czwartek, 06 kwietnia 2017 07:30

Oficjalnie otwarto fabrykę Kirchhoff w Gnieźnie

  mopr
Oficjalnie otwarto fabrykę Kirchhoff w Gnieźnie zdjęcie nadesłane

W środowe południe dokonano przecięcia wstęgi w pierwszym zakładzie powstałym w Specjalnej Strefie Ekonomicznej na terenie Gniezna.

Zakład, położony przy ul. Cegielskiego i budowanej ul. Osiniec, powstał w rekordowym tempie - w niespełna rok od wkopania pierwszej łopaty na placu budowy. Jest to piąty zakład firmy Kirchhoff Automotive w Polsce, a ten gnieźnieński powstał w celu dostarczania części do nowego zakładu produkcyjnego Volkswagena we Wrześni. Powodem inwestycji w Gnieźnie było nominowanie, właśnie tej firmy na dostawcę elementów pojazdów do nowego VW Craftera.

Oficjalne otwarcie fabryki miało miejsce 5 kwietnia 2017 roku i pojawili się na nim właściciele dr Jochen F. Kirchhoff oraz jego dzieci syn J. Wolfgang wraz z córką Evą Kirchhoff, którzy gościli wielu wysokiej rangi przedstawicieli spółki VW, jak również innych reprezentantów branży samochodowej oraz władz lokalnych.

Hala produkcyjna została ukończona już w styczniu 2016 roku, a w niedługim czasie po tym także powierzchnia administracyjna. W ten sposób w niedługim czasie powstało około 6500 metrów kwadratowych nowej powierzchni produkcyjnej i magazynowej. Uruchomienie zakładu przez gnieźnieńskich pracowników wspierane było przez specjalistów z istniejących już oddziałów firmy w Gliwicach i Mielcu.

Fabryka samochodów we Wrześni rozpoczęła seryjną produkcję samochodu VW Crafter już we wrześniu 2016 roku. Obecnie gnieźnieński zakład dostarcza główne części do zespołu podłogi - w sumie 67 -  jak również belkę poprzeczną kokpitu, który to element został zaprojektowany przez Kirchhoff Automotive. Przedni system przeciwzderzeniowy, który zakład w Gliwicach dostarcza jako malowany kataforetycznie zespół, zapewnia bezpieczeństwo pojazdu. Dzięki utworzeniu nowej fabryki w Gnieźnie powstanie około nowych 80 miejsc pracy.

Jak przyznają przedstawiciele firmy Kirchhoff: - Argumentami o kluczowym znaczeniu dla lokalizacji fabryki w Gnieźnie były bliskość zakładów Volkswagena oraz atrakcyjny rynek pracy o bardzo dobrych perspektywach. Co więcej, władze miasta Gniezna już wykazywały ogromne zainteresowanie realizacją tego projektu, jak również, w trakcie budowy wspierały go we wszystkich kwestiach administracyjnych. W trakcie uroczystości otwarcia J. Wolfgang Kirchhoff, Prezes zarządu Kirchhoff Automotive, podziękował wszystkim zaangażowanym osobom za ich wkład i inicjatywę, jak również stwierdził: - Jesteśmy szczęśliwi mogąc przyczynić się w znacznym stopniu do produkcji samochodu użytkowego, który przez komisję złożoną z ekspertów pochodzących z 24 krajów został wybrany Międzynarodowym Samochodem Dostawczym Roku.

20 komentarzy

 • Link do komentarza elemeledudki sobota, 08 kwietnia 2017 09:52 napisane przez elemeledudki

  U nas (czytaj w Polsce) pobudowaly niemieckie koncerny zaklady i fabryki dostali ulgi w podatkach a zbiegiem okoliczności w tygodniu PE przeglosowal i dal zielone swiatlo na ruch bez wizowy z UA i teraz to w tych zakladach beda pracowali obywatele UA czyli tania sila robocza my bez podatkow a zyski na zachod !!! Tutaj nie ma zadnych zbiegow okolicznosci

 • Link do komentarza myślący piątek, 07 kwietnia 2017 16:02 napisane przez myślący

  Poszukajcie w sieci o tej firmie, to będziecie mieli obraz traktowania Polaków. Firma niemiecka, zyski na Zachód, no, ale ważne jest prymasowskie kropidło.

 • Link do komentarza julka piątek, 07 kwietnia 2017 15:40 napisane przez julka

  @pytaczek - no właśnie to jest ciekawe bo na fotkach to nie widać tam żadnych symboli religijnych

 • Link do komentarza pytaczek piątek, 07 kwietnia 2017 15:03 napisane przez pytaczek

  A ten Kirchoff to katolik?

 • Link do komentarza szperacz piątek, 07 kwietnia 2017 11:27 napisane przez szperacz

  Zobaczymy, jak to będzie w Gnieźnie. Póki co radzimy poczytać o nich w artykule sprzed tygodnia:
  http://supernowosci24.pl/czy-strajkujacy-byli-szantazowani-ukraincami/

 • Link do komentarza parafianin piątek, 07 kwietnia 2017 11:10 napisane przez parafianin

  Nie rozumiem, dlaczego sam prymas przecina wstęgę? Przecież ta fabryka znajduje się na terenie jakiejś parafii i to jej proboszcz powinien tam być przede wszystkim? Jakaś wyźsza ranga firmy niż np. fabryki mebli, gdzie był "tylko"proboszcz katedry. Też nie wiadomo, dlaczego nie proboszcz miejsca.

 • Link do komentarza EagleEye piątek, 07 kwietnia 2017 10:54 napisane przez EagleEye

  @aleluja Twoj wpis to na powaznie czy to sarkazm ☺

 • Link do komentarza ciekawostka czwartek, 06 kwietnia 2017 18:33 napisane przez ciekawostka

  Wielkopolskie - We Wrześni wyprodukowano już ponad 10 tys. Crafterów
  PAP - Biznes
  6 Kwi 2017, 18:24


  6.04.2017, Poznań (PAP) - Ponad 10 tysięcy pojazdów modelu Crafter zjechało z linii produkcyjnej od czasu uruchomienia nowego zakładu Volkswagena we Wrześni (Wielkopolskie). W 2018 roku zakład ma produkować 100 tysięcy samochodów rocznie.
  Seryjna produkcja nowej wersji dostawczego Volkswagena Craftera ruszyła we wrześniu ub. roku. W fabryce powstaje dziennie ponad 150 samochodów w kilkudziesięciu wariantach.


  Firma podała, że przez najbliższe miesiące prowadzić będzie rekrutację m.in. na takie stanowiska jak: lakiernik natryskowy, blacharz, automatyk, monter. Docelowo w fabryce zatrudnienie znajdzie 3 tys. osób.

  Volkswagen Poznań to fabryka samochodów użytkowych i komponentów. Koncern w Wielkopolsce posiada cztery zakłady, które zatrudniają łącznie blisko 10 tysięcy pracowników. Od ponad dekady w Poznaniu produkowane są modele VW Caddy i VW Transporter. W październiku 2016 otwarto nową fabrykę modelu Crafter w Białężycach k. Wrześni. Stąd samochody te trafiają na rynki całego świata.

  Zakład Volkswagen Crafter jest najnowocześniejszym i jednym z największych z zakładów VW na świecie. Nakłady finansowe w wysokości 800 milionów euro przeznaczone na budowę fabryki oraz jej wyposażenie powodują, że zakład we Wrześni jest też największą dotychczasową inwestycją zagraniczną w Polsce.

  Volkswagen Poznań jest największym pracodawcą w Wielkopolsce.(PAP)

 • Link do komentarza aleluja czwartek, 06 kwietnia 2017 18:19 napisane przez aleluja

  Należy być zadowolonym że powstanie tylko 80 miejsc pracy, to świadczy że Gniezno nie jest ośrodkiem przemysłowym , nie jest też obiektem strategicznym , nie będziemy w zainteresowaniu wroga. W razie wybuchu III wojny światowej Gniezno zatem zostanie oszczędzone. To są dobre nowiny z których powinniśmy się cieszyć. Zarobki wysokości 1500zl są wystarczające do przeżycia. Taka pensja starczy na najważniejsze produkty jak ziemniaki , słonina , kapusta kwaszona - która z racji zawartości witaminy C zapobiega powstawaniu szkorbutu. Radujmy się.

 • Link do komentarza elemeledudki czwartek, 06 kwietnia 2017 15:44 napisane przez elemeledudki

  @Nie zadowolony z Gnieźnian a skad Ty mozesz wiedziec ile tam zarabiaja !!! W naszym miescie wszyscy wiedza ile średnio sie zarabia takze nic odkrywczego nie napisalem bo jakby bylo tak cacy z pensjami to ludzie nie jezdzili by poza Gniezmo do pracy a pracodawcy by o wkwalifikowanego pracownika by sie bili a tu nadal panuje przekonanie pracodawcow ze dam ci jak najmniej

 • Link do komentarza Nie zadowolony z Gnieźnian czwartek, 06 kwietnia 2017 14:50 napisane przez Nie zadowolony z Gnieźnian

  Powiem tam, ludziom zawsze nie dobrze, wszyscy mówili ze nic sie nie dzieje w Gnieźnie nic nie jest robione. Teraz P.Budasz robi wiele inwestycji , wprowadza zmiany i też źle. Nie rozumiem logiki Polaka zawsze mu w źle !! Niewiem ludzie ogarnijcie się, bo bzdury piszecie , nie pracujecie tam a piszecie ze ktoś zarabiać będzie 1500 zł, skąd wy to możecie wiedzieć!

 • Link do komentarza Zniesmaczona czwartek, 06 kwietnia 2017 12:38 napisane przez Zniesmaczona

  Budasz to póki co firmy z Gniezna wyprowadza a nie sprowadza....

  http://gniezno24.com/gospodarka/item/10218-otwarcie-nowej-fabryki-w-gminie-lubowo

 • Link do komentarza ajwenhoł czwartek, 06 kwietnia 2017 12:31 napisane przez ajwenhoł

  Hansie ale przyznasz że lepiej u Budasza dostać robotę , lepiej płaci i praca mniej męcząca

 • Link do komentarza elemeledudki czwartek, 06 kwietnia 2017 12:30 napisane przez elemeledudki

  @Hans a znasz kogoś kto na tych piereszych 40 wakatow dostal tam prace !!! Pamietam mialo byc 100 a juz mowi sie ze do 80 osob a to ze szef Magistratu ściaga firmy ktore dostaja ulgi w podatkach to nic nadzwyczajnego i napisalem ze "gratuluje" otwarcia zakladu tylko zeby pozniej nie wyszlo na jaw ze beda tam tylko ukraincy pracowac a pracodawca bedzie mowil ze ludzie z Gniezna nie chca tam pracowac i posilkuje sie ukraincami

 • Link do komentarza EagleEye czwartek, 06 kwietnia 2017 11:31 napisane przez EagleEye

  @Kupszcza to samo bedzie w Gnieznie kadra kierownicza po znajomosci tych i tamtych a na tasmie za 1500 zl a jak nie to UA i tyle bedzie z tych szumnych zapowiedzi nowych miejsc pracy dla Gnieznian

 • Link do komentarza Hans czwartek, 06 kwietnia 2017 11:17 napisane przez Hans

  Widzę, że Smutna Beata z Senatorem od Pary przyszli się ugrzać w blasku fleszy, mimo że ręki nie przyłożyli do tego żeby zakład ściągnąć...

  A komentarze poniżej to cóż, wypisz wymaluj gnieźnianie: Kowalski nie ściągał zakładów, nie było nowych miejsc pracy - źle. Budasz ściąga - też jest źle... normalnie tylko głową w ścianę walić. A najbardziej narzekają i bzdury o pensjach wypisują ci, którzy kwalifikacji i tak nie mają, żeby się w takim zakładzie zatrudnić

 • Link do komentarza Kupszcza czwartek, 06 kwietnia 2017 11:04 napisane przez Kupszcza

  W miesiącu marcu pracownicy Kirchhoff w Mielcu albo Gliwicach chcieli strajkowac. Chodziło o podwyżki i o to, że niektórzy robili 9 dni bez przerwy przy taśmie. Co im powiedział szef zakładu. Że jak zastrajkuja to Ukraińców zatrudni na ich miejsce. Nieźle.

 • Link do komentarza elemekedudki czwartek, 06 kwietnia 2017 09:19 napisane przez elemekedudki

  Zacytuje "atrakcyjny rynek pracy" czyli wiadomo 1500 zl nazywanym bardziej doslownie "wyzyskiem". Owszem gratuluje ze ten zaklad powstal bo to nie jest fabryka a jedynie producent podzespolow ale z tego co kojarze mialo byc 100 miejsc pracy a juz sie mowi jak wynika z artykulu okolo 80 miejsc pracy.

 • Link do komentarza agtha czwartek, 06 kwietnia 2017 08:35 napisane przez agtha

  80 miejsc pracy cóż to znaczy w porównaniu do naborów w magistracie + prezes tbs i asystenci = 60 i to z lepszymi zarobkami, nie lepiej było otworzyć drugi magistrat na kolejne 60 miejsc pracy

 • Link do komentarza Niemcy przejmuja rynek czwartek, 06 kwietnia 2017 08:31 napisane przez Niemcy przejmuja rynek

  1400 zl 200zl premi jak to w Gnieźnie ekonomia

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane