Jesteś tutaj:Gospodarka Przejazd kolejowy na Dalkach będzie częściej zamykany. Zalecają objazd przez ul. Kostrzewskiego
czwartek, 08 czerwca 2017 14:28

Przejazd kolejowy na Dalkach będzie częściej zamykany. Zalecają objazd przez ul. Kostrzewskiego

  mn
Przejazd kolejowy na Dalkach będzie częściej zamykany. Zalecają objazd przez ul. Kostrzewskiego archiwum redakcji

Urząd Miasta oficjalnie apeluje do kierowców, którzy chcą jechać z ul. Dalkoskiej w kierunku ul. Gajowej lub Czerniejewa, by od niedzieli korzystali z objazdu przez ul. Kostrzewskiego.

Zaledwie przed kilkoma dniami informowaliśmy iż od niedzieli 11 czerwca zmieniony zostanie rozkład jazdy kolei. Jest to spowodowane faktem iż rusza przebudowa linii kolejowej E20 na odcinku od Swarzędza do Sochaczewa, przez co na linię 353 przechodzącą przez Gniezno zostaną skierowane pociągi z Poznania do Warszawy. Więcej na temat częstotliwości można przeczytać w artykule: Będzie więcej pociągów - dłużej postoimy na przejeździe.

Jak informuje zespół prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.: „12 par pociągów spółki PKP Intercity S.A. pojedzie z Poznania do Warszawy trasą zmienioną przez Gniezno – Inowrocław Rąbinek – Barłogi do Warszawy. Będą to dodatkowe pociągi, oprócz tych, które dotychczas jadą tą trasą. Komunikacja piesza i samochodowa na przejeździe, na ul. Gajowej, Mnichowskiej – ul. Dalki będzie odbywała się na dotychczasowych zasadach”.

W związku z zaistniałą sytuacją i utrudnieniami spowodowanymi częstym zamykaniem przejazdu kolejowego na Dalkach, Prezydent Miasta Gniezna rekomenduje mieszkańcom objazd ul. Kostrzewskiego. Dodatkowo prezydent wystąpił także do zarządcy drogi krajowej z wnioskiem o wydłużenie czasu trwania zielonego światła dla jadących z ul. Piotrowskiego w lewo i prosto na skrzyżowaniu ul. Kostrzewskiego, ul. Piotrowskiego i ul. Cienistej.

Powyższe rozwiązanie jest też spowodowane faktem iż od 8 czerwca ruszyła przebudowa ul. Orzeszkowej. Do późnej jesieni ul. Cienista oraz ul. Rzepichy (w rejonie przejazdu kolejowego), stały się drogami objazdowymi dla mieszkańców Skiereszewa.

5 komentarzy

 • Link do komentarza dalkowiec środa, 11 września 2019 08:13 napisane przez dalkowiec

  Czy redakcja może się zainteresować, co się dzieje z projektem tunelu? Po wyborach wszystko ucichło.

 • Link do komentarza Taki sobie ktoś wtorek, 13 czerwca 2017 11:18 napisane przez Taki sobie ktoś

  Inne miasta na trasie przebudowy pociągów umiały wywalczyć i przejazdy podziemne i nadziemne. Przecież u nas obok ciepłowni jest w piz...du miejsca na zrobienie wiaduktu z drogą na Czerniejewo. Żadnych szlabanów, płynny ruch. Ale po co. Można przecież sobie poużywać na kierowcach zamykając rogatki 10 min przed pociągiem. Jak macie dróżnicy problemy to się wyżywajcie na siłowni albo pobiegajcie trochę.

 • Link do komentarza basia piątek, 09 czerwca 2017 08:50 napisane przez basia

  Co za marudy. Masakra po prostu :) Polska mentalnosc :)

 • Link do komentarza ABC czwartek, 08 czerwca 2017 18:44 napisane przez ABC

  Może lepiej będzie zamknąć szlabany na stałe i nie pozostawić złudzeń kierowcom że może uda się przejechać.

 • Link do komentarza Kierowca czwartek, 08 czerwca 2017 15:29 napisane przez Kierowca

  Teraz zobaczymy ze obwodnica na Wrzesnie tak wcale obwodnicą nie jest będzie pięknie i korkokorkowo już myślałem że bardziej się nie da. Jeszcze może od razu przebudowa skrzyżowania Wolności z Wrzesinską i mamy cyrk

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane