poniedziałek, 24 lipca 2017 08:44

Dawny ośrodek w Jankowie Dolnym za niespełna 400 tys. zł

 
Dawny ośrodek w Jankowie Dolnym za niespełna 400 tys. zł źródło: UM w Gnieźnie

Zgodnie z założeniami, podjętymi przez radnych miejskich pod koniec kwietnia br., na sprzedaż wystawione zostały budynki dawnego ośrodka wypoczynkowego w Jankowie Dolnym.

To pierwsza, po dłuższej przerwie, próba zbycia tej nieruchomości. Obiekty pobudowane w latach 70. od dłuższego czasu popadają w coraz większą dekapitalizację, ale kolejne próby ich dzierżawy (na 99 lat) nie spotykały się z zainteresowaniem ze strony potencjalnych inwestorów. W trakcie ostatniej próby całość, wraz z gruntem o powierzchni 3,83.03 ha, wyceniono na 490 tys. złotych. Teraz zdecydowano się już wyłącznie na sprzedaż, na którą Rada Miasta wyraziła zgodę na kwietniowym posiedzeniu.

Po wycenie nieruchomości ogłoszono właśnie przetarg na jej zbycie - całość wystawiono za kwotę 383 tysięcy złotych. Z informacji, jakie podano w kwietniu, jest podmiot zainteresowany kupnem całego terenu, na którym znajdują się trzy kompleksy segmentowych budynków murowanych oraz dwa domki typu tramp, a także obiekt po byłej łaźni. Zgodnie z ustaleniami studium dla tego terenu, jest on przeznaczony częściowo pod zagospodarowanie leśne, turystyczne i usługowe.

Przetarg na zbycie nieruchomości odbędzie się 24 sierpnia  br.

3 komentarzy

 • Link do komentarza CocaCola poniedziałek, 24 lipca 2017 19:59 napisane przez CocaCola

  Tak Miasto dba o mienie komunalne. Jak wyglądają miejskie budynki w środku-zgroza. A hotel miejski?Dziwne,że radni nie wzięli jeszcze tego pod lupę.

 • Link do komentarza J.J poniedziałek, 24 lipca 2017 16:14 napisane przez J.J

  Cena z kosmosu za ta ruinę trzeba było pozwolić dzierzawca za skromna kwote poprowadzić to dalej co by dbali a tak ruiny zostały albo odsprzedać za adekwatna cenę
  Brak slow .....
  Brawo !!!

 • Link do komentarza Turysta poniedziałek, 24 lipca 2017 12:05 napisane przez Turysta

  W obecnym stanie te domki to ruina zdjęcia z czasów gdy gosir je mial

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane