poniedziałek, 10 kwietnia 2017 09:06

Narty wodne na Jeziorze Winiary zostaną wkrótce uruchomione

 

Już za kilka tygodni powinien zostać uruchomiony pierwszy w Gnieźnie wakepark. Pierwsze testy urządzeń przebiegły bardzo pomyślnie.

W ubiegłym roku pisaliśmy iż nad Jeziorem Winiary powstaną urządzenia, umożliwiające prowadzenie nietypowej (jak na Gniezno) aktywności wodno-sportowej. Jak się okazało, najwięcej zajęły jednak procedury administracyjne, ale efektem finalnym były prace prowadzone w ostatnich tygodniach na brzegu akwenu. Po wschodniej stronie jeziora powstały niewielkie obiekty, które składają się na całą konstrukcję nart wodnych, a które już wkrótce mogą stać się kolejną letnią atrakcją. 

- Wakepark został stworzony dla wszystkich kochających aktywny wypoczynek oraz sporty wodne. Wyciąg został zaprojektowany tak, aby dostarczyć wrażeń zarówno rozpoczynającym przygodę z wakeboardem, jak i tym bardziej zaawansowanym - mówi Marcin Szaj, realizator przedsięwzięcia na terenie Gniezna.

Mieszkańcy, którzy w ostatnim czasie mieli okazję spacerować nad jeziorem, na pewno zauważyli tajemnicze słupy, pomiędzy którymi rozciągano liny - to właśnie za ich pomocą odbywać się będzie cała atrakcja. Całość trasy pływania ma długość 230 metrów, a zastosowany wyciąg SESITEC System 2.0 HD to najnowsze urządzenie, które wyposażone jest w specjalny system napinania liny za pomocą przeciwwagi. To pierwszy tego typu wyciąg w Polsce, a dziewiąty na świecie. Jak zapewniają twórcy, pływanie dzięki temu rozwiązaniu technicznemu jest bardziej przyjemne i stabilne. Dodatkowo na wodzie pojawiły się pływające pochylnie.

Jak przyznaje Marcin Szaj: - Wakeboarding to sport praktycznie dla każdego, kto lubi aktywny wypoczynek oraz sporty wodne. Wakeboarding doskonali ogólnorozwojowy sport, także dla najmłodszych i dzieci mogą rozpocząć swoją przygodę z wakeboardem bardzo wcześnie, bo już wieku 5-6 lat. Na miejscu, w specjalnie przygotowanym stoisku, ma być dostępny cały ekwipunek, potrzebny do ćwiczeń. Jak zaplanowano, urządzenie ma być uruchomione najwcześniej na przełomie kwietnia i maja br.

9 komentarzy

 • Link do komentarza Fryderyk poniedziałek, 17 kwietnia 2017 16:02 napisane przez Fryderyk

  Dopiero teraz w Gnieźnie powstanie wakepark ? U nas w Pobiedziskach to już dawno mamy takową atrakcję. Zresztą u nas dużo się dzieje i zmienia. Nawet tunel pod torami mamy już przekopany i wybetonowany , w końcu mamy prawdziwych gospodarzy.

 • Link do komentarza Ł wtorek, 11 kwietnia 2017 14:34 napisane przez Ł

  Widzę, że w Gnieźnie jak zwykle sami malkontenci :) Co to jest w ogóle za narzekanie?! Otwiera się coś innego, ciekawego i już wszyscy krzyczą, że napewno za drogo i nikt nie będzie z tego korzystał i w ogóle fuj, po to komu. LUDZIE! Zapewniam, że w Gnieźnie jest nie mała grupa zainteresowanych, a po otwarciu zapewne się powiększy. Zawsze się zastanawiam, co by trzeba było zrobić, żeby ludzi w tym mieście uszczęśliwić....

 • Link do komentarza Marlena wtorek, 11 kwietnia 2017 13:26 napisane przez Marlena

  Jak kogo nie stać, to po prostu nie korzysta. i tyle w temacie. Może chcielibyście jeszcze zasiłki z opieki pobierać na takie rozrywki, co? Do roboty, ludzie na świecie pracują po 16 godzin na dobę i nie narzekają, tak, jak "Smigol".

 • Link do komentarza Smigol wtorek, 11 kwietnia 2017 11:07 napisane przez Smigol

  A kogo na to będzie stac tylko radnych gniezna bo na malcie w poznaniu ceny jak na batorym dla całej rodziny

 • Link do komentarza Józek poniedziałek, 10 kwietnia 2017 16:44 napisane przez Józek

  Nie gadajcie ze cena z kosmosu bo nie ma ani słowa nigdzie na temat czy to będzie płatne, a jeśli tak to po ile. Jeszcze tego nie otworzyli a wy już wybrzydzacie ze drogo, ze brudna woda, albo pewnie ze kolejki będą, albo ze towarzystwo nie te, to jest dla ludzi, i to ma być atrakcja a nie fanaberia dla bogaczy. A woda idealna nie jest ale bez przesady jezioro w którym można się kapać wiec tragedii nie ma. Cieszcie się ze wgl coś takiego powstało u nas.

 • Link do komentarza Matrix poniedziałek, 10 kwietnia 2017 13:26 napisane przez Matrix

  Ciekawe ile dni będzie to działać jak na tym "jeziorze" ciągle jest jakaś bakteria coli lub inne dziadostwa i na dodatek ta oczyszczalnia ścieków i nad obwodnicą...

 • Link do komentarza :) poniedziałek, 10 kwietnia 2017 12:34 napisane przez :)

  Rewelacja :) Tyle lat czekalismy na rozne fajne rzeczy, ktore miala cala Polska, tylko nie my :)

 • Link do komentarza klucha poniedziałek, 10 kwietnia 2017 10:37 napisane przez klucha

  Każdy towar ma swoja cenę. To nie jest coś, bez czego nie można żyć, zatem tylko dla chętnych i posiadających na ten cel środki. A za darmo to dawali pierogi na Rynku :-(

 • Link do komentarza Denaturat poniedziałek, 10 kwietnia 2017 09:14 napisane przez Denaturat

  I cena z "kosmosu" za korzystanie?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane