czwartek, 18 maja 2017 14:38

Podpisano umowę na dofinansowanie remontu ratusza

 
Podpisano umowę na dofinansowanie remontu ratusza archiwum redakcji

Dopięto ostatni guzik w kierunku wykonania remontu Starego Ratusza przy ul. Chrobrego - Miasto Gniezno otrzymało oficjalnie 6 mln złotych i teraz będzie można rozpocząć prace inwestycyjne.

Przed kilkoma tygodniami informowaliśmy o wyborze oferenta, który został wybrany w przetargu i który zajmie się kapitalnym remontem budynku liczącego sobie prawie 190 lat. Zadania tego podejmie się poznańska spółka Orlikon, która przedłożyła ofertę opiewającą na kwotę 9 mln 848 tys. złotych (zobacz więcej: Wykonawca remontu Starego Ratusza wybrany). 

Całkowity koszt remontu budynku, w którym ma się znaleźć Centrum Informacji Kulturalnej, a także sale twórczości artystycznej i wystawienniczo-warsztatowe oraz inne elementy nawiązujące do nowożytnej historii Gniezna, wynieść ma około 10 milionów złotych. W czwartek 18 maja w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego podpisano umowę na dofinansowanie w kwocie 6 mln złotych - pozostałą część dołoży do tego zadania Miasto Gniezno.

O tym, jak zaplanowane zostaną wnętrza gmachu przy ul. Chrobrego, informowaliśmy już w lutym (zobacz więcej: Urzędy do przeprowadzki - Ratusz do remontu) - po ukończeniu m.in. przeniesiony do części D zostanie Urząd Stanu Cywilnego oraz Biuro Rady Miasta. Na czas remontu wykonawca musi jednak zapewnić sprawne funkcjonowanie obu tych jednostek oraz dostępność do nich dla petentów. Sesje i komisje Rady Miasta panuje się przenieść na ten czas do Miejskiego Ośrodka Kultury.

3 komentarzy

  • Link do komentarza Hans piątek, 19 maja 2017 08:39 napisane przez Hans

    Kupszcza, jakoś obecny Wojewoda jest z PiS i pisowski Powiat nic z tego nie potrafi ugrać...

  • Link do komentarza Kupszcza czwartek, 18 maja 2017 20:16 napisane przez Kupszcza

    Jak jest się prezydentem z PO i ma się marszałka z PO to można wszystko. Nawet zabetonowac samorząd na lata. Te inwestycje były bardzo potrzebne ludziom się podoba i wybory wygrane. Przy okazji coś dla miasta. Jak by był prezydent z PiS albo marszałek z PiS to tak łatwo by nie było. Dobrze że linię partyjną umie się wykorzystać. Ale program rządowy mieszkanie plus miasto przespalo. Albo nie chciało bo to z PiS . Niemniej szczerze gratuluję pozyskania środków.

  • Link do komentarza Hans czwartek, 18 maja 2017 15:26 napisane przez Hans

    Inwestycja za inwestycją... szkoda, że miasto przespało przed 2015 rokiem tyle lat, bo obecne trio prezydentów pokazuje, że jak się chce to można naprawdę sporo

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane