czwartek, 04 maja 2017 11:12

Ośrodek w Jankowie Dolnym trafi ponownie na sprzedaż

 
Ośrodek w Jankowie Dolnym trafi ponownie na sprzedaż źródło: UM w Gnieźnie

Miasto Gniezno planuje ponownie podejść do zbycia nieruchomości znajdującej się nad Jeziorem Jankowskim, która od lat coraz bardziej niszczeje. Jest podmiot zainteresowany kupnem.

Radni miejscy na ostatniej sesji Rady Miasta podjęli uchwałę, wyrażając tym samym zgodę na zbycie nieruchomości położonej w Jankowie Dolnym. Mowa o dawnym ośrodku wypoczynkowym, który znajduje się niedaleko plaży nad Jeziorem Jankowskim.

W ostatnich latach próbowano kilkukrotnie pozbyć się tego terenu wraz znajdującymi się na niej budynkami, jednak jak dotąd bezskutecznie. Po raz ostatni miało to miejsce w styczniu 2016 roku i wówczas nikt nie wyraził zainteresowania terenem, którego cena wywoławcza za dzierżawę wieczystą na 99 lat oraz sprzedaż budynków na własność, oceniana była na 490 tys. złotych. Sam grunt miał wartość 390 tys. złotych. Od czasu ostatniego przetargu temat zbycia tej nieruchomości zarzucono - aż do teraz.

Jak przekazano na ostatniej komisji Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska, a później także na kwietniowej sesji Rady Miasta, władze postanowiły ponownie spróbować zbyć nieruchomość w Jankowie Dolnym. Z podanych informacji wynikało, że pojawił się podmiot, który wyraża zainteresowanie kupnem tego terenu, na który składa się teren o powierzchni 0,83 hektara, na którym znajdują się trzy kompleksy segmentowych budynków murowanych oraz dwa domki typu tramp, a także obiekt po byłej łaźni - wszystkie wybudowane w latach 70. Obiekty były jednak od dawna nierentowne i stanowiły obciążenie budżetu, dlatego zdecydowano się je zbyć.

Zgodnie z wolą Rady Miejskiej, która podjęła uchwałę na ostatnim posiedzeniu, teren zostanie przeznaczony na sprzedaż po sporządzeniu aktualnej wyceny nieruchomości.

źródło zdjęć: UM w Gnieźnie

1 komentarz

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

BarMleczny