Wydrukuj tę stronę
sobota, 12 sierpnia 2017 11:03

Wiatr zniszczył nową halę sportową

 
Wiatr zniszczył nową halę sportową fot. Rafał Wichniewicz

Miała zostać otwarta wraz z nowym rokiem szkolnym, ale najwyraźniej okazja ku temu opóźni się o kilka miesięcy - wichura zniszczyła jedną z sztandarowych inwestycji Starostwa.

Piątkowa nawałnica spowodowała straty na terenie całego powiatu, w tym także w Gnieźnie. Zniszczenia są cały czas usuwane, ale na powrót do normy przyjdzie poczekać bardzo długo - samych drzew i dużych gałęzi mogło paść w naszym regionie nawet kilka tysięcy, także w lasach. Jednocześnie wiatr spowodował szkody w zabudowie, uszkadzając wiele dachów. Straty poniosła jedna z najważniejszych inwestycji Starostwa - hala sportowa przy ul. Sobieskiego, w której od nowego roku szkolnego zajęcia z wychowania fizycznego mieli rozpocząć uczniowie z czterech szkół. 

Wiatr najprawdopodobniej siłą pędu wysadził do środka okna w hali, a następnie poderwał dach, który rozpadł się i spadł pokrywając teren wokół obiektu. Widać iż płyty konstrukcji miejscami zostały wyrwane razem ze zbrojeniami. Wichura i deszcz uszkodziły wnętrza obiektu, a także tablicę elektroniczną.

Jest to inwestycja, na którą czekali uczniowie ZSEO, ZSP nr 1, ZSP nr 3 i III LO - kosztowała ona około 3 mln złotych, a niedawno poinformowano o uzyskaniu dofinansowania tego zadania. Na chwilę obecną nie są znane straty, jakie powstały z tego powodu - służby mają wiele wezwań do różnych obiektów, które ucierpiały w trakcie nawałnicy. 


Wszystkie relacje, fotogalerie i informacje dotyczące nawałnicy z 11 sierpnia 2017 roku można śledzić pod tym linkiem.

Galeria

12 komentarzy