Wydrukuj tę stronę
czwartek, 06 kwietnia 2017 07:30

Oficjalnie otwarto fabrykę Kirchhoff w Gnieźnie

  mopr
Oficjalnie otwarto fabrykę Kirchhoff w Gnieźnie zdjęcie nadesłane

W środowe południe dokonano przecięcia wstęgi w pierwszym zakładzie powstałym w Specjalnej Strefie Ekonomicznej na terenie Gniezna.

Zakład, położony przy ul. Cegielskiego i budowanej ul. Osiniec, powstał w rekordowym tempie - w niespełna rok od wkopania pierwszej łopaty na placu budowy. Jest to piąty zakład firmy Kirchhoff Automotive w Polsce, a ten gnieźnieński powstał w celu dostarczania części do nowego zakładu produkcyjnego Volkswagena we Wrześni. Powodem inwestycji w Gnieźnie było nominowanie, właśnie tej firmy na dostawcę elementów pojazdów do nowego VW Craftera.

Oficjalne otwarcie fabryki miało miejsce 5 kwietnia 2017 roku i pojawili się na nim właściciele dr Jochen F. Kirchhoff oraz jego dzieci syn J. Wolfgang wraz z córką Evą Kirchhoff, którzy gościli wielu wysokiej rangi przedstawicieli spółki VW, jak również innych reprezentantów branży samochodowej oraz władz lokalnych.

Hala produkcyjna została ukończona już w styczniu 2016 roku, a w niedługim czasie po tym także powierzchnia administracyjna. W ten sposób w niedługim czasie powstało około 6500 metrów kwadratowych nowej powierzchni produkcyjnej i magazynowej. Uruchomienie zakładu przez gnieźnieńskich pracowników wspierane było przez specjalistów z istniejących już oddziałów firmy w Gliwicach i Mielcu.

Fabryka samochodów we Wrześni rozpoczęła seryjną produkcję samochodu VW Crafter już we wrześniu 2016 roku. Obecnie gnieźnieński zakład dostarcza główne części do zespołu podłogi - w sumie 67 -  jak również belkę poprzeczną kokpitu, który to element został zaprojektowany przez Kirchhoff Automotive. Przedni system przeciwzderzeniowy, który zakład w Gliwicach dostarcza jako malowany kataforetycznie zespół, zapewnia bezpieczeństwo pojazdu. Dzięki utworzeniu nowej fabryki w Gnieźnie powstanie około nowych 80 miejsc pracy.

Jak przyznają przedstawiciele firmy Kirchhoff: - Argumentami o kluczowym znaczeniu dla lokalizacji fabryki w Gnieźnie były bliskość zakładów Volkswagena oraz atrakcyjny rynek pracy o bardzo dobrych perspektywach. Co więcej, władze miasta Gniezna już wykazywały ogromne zainteresowanie realizacją tego projektu, jak również, w trakcie budowy wspierały go we wszystkich kwestiach administracyjnych. W trakcie uroczystości otwarcia J. Wolfgang Kirchhoff, Prezes zarządu Kirchhoff Automotive, podziękował wszystkim zaangażowanym osobom za ich wkład i inicjatywę, jak również stwierdził: - Jesteśmy szczęśliwi mogąc przyczynić się w znacznym stopniu do produkcji samochodu użytkowego, który przez komisję złożoną z ekspertów pochodzących z 24 krajów został wybrany Międzynarodowym Samochodem Dostawczym Roku.

Galeria

20 komentarzy