Wydrukuj tę stronę
wtorek, 03 października 2017 08:29

Kolejne tereny miejskie trafią na sprzedaż

 
Teren u zbiegu ul. Cienistej i Kostrzewskiego Teren u zbiegu ul. Cienistej i Kostrzewskiego źródło: Google Street View

Miasto Gniezno podejmie się zbycia nieruchomości, które do tej pory nie cieszyły się zainteresowaniem, albo jeszcze w ogóle nie znajdowały się w ofercie inwestycyjnej.

Na ostatniej sesji Rady Miasta działacze podejmowali uchwały o zgodzie na zbycie dwóch terenów, położonych przy jednej z ważniejszych dróg w Gnieźnie. Jedną z nich jest nieruchomość zlokalizowana u zbiegu ul. Cienistej oraz ul. Kostrzewskiego. Od momentu wybudowania tej ostatniej ulicy w latach 80. XX wieku, działka ta pozostawała niezagospodarowana i stanowiła jedynie teren zielony. Teraz zadecydowano o jej sprzedaży, a radnym przedłożono projekt uchwały bez opiniowania na komisji. 

- Docierają do nas informacje o zainteresowaniu tą działką, a często bywa iż teren, który sprzedajemy nie cieszy się zainteresowaniem, a te, których nie zbywamy, zainteresowaniem się cieszą. Staramy się reagować na prawa rynku i przypomnę, że tak było z działkami przy ul. Północnej, które początkowo nie cieszyły się zainteresowaniem, a w tej chwili sprzedały się już wszystkie - mówił wiceprezydent Jarosław Grobelny w trakcie sesji Rady Miasta. Obecnie jeszcze nie było wiadomo, czy działka o powierzchni 0,6483 ha zostanie sprzedana czy sprzedany zostanie jedynie tytuł wieczystego użytkowania: - Najwygodniej byłoby sprzedać. Z drugiej strony nie mamy pewności, że ta zabudowa, która tam się pojawi, zostanie zrealizowana w terminie dwóch czy czterech lat. Na to nie mamy wpływu bo o tym decyduje właściciel. Powyższa działka nie ma obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego, jednak według obowiązujących przepisów w tym miejscu może powstać zarówno stacja benzynowa, myjnia, restauracja czy obiekty handlowe. Wydanie działki pod sprzedaż wieczystego użytkowania sprawia, że Miasto może narzucić, w jakim terminie powinno coś w tym miejscu powstać. Działka dopiero zostanie poddana wycenie, ale już teraz zapowiedziano iż będzie ona wykonana pod najdroższą z dopuszczalnych przez przepisy funkcji.

Na tym samym posiedzeniu podjęto uchwałę o woli sprzedaży działek u zbiegu ul. Kokoszki i Kostrzewskiego. Teren ten był już kilka razy wystawiany do przetargów, ale w formie dwóch dużych działek. Ponieważ nie spotkał się on kilkukrotnie z zainteresowaniem, zadecydowano o podzieleniu nieruchomości 2/7 (bliżej skrzyżowania, o powierzchni 1,14 ha) na trzy mniejsze części (o powierzchni 0,25, 0,38 i 0,51 ha). Obecnie nie jest znana wycena tych działek, jednak pierwotna wartość jako całości wynosiła 2 mln 673 tys. złotych. Teren ten przeznaczony jest docelowo pod przemysł i usługi.

Jednocześnie wyrażono też wolę na sprzedaż sąsiedniej działki 1/13 o powierzchni 0,65 ha, która nie została podzielona. Jej wartość w pierwszym przetargu sprzed roku wynosiła 1 mln 526 tys. złotych - teraz zostanie poddana nowej wycenie.

W trakcie posiedzeń, radni uchylili też uchwałę o woli sprzedaży działki przy ul. Roosevelta 83A. Położona jest ona pomiędzy supermarketem a torami kolejowymi i została wystawiona na sprzedaż w ubiegłym roku z uwagi na zainteresowanie jednego z przedsiębiorców. Ponieważ mimo dwóch przetargów nie udało się jej zbyć, zadecydowano o cofnięciu woli sprzedaży.

Galeria

6 komentarzy