czwartek, 14 września 2017 17:28

Inwestycje budowlane we wrześniu

 
Inwestycje budowlane we wrześniu fot. Rafał Wichniewicz

Mimo panującej typowo jesiennej aury, ekipy budowlane nie zwalniają tempa prac na kilku inwestycjach, prowadzonych na terenie miasta.

Na początku tygodnia zaprezentowaliśmy zestawienie prac na drogach (zobacz więcej), a obecnie przyszedł czas na działania w budownictwie mieszkaniowym oraz użytkowym. 

Przy ul. Cegielskiego trwa budowa hali zakładu produkcyjnego, który obecnie ma już postawione ściany, a trwa montaż okien i wyposażanie wnętrz. Podobnie hala widowiskowo-sportowa przy ul. Paczkowskiego, gdzie prace trwają głównie wewnątrz budynku, ale przy zachodniej ścianie można zauważyć pierwsze przymiarki do elewacji całego budynku. Ukończenia prac przy nowym wyglądzie doczekała się Szkoła Podstawowa nr 6, gdzie jeszcze trwa kosmetyka detali. Wznowiono też prace przy remoncie elewacji SP nr 2. Te same prace pojawiły się przy niektórych kamienicach w centrum (jedne trwają, a inne są już ukończone) - ul. Chociszewskiego / 3 Maja, Mieszka I, Urząd Miejski itd.

Postępują prace przy budowie Galerii Piastovia, gdzie stoją już elementy nośne całego budynku głównego, który pomieści centrum handlowe. Obecnie trwa układanie pokrycia dachowego i pierwsze prace instalacyjne. Jednocześnie od wschodniej strony ustawione zostały konstrukcje drugiego z budynków, w którym znajdzie się sklep z artykułami ogrodniczymi i mieszkaniowymi.

W budownictwie mieszkaniowym uwagę zwraca kompleks bloków pomiędzy ul. Konopnickiej a Wrzesińską. Obecnie stoją konstrukcje już trzech gmachów, ale też rozpoczęły się prace przy fundamentach czwartego (na pięć zaplanowanych). Efektownie wygląda też rozmach prac przy zespole budynków wielorodzinnych przy ul. Orzeszkowej. Po północnej stronie ulicy ustawione zostały już dwa bloki, a rozpoczynają się prace przy trzecim z sześciu zaplanowanych. 

Trwają prace przy inwestycji u zbiegu ul. Grzybowo i Krzywe Koło, gdzie powstał budynek mieszkalno-usługowy. Obiekt zyskał już w znacznej części nową elewację oraz instalację wentylacyjną, która służyć będzie planowanej działalności w tym miejscu. Podobnie duży rozmach prac objął kamienicę przy Rynku 11, gdzie obiekt od roku przechodzi gruntowny remont. Zyskał już nową elewację, stolarkę okienną i dach, a od podwórza zostały przebudowane oficyny.

W zestawieniu nie ujęto budowy sklepu spożywczego na os. Kazimierza Wielkiego, a także budowy kompleksu mieszkalno-handlowego pomiędzy ul. Roosevelta a Matejki. W tym ostatnim przypadku budowa wyraźnie stanęła w miejscu, a na jej terenie od dłuższego czasu nie widziano robotników. Z nieoficjalnych informacji wynika, że problemem jest znalezienie strategicznego najemcy do sklepu spożywczego. Podobnie nie prezentujemy prac z rozbudowy szpitala przy ul. 3 Maja, gdzie wykonawca cały czas pracuje wewnątrz budynku oraz w rejonie fundamentów. 

6 komentarzy

 • Link do komentarza avalon piątek, 15 września 2017 20:46 napisane przez avalon

  A może kiedyś artykuł o porzuconych, nieudanych inwestycjach? Jest takich przynajmniej kilka - pawilon za Winiarami, puste bloczydło straszące od kilku lat na Roosevelta, zapomniany budynek dawnej drukarni na Mickiewicza, straszący budynek niedoszłego szpitala, porzucony potwór nieistniejącej od dawna telekomunikacji, puste i nieużywane w większości gmaszydła dawnego seminarium... Sądzę, że takich nieudanych inwestycji, których nikt już nie potrzebuje, jest jeszcze więcej. Pozostałości powinno się wyburzyć a działki po nich powinny trafić na sprzedaż.

 • Link do komentarza Magda piątek, 15 września 2017 12:56 napisane przez Magda

  Dzięki za odpowiedzi!

 • Link do komentarza z okolicy czwartek, 14 września 2017 20:40 napisane przez z okolicy

  @ magda - ten budynek z tego co wiadomo nie ma mieszkań na sprzedaż.

 • Link do komentarza max czwartek, 14 września 2017 20:35 napisane przez max

  Na Krzywym kole nie miało być mieszkań. Miał tam powstać puz z browarem rzemieźlniczym

 • Link do komentarza india czwartek, 14 września 2017 20:08 napisane przez india

  a może tam nie ma mieszkań do wynajmu czy sprzedaży? Kiedyś był tu artykuł, że na samej górze ma być jeden apartament czy jakoś tak.

 • Link do komentarza Magda czwartek, 14 września 2017 17:37 napisane przez Magda

  Wie ktoś może gdzie można zobaczyć mieszkania na sprzedaż w nowego budynku na krzywym kole? Po pol rocznych poszukiwaniach udalo mi się znaleźć tylko nazwe inwestora. Ale zadnych i informacji, cen, czy rzutów mieszkań.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane