wtorek, 05 września 2017 12:49

Ośrodek w Jankowie Dolnym sprzedany

 
Ośrodek w Jankowie Dolnym sprzedany źródło: UM w Gnieźnie

Opuszczone od dłuższego czasu budynki wczasowe, należące do Miasta Gniezna, zostały sprzedane wraz z całą nieruchomością w pierwszym przetargu.

Dawny ośrodek od lat nie miał szczęścia - jego utrzymanie było kosztowne, postępowała dekapitalizacja, a przez to stawał się coraz większym problemem dla gospodarza, którym było Miasto Gniezno. Decyzją radnych miejskich, w tym roku podjęto pierwszą (po długim czasie) próbę sprzedaży nieruchomości. Do tej pory bowiem planowano jedynie dzierżawę na 99 lat, co jednak nie spotykało się z żadnym zainteresowaniem ze strony inwestorów.

Przetarg na zbycie działki o powierzchni 3,83 hektara, zabudowanej murowanymi i drewnianymi domami wczasowymi, odbył się pod koniec sierpnia. Całość wystawiono na sprzedaż za kwotę 383 tysięcy złotych i jak jeszcze w kwietniu informowano, kupnem nieruchomości zainteresowany był jeden z podmiotów. Do przetargu 24 sierpnia zgłosiły się dwie zainteresowane osoby, które wpłaciły wadium, przy czym jeden z podmiotów w wyznaczonym terminie się nie stawił.

Ostatecznie nieruchomość sprzedano za kwotę 385 820 złotych, a nabywcą są właściciele pobliskiego ośrodka wczasowego w Jankowie Dolnym.

6 komentarzy

 • Link do komentarza przewodnik PTTK czwartek, 07 września 2017 23:21 napisane przez przewodnik PTTK

  Szerokim łukiem. Średniowiecze. Plażowa infrastruktura z lat 60-tych.

 • Link do komentarza ABC wtorek, 05 września 2017 19:20 napisane przez ABC

  Miejscowy, przetarg był dostępny dla wszystkich. Trzeba było startować i spróbować swoich sił, a nie teraz krytykować. Straszne jaka jest zawiść wśród ludzi. Lepiej, aby każdy patrzył do swoich, a nie cudzych portfeli.

 • Link do komentarza Zielona wtorek, 05 września 2017 15:01 napisane przez Zielona

  Miejscowy, Ty chyba nie widziałeś cen za domki nad morzem. To jest teren prywatnej osoby włącznie z dostępem do jeziora, która może Ci ten teren zamknąć i się nie wykąpiesz, a tak masz wstęp wolny

 • Link do komentarza księgowy z UM wtorek, 05 września 2017 14:43 napisane przez księgowy z UM

  super! Teraz będzie kasa (do przejedzenia) na festyny i darmowe koncerty pod chmurką.

 • Link do komentarza tomek wtorek, 05 września 2017 14:08 napisane przez tomek

  jak ci się nie podoba, to nie musisz tam przyjeżdżać.

 • Link do komentarza Miejscowy wtorek, 05 września 2017 13:20 napisane przez Miejscowy

  Kupił kolejne domki a nic na plaży nie robi. Plac zabaw taki sam jak 30 lat temu. Kompletne dno... tacy nie powinni w ogóle się zajmować ośrodkami wypoczynkowymi ... tylko kasuje za domki jak nad morzem a zero atrakcji. Skandal!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane