piątek, 02 czerwca 2017 10:19

Galeria Winiary może zostać otwarta za niecały rok

 
Galeria Winiary może zostać otwarta za niecały rok źródło: Galeria Winiary

Obiekt handlowy, który od dłuższego czasu powstaje przy ul. Gdańskiej, w końcu ma szansę na pełne uruchomienie swoich wnętrz. Inwestor pozyskał głównego operatora, z którym udało się sfinalizować umowę.

Wielu gnieźnian kojarzy obiekt, który od lat czeka na ukończenie przy ul. Gdańskiej. W ubiegłym roku ze środków inwestora pobudowano rondo, dzięki któremu stworzono bezpieczniejszy wjazd i wyjazd na teren przyszłego parkingu. Teraz, jak poinformowano oficjalnie na stronie przyszłej Galerii Winiary, zakończył się pierwszy etap komercjalizacji obiektu.

Jak przekazano, w ostatnich dniach podpisano umowę z operatorem spożywczym, który podejmie się wynajmu powierzchni o wymiarze 2850 m2. Z informacji, do których udało się nam dotrzeć, chodzi o firmę z polskim kapitałem, związaną z naszym regionem. Do tej pory inwestycja przy ul. Gdańskiej nie mogła doczekać się ukończenia z uwagi na problem w pozyskaniu tego strategicznego czynnika, dzięki któremu obiekt mógłby zyskać na atrakcyjności.

Cały obiekt docelowo obejmuje 14 900 m2, w którym planuje się stworzyć 50 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych. Jak poinformowano, obecnie ruszył drugi etap komercjalizacji, obejmujący kolejne powierzchnie handlowe. Otwarcie galerii obecnie planowane jest na 1 września 2018 roku, ale w przypadku gdyby udało się uzyskać około 80-90% wynajmu pozostałych lokali do końca listopada 2017 roku, inwestor planuje przyspieszyć otwarcie galerii - wówczas mogłoby ono nastąpić 1 marca 2018 roku.

Jednocześnie, jak dodał inwestor, do 1 października 2017 roku zostaną ukończone wszystkie roboty związane z wykończeniem elewacji, budową drogi bisowej z dodatkowymi miejscami parkingowymi oraz samo ogrodzenie terenu.

źródło zdjęć i informacji: Galeria Winiary

16 komentarzy

 • Link do komentarza z Warszwskiej niedziela, 04 czerwca 2017 19:00 napisane przez z Warszwskiej

  Do To Ja - głupie gadanie. Ludzie budują kamienice na jeszcze mniejszych działkach i nie maja problemów. najpierw mówiono, ze kamienicznik z sąsiedztwa nie zezwala na zabudowę, bo ma.......opłacone reklamy na swojej ścianie. potem, ze jakieś inne trele morele. Chcesz uderzyć konia, to bat zawsze znajdziesz. Ja na miejscu prezydenta dawno bym pogonił właściciela tej działki za te kurczaki ( gdzie sanepid?) za ten bajzel i za wstyd dla Gniezna w jego centrum.

 • Link do komentarza dalekowzroczny niedziela, 04 czerwca 2017 18:16 napisane przez dalekowzroczny

  Już nie wierzę temu inwestorowi. mu jeszcze jakaś firma wybuduje za darmo stację benzynową w której benzyna będzie tańsza niż na pozostałych stacjach benzynowych w Gnieźnie. Ten inwestor to super szczwany LIS.

 • Link do komentarza Gnieźnianin niedziela, 04 czerwca 2017 00:31 napisane przez Gnieźnianin

  Nic innego jak bajerowanie dla cwaniackiego interesu.

 • Link do komentarza ToJa sobota, 03 czerwca 2017 20:51 napisane przez ToJa

  do mieszkaniec- developer już dawno temu chciał wybudować budynek mieszkalny na działce przy targowisku. Ale z tego co pamiętam były tam jakieś problemy z wjazdem na podwórko kamienicy obok (chyba byłby za wąski). No i plac tak stoi do dzisiaj i straszy. I pewnie długo nic się nie zmieni.

 • Link do komentarza pierożek sobota, 03 czerwca 2017 17:37 napisane przez pierożek

  przejeżdżałam dziś i powiem tak - generalny remont i porządek przede wszystkim potrzebny a nie operator!! tak się zastanawiam też czy nadzór budowlany tam był i widział tak naocznie jak to to wygląda!

 • Link do komentarza Maciej sobota, 03 czerwca 2017 17:32 napisane przez Maciej

  Rzygam tym miastem, kolejna galeria, gdyby chociaż raz dla odmiany była to galeria sztuki wówczas bym to przetrawił, a tu kolejne zbiorowisko butików i pustaków.

 • Link do komentarza Ben piątek, 02 czerwca 2017 23:45 napisane przez Ben

  Dino w ten wynalazek nie wejdzie. To porażka. Dino zbuduje swój market w okolicy...

 • Link do komentarza kierowca piątek, 02 czerwca 2017 22:00 napisane przez kierowca

  Same Galerie na ul. Gdańskiej, a ruch będzie się odbywał drogą z jednym pasem ruchu. Powodzenia tak jak z ul. Składową.

 • Link do komentarza od_d piątek, 02 czerwca 2017 14:33 napisane przez od_d

  Dokładnie! Ruina!

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 02 czerwca 2017 14:20 napisane przez mieszkaniec

  Ad.pytacz - stoi i czeka. Taka gnieźnieńska przypadłośc, jak widać. Ten sam developer jest właścicielem placu przy targowisku i nie rusza go to, że ten plac jest obrzydliwym wyrzutem w centrum miasta. Dziwić się należy prezydentowi miasta, że nie potrafi przekonać właściciela do budowy albo chociaż do osłonięcia tego dziadoskiego parkingu.

 • Link do komentarza pytacz piątek, 02 czerwca 2017 13:37 napisane przez pytacz

  Ktoś wie co się dzieje z obiektem przy Roosevelta?

 • Link do komentarza adonim piątek, 02 czerwca 2017 13:01 napisane przez adonim

  Prędzej chodzi o sieć Dino.

 • Link do komentarza Gosia piątek, 02 czerwca 2017 11:33 napisane przez Gosia

  Tiaaaaa już to widzę!

 • Link do komentarza Wiem piątek, 02 czerwca 2017 11:31 napisane przez Wiem

  To albo sklep polski albo polo market ;)

 • Link do komentarza Zyga piątek, 02 czerwca 2017 11:13 napisane przez Zyga

  Ten obiekt nadaje się już chyba do pierwszego remontu :-(

 • Link do komentarza Jaras piątek, 02 czerwca 2017 10:40 napisane przez Jaras

  Cud

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane