piątek, 07 kwietnia 2017 14:21

W Mnichowie otwarto nową salę i remizę

 

Wyjątkowa uroczystość odbyła się w piątkowe południe w podgnieźnienskiej wsi Mnichowo, gdzie otwarto nowe miejsce spotkań dla tutejszych mieszkańców.

Przed kilkunastoma miesiącami informowaliśmy o inwestycjach, jakie zdecydowała się podjąć w tej miejscowości Gmina Gniezno. W piątek 7 kwietnia była okazja ku temu, by zobaczyć efekty wykonanych prac - w niedużej odległości od drogi Gniezno - Czerniejewo powstała nowa sala wiejska, a także remiza dla miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Tym samym mieszkańcy Mnichowa zyskali nowe miejsce, w którym mogą organizować swoje wydarzenia, ale także druhowie obiekt z prawdziwego zdarzenia, w którym bezpiecznie i komfortowo można przetrzymywać sprzęt należący do OSP. 

Uroczystości towarzyszyły m.in. poczty sztandarowe straży pożarnej, przedstawiciele Urzędu Gminy Gniezno, Starostwa Powiatowego, okolicznych sołectw, a także mieszkańcy Mnichowa oraz pobliskich wsi. Zaproszeni przez wójta Włodzimierza Lemana goście dokonali najpierw przecięcia wstęgi do garażu, w którym stacjonować będzie wóz OSP, a następnie poświęcenia remizy dokonał ks. kan. Jan Szrejter - po chwili podobnie miało to miejsce przy otwarciu sali wiejskiej. Wszyscy mieli okazję zapoznać się z nowym budynkiem, przy czym szczególnie wyrażano uznanie za stworzenie dobrych warunków dla miejscowych strażaków.

8 komentarzy

 • Link do komentarza gonzo niedziela, 09 kwietnia 2017 11:02 napisane przez gonzo

  Nikt specjalnie tutaj nie krytykuje potrzeby remizy i tego, żeby w Mnichowie była Straż Pożarna. Ale jak widać prawda boli. Przeczytałem te komentarze i nie widzę jadu. Bo czy nieprawdą jest, że partyjni komuniści nie mieli odwagi wystąpić z PZPR albo ze zjednoczonego z nim ZSL, kiedy zamordowano ks. Popiełuszkę? Nie mieli odwagi opuścić szeregów swych partii, gdy mordowano robotników? Można by mnożyć setki jak nie tysiące przykładów, ale jak widać trwanie w przestępczych organizacjach dawało im profity, które były ważniejsze od honoru Polaka. A sama remiza jest jak najbardziej OK.

 • Link do komentarza sad niedziela, 09 kwietnia 2017 09:46 napisane przez sad

  A ja sądzę, że nowy budynek to dobra okazja do jeszcze lepszego zmotywowania mieszkańców okolic do działania na rzecz wspólnoty - przykładem jest już wiele innych wsi w okolicach Gniezna, a Mnichowo powinno z tego skorzystać - z tego co widzę, to już teraz łączy siły z Dalkami :)

 • Link do komentarza Czytelnik niedziela, 09 kwietnia 2017 02:28 napisane przez Czytelnik

  Albo "życzliwi" mieszkańcy, albo "koledzy" po fachu piszą te komentarze :) No, ale to już normalne, że zamiast cieszyć się, że kolejna miejscowość ma lepsze warunki do udzielania pomocy innym, a także miejsce spotkań dla mieszkańców, to lepiej ponarzekać i wylać trochę jadu. Sam miałem już wśród znajomych i rodziny przypadki, że chłopaki z różnych jednostek OSP udzielali pomocy, także mam do wszystkich szacunek, nawet jeśli są tam jakieś żałosne jednostki. I dla odmiany życzę wszystkim tym osobom, żeby wasze miejscowości też doczekały się nowych obiektów, nawet jeśli wam wcale na tym nie zależy, bo wolicie hejtować innych, pozdrawiam.

 • Link do komentarza czytelnik sobota, 08 kwietnia 2017 19:10 napisane przez czytelnik

  Teraz to wszędzie wisi i krzyż i obraz Ojca św. , jest ksiądz i wszystko gra. A niektórzy z tych starszych mundurowych, to przecież starzy wyżeracze PZPR, których kościół latami parzył, a swoją obecnością w szeregach zdradzieckiej partii sprzyjali tym, którzy walczyli z Bogiem i wspierali tych, co jeszcze tak niedawno nie wahali się by zamordować księdza. Jakoś nie mieli wówczas odwagi wystąpić z tej sitwy w proteście przeciw takim patologiom.

 • Link do komentarza Czytelnik sobota, 08 kwietnia 2017 13:45 napisane przez Czytelnik

  Nie ważne czy jest potrzebne, ale tam jest radny, który posłusznie władzy podnosi rączkę przy głosowaniu. A są w Gminie miejscowości, w których nie ma żadnych inwestycji.

 • Link do komentarza Slawek sobota, 08 kwietnia 2017 10:46 napisane przez Slawek

  Czlowieku jak masz odwage pisac takie bzdury o jednostce i o jej czlonkach to miej odwage napisac kim jestes tchorzu! Poza tym gdybys byl na otwarciu slyszalbys co na temat jednostki powiedzial komendant z Gniezna

 • Link do komentarza oczytana sobota, 08 kwietnia 2017 01:19 napisane przez oczytana

  Mieszkaniec jest chyba po prostu zazdrosny :) pozdrawiam

 • Link do komentarza Mieszkaniec Mnichowa piątek, 07 kwietnia 2017 19:11 napisane przez Mieszkaniec Mnichowa

  Po co tej jednostce nowa remiza jak ona wgl nie funkcjonuje.. Zero wyjazdow do zdarzeń ...
  Zero sprzętu, zero ludzi porządnych do tej pracy..
  Co druga osoba to gorsza w tym Mnichowie.
  Ludzie czy wy twgo nie widzicie?
  Tyle pieniędzy wyrzucone w bloto .
  Dno po prostu dno.....

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane