Jesteś tutaj:Gospodarka PLK dokończy remont peronów
poniedziałek, 26 czerwca 2017 18:52

PLK dokończy remont peronów

 
PLK dokończy remont peronów archiwum redakcji

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiło przetarg na wykonanie remontu ostatniego z peronów, jaki nie został objęty rewitalizacją, wykonaną w ubiegłym roku.

Można powiedzieć iż w końcu stacja zyska odpowiedni wygląd na całym obszarze, na którym trwa obsługa pasażerów korzystających z przejazdów koleją. W ubiegłych latach PKP wykonało remont dworca oraz przyległego terenu, a w ubiegłym roku wykonano także rewitalizację wiat peronowych na 1 i 2 peronie wraz z platformami - te ostatnie zyskały nową nawierzchnię. Jednocześnie wyremontowano także przejście podziemne, które estetyką można porównać do wykonania przejścia podziemnego w Poznaniu. 

W tym roku PLK zamierza wykonać ostatnią część remontu, która obejmie peron nr 3. Ogłoszony właśnie przetarg zakłada iż do końca roku zostanie on gruntownie wyremontowany i wykonany w podobnym standardzie, jak pozostałe dwie platformy - łącznie z ławkami, tablicami i śmietnikami. Remont nie obejmie jedynie budynku nastawni. 

To nie jest jedyna inwestycja PLK w tym roku na torach w rejonie stacji Gniezno. Przypomnijmy iż w tym roku z torów obsługujących ruch pasażerski po wielu latach zniknęły semafory kształtowe, które zastąpiła sygnalizacja świetlna. Jest to jeden z pierwszych kroków w kierunku usprawnienia systemu obsługi składów, zwłaszcza z uwagi na trwający aktualnie objazd pociągów z Poznania do Warszawy.

 

4 komentarzy

 • Link do komentarza pasażer wtorek, 27 czerwca 2017 08:50 napisane przez pasażer

  Czy będzie przejscie na ulicę Składową? Czy naprawi sie odwodnienie podziemnego przejscia na perony? Bo w przeciwnym wypadku to będzie tylko upiększanie peronu bez istotnych problemów.

 • Link do komentarza rak wtorek, 27 czerwca 2017 08:15 napisane przez rak

  technika wykonania peronów wiele pozostawia do życzenia, zwłaszcza na peronie 1

 • Link do komentarza gnieźnianin poniedziałek, 26 czerwca 2017 22:58 napisane przez gnieźnianin

  Czy użytkownik Avalon nadal podtrzymuje swoją tezę o likwidacji trzeciego peronu? Czy nadal uważa, że gnieźnieńska stacja została zdegradowana do roli przystanku osobowego?

  Bo te remonty i fakt budowy hali kolei wielkopolskich przeczą argumentom Avalona o degradacji stacji.

  Owszem, można się przyczepić do znacznego zmniejszenia powierzchni pasażerskiej budynku dworca, ale reszta....

  Z tego co mi wiadomo, to na peronach mają być zamontowane jeszcze wyświetlacze elektroniczne, takie jakie są chociażby na stacji Poznań Główny.

 • Link do komentarza prosport poniedziałek, 26 czerwca 2017 20:23 napisane przez prosport

  I dobrze. Tak trzymać.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

BarMleczny