Wydrukuj tę stronę
piątek, 09 czerwca 2017 08:35

Przy cmentarzu św. Piotra powstanie parking

 
Przy cmentarzu św. Piotra powstanie parking źródło: Google Street View

Tytułowy cmentarz jest jedynym na terenie Gniezna, który nie posiada prawie żadnych miejsc postojowych w swoim rejonie. Najpóźniej od jesieni będzie mogło na nim stanąć do 60 pojazdów.

Nekropolia położona przy ul. Kłeckoskiej posiada jedynie fragment chodnika po południowej stronie ulicy, na którym kilka lat temu utworzono kilka miejsc parkingowych. Niemniej, w trakcie pogrzebów, przybywający na cmentarz nierzadko z daleka, parkują swoje samochody gdzie tylko się da - na chodnikach, trawnikach czy też - często nieświadomie - prywatnych posesjach. To powoduje różne sytuacje, często także niebezpieczne, kiedy to pozostawione pojazdy są przyczyną zwężenia jezdni na ul. Powstańców Wielkopolskich czy ul. Kłeckoskiej. Już niedługo będzie mogło się to zmienić.

Na niewielkim skwerze, ograniczonym Trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego oraz ulicami Kłeckoską i Powstańców Wielkopolskich, powstanie parking na 57 samochodów. O konieczności jego stworzenia mówiło się już od lat, jednak dopiero w tym roku postanowiono przystąpić do realizacji. W tym celu m.in. kilka miesięcy temu przesadzono już część młodych drzew, które przyjęły się w innej części miasta. Pozostałe 26 drzew zostanie wyciętych, przy czym kilka od strony TZG zostanie jeszcze zachowanych.

Cały układ komunikacyjny parkingu zostanie dopasowany do kształtu działki, wraz z wjazdem na łuku drogi ul. Powstańców Wielkopolskich. Wokół całości powstaną chodniki z kostki betonowej (poza istniejącymi). Ponadto na terenie wykonane zostanie odwodnienie w postaci odpływów do czterech podziemnych zbiorników. Całość będzie także oświetlona.

Wykonawca prac zostanie wyłoniony jeszcze w czerwcu, a na ukończenie prac będzie miał czas do połowy października br.

Galeria

7 komentarzy