Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 03 lipca 2017 10:32

W wakacje ruszają przebudowy kilku ulic. Będą utrudnienia

 
ul. Pocztowa - tutaj prace rozpoczną się jeszcze w lipcu ul. Pocztowa - tutaj prace rozpoczną się jeszcze w lipcu fot. Rafał Wichniewicz

W ciągu najbliższych tygodni rozpoczną się prace przy kilku inwestycjach drogowych. Wiąże się to z utrudnieniami w ruchu, ale efektem finalnym będzie jego usprawnienie.

Prace dotyczą kilku sąsiadujących ze sobą dróg. Już 10 lipca plac budowy przejmie wykonawca ulicy Pocztowej. Przypomnijmy iż już w ubiegłym roku informowaliśmy, że docelowo droga ta ma być dwukierunkowa na odcinku od ul. Chrobrego do ul. Dworcowej. Od wspomnianej daty rozpoczną się też pierwsze utrudnienia w ruchu, które potrwają do września: - W pierwszej części przebudowy będzie dopuszczony ruch samochodowy, a dopiero na początku sierpnia odcinek od ul. Chrobrego do ul. Kościuszki, zostanie zamknięty i wówczas rozpocznie się przebudowa 240-metrowego odcinka, łącznie z poszerzeniem jezdni do 6 metrów - przekazał wiceprezydent Jarosław Grobelny. Koszt całego zadania wyniesie 800 tys. złotych.

Ruch w tym rejonie ułatwi także poszerzenie ul. Konikowo na odcinku pomiędzy ul. Lelewela a al. Reymonta, w temacie której pisaliśmy o ogłoszeniu przetargu przez Powiatowy Zarząd Dróg - Miasto Gniezno do tej inwestycji dokłada 500 tys. złotych. Prace na tym odcinku rozpoczną się prawdopodobnie na przełomie lipca i sierpnia i potrwają do końca listopada br.

Trzecią istotną inwestycją w tym rejonie jest rozbiórka dwóch z trzech wiaduktów, znajdujących się na ul. Pod Trzema Mostami. Uściślając - zgodnie z porozumieniem zawartym pomiędzy PKP a Miastem Gnieznem, prace przy tym zadaniu stoją po stronie kolei. Decyzję w tym kierunku zarząd podjął pod koniec czerwca, a to oznacza iż docelowo zadanie to nie zostanie wykonane w lipcu, jak początkowo zakładano: - To jest rzecz niezależna od nas, gdyż przetarg ogłasza PKP i po tej stronie stoi większy zakres prac związany z rozbiórką. My dokładamy się do jednego z wiaduktów, gdzie realizujemy prace ziemne. Mam nadzieję iż w tym tygodniu zostanie ogłoszony przetarg i z początkiem sierpnia rozpoczną się prace - mówi wiceprezydent. Kierowcy mogą więc spokojnie korzystać jeszcze z tzw. trzech mostów do końca lipca. Same prace związane z wykonaniem poszerzenia trzeciego (czynnego) wiaduktu, stoją po stronie Miasta Gniezna i w tym kierunku trwają jeszcze procedury administracyjne - przetarg powinien zostać ogłoszony w nieodległym czasie, a póki co wybrany został inżynier kontraktu dla tej inwestycji.

O postępach w powyższych przedsięwzięciach oraz utrudnieniach w ruchu będziemy informować na bieżąco.

10 komentarzy