sobota, 12 sierpnia 2017 11:03

Wiatr zniszczył nową halę sportową

 
Wiatr zniszczył nową halę sportową fot. Rafał Wichniewicz

Miała zostać otwarta wraz z nowym rokiem szkolnym, ale najwyraźniej okazja ku temu opóźni się o kilka miesięcy - wichura zniszczyła jedną z sztandarowych inwestycji Starostwa.

Piątkowa nawałnica spowodowała straty na terenie całego powiatu, w tym także w Gnieźnie. Zniszczenia są cały czas usuwane, ale na powrót do normy przyjdzie poczekać bardzo długo - samych drzew i dużych gałęzi mogło paść w naszym regionie nawet kilka tysięcy, także w lasach. Jednocześnie wiatr spowodował szkody w zabudowie, uszkadzając wiele dachów. Straty poniosła jedna z najważniejszych inwestycji Starostwa - hala sportowa przy ul. Sobieskiego, w której od nowego roku szkolnego zajęcia z wychowania fizycznego mieli rozpocząć uczniowie z czterech szkół. 

Wiatr najprawdopodobniej siłą pędu wysadził do środka okna w hali, a następnie poderwał dach, który rozpadł się i spadł pokrywając teren wokół obiektu. Widać iż płyty konstrukcji miejscami zostały wyrwane razem ze zbrojeniami. Wichura i deszcz uszkodziły wnętrza obiektu, a także tablicę elektroniczną.

Jest to inwestycja, na którą czekali uczniowie ZSEO, ZSP nr 1, ZSP nr 3 i III LO - kosztowała ona około 3 mln złotych, a niedawno poinformowano o uzyskaniu dofinansowania tego zadania. Na chwilę obecną nie są znane straty, jakie powstały z tego powodu - służby mają wiele wezwań do różnych obiektów, które ucierpiały w trakcie nawałnicy. 


Wszystkie relacje, fotogalerie i informacje dotyczące nawałnicy z 11 sierpnia 2017 roku można śledzić pod tym linkiem.

12 komentarzy

 • Link do komentarza mieszkaniec środa, 16 sierpnia 2017 19:31 napisane przez mieszkaniec

  Przykładem budynku z komuny jest Muzeum. Uważam, że nie ma reguły na takie warunki atmosferyczne, które panowały w piątkowy wieczór. Chyba, że chodzi o to by tworzyć sztuczne teorie, a do tego się nakręcać.

 • Link do komentarza as poniedziałek, 14 sierpnia 2017 11:59 napisane przez as

  Hala otoczona starymi budynkami z dużymi oknami. Nic nie wypadło z nich, Może ktoś zapyta wykonawcę o prawidłowe mocowanie okien?

 • Link do komentarza Ja_Jestem niedziela, 13 sierpnia 2017 09:21 napisane przez Ja_Jestem

  Rok szkolny już nie długo, i jak wytłumaczyć dzieciakom , że wichura zniszczyła to, co z takim pietyzmem wykonali "fachowcy" w dziedzinie budowy takich obiektów, jakim niewątpliwie miała być ta nowa,wspaniała hala sportowa?

 • Link do komentarza Gnieźnianin sobota, 12 sierpnia 2017 23:17 napisane przez Gnieźnianin

  Dobrze budowane bo tanio, a za komuny niedobrze bo stoją do dzisiaj kilkadziesiąt lat, tak ?

 • Link do komentarza Gnieźnianin sobota, 12 sierpnia 2017 21:09 napisane przez Gnieźnianin

  A czy kogoś zainteresuje fakt, że dziś budynku nawet nie zabezpieczono przed ewentualnym dalszym zalaniem przez deszcz, po wizycie wszystkich "świętych" budynek zostawiono odkryty, trochę niemądre zachowanie.

 • Link do komentarza mieszkaniec sobota, 12 sierpnia 2017 21:01 napisane przez mieszkaniec

  Ciekawe czy budynek został ubezpieczony, bo odebrany został w kwietniu...

 • Link do komentarza abc sobota, 12 sierpnia 2017 20:58 napisane przez abc

  A może to po prostu anomalie pogodowe?

 • Link do komentarza murarz sobota, 12 sierpnia 2017 20:23 napisane przez murarz

  Do "aaa" takie lekkie konstrukcje muszą mieć silne wiązania także z podłożem. W przeciwnym wypadku fruwają przy pierwszym lepszym podmuchu wiatru. Powiat Gnieźnieński ma jednak pecha.

 • Link do komentarza Mieszkaniec sobota, 12 sierpnia 2017 19:55 napisane przez Mieszkaniec

  Nadzór budowlany to odebrał ? Straszne, nowy budynek. Warto zadać sobie pytanie jak to jest budowane i przez kogo ?

 • Link do komentarza aaa sobota, 12 sierpnia 2017 19:38 napisane przez aaa

  W nawiązaniu do poprzedniego to kto nasadzał drzewa, które połamało lub powyrywało, kto budował blok na Orzeszkowej, że pozrywało płyty korytkowe, kto zrobił dach na Muzeum czy katedrze że pouszkadzało. Na skale zniszczenia wpływa wiele czynników zewnętrznych wokół obiektu, dlatego jak się nie znacie to lepiej siedźcie cichutko w zaciszu własnego domu i wymądrzajcie się w czymś na czym się znacie.

 • Link do komentarza redatkor sobota, 12 sierpnia 2017 11:47 napisane przez redatkor

  to nie ta hala,co ją otwierał pan kilometrówka vel paliwo +?

 • Link do komentarza as sobota, 12 sierpnia 2017 11:45 napisane przez as

  Jaka firma montowała okna? Tyle starych okien wytrzymało, a nowe nie?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane