środa, 04 października 2017 12:45

Willa z lokatorami sprzedana za 100 tys. złotych więcej

 
Willa z lokatorami sprzedana za 100 tys. złotych więcej archiwum redakcji

Przed kilkoma dniami odbyła się licytacja budynku, o który swojego czasu toczyła się dyskusja między radnymi i władzami miasta. Budynek z mieszkańcami został sprzedany za znacznie wyższą kwotę.

Mowa o zabytkowej willi u zbiegu ul. św. Michała i Chociszewskiego. Budynek od lat należał do zasobów komunalnych Miasta Gniezna, jednak z uwagi na coraz większą dekapitalizację, wymagał niezbędnych remontów, przekraczających znacznie wartość samego obiektu.

Ubiegłoroczna decyzja o woli sprzedaży budynku wywoływała kontrowersje, ponieważ jest on zamieszkały w jednym z dwóch istniejących tu lokali. Jak jednak zapewniano, lokatorzy nie chcieli zrezygnować ze swojego mieszkania i udać się do innych, które im proponowano. Mimo to willa trafiła na sprzedaż, a przetarg odbył się w ubiegłym tygodniu.

Cena wywoławcza willi przy ul. św. Michała 14 wraz z działką i obiektami zlokalizowanymi na jej terenie, wynosiła 240 tys. złotych. Do przetargu wystartowały cztery osoby, które wpłaciły w ustalonym terminie wadium, a ostatecznie budynek został sprzedany za kwotę 345 600 złotych. Nabywcą został właściciel jednej z kancelarii prawnych, działających na terenie Gniezna.

12 komentarzy

 • Link do komentarza tutejszy czwartek, 05 października 2017 09:31 napisane przez tutejszy

  Każdy by chciał willę z ogrodem w centrum miasta prawie za frico. Miasta nie stać tak, jak każdego właściciela na kilkudziesięciotysięczne remonty w sytuacji, gdy za czynsze wpływają grosze choćby nawet regularnie.

 • Link do komentarza tomek czwartek, 05 października 2017 08:31 napisane przez tomek

  JEst gdzieś możę link do tego programu Jaworowicz?

 • Link do komentarza qwertz czwartek, 05 października 2017 07:55 napisane przez qwertz

  Ta rodzina była chyba kiedyś w programie Elżbiety Jaworowicz i odmowa zamiany lokalu rozbijała się chyba o brak ogrodu w zaoferowanych przez miasto mieszkaniach.

 • Link do komentarza Jerzy środa, 04 października 2017 20:30 napisane przez Jerzy

  Ad.kazimierz - aczy to ważne, kto kupił z nazwiska? Ważne, że Miasto wykazało się gospodarnością. Skończyły się czasy półdarmowych mieszkań i żądania remontów za miejską kasę. Miasto ma obowiązek zapewnić .lokale mieszkalne w zasadzie tylko socjalne,a pozostali, tak, jak kaźdy z nas szuka mieszkań na własną rękę. Jest ich na rynku do wyboru do koloru.

 • Link do komentarza ;-) środa, 04 października 2017 20:02 napisane przez ;-)

  http://umgniezno.bip.e-zeto.eu/bip/78_umgniezno/fckeditor/file/Mienie/Przetargi/micha%C5%82a14//2.%20Wynik%20I%20przetargu.pdf

 • Link do komentarza Redakcja Gniezno24.com środa, 04 października 2017 19:18 napisane przez Redakcja Gniezno24.com

  Podanie nazwiska byłoby jak reklama, a tego wolimy uniknąć. Informację można znaleźć w BIP Urzędu Miejskiego.

 • Link do komentarza kazimierz środa, 04 października 2017 16:08 napisane przez kazimierz

  Której kancelarii, ktoś wie? To informacja jawna, ale nie mogę znaleźć. Może ktoś podrzucić link?

 • Link do komentarza Endrju środa, 04 października 2017 16:05 napisane przez Endrju

  Do Kupszcza. Nie chcieli kupić z bonifikata, bo musieliby włożyć kupę kasy w remont. Liczyli więc na miasto czyli na nas podatników, że im za darmo wyremontuje. Druga sprawa. Jeżeli mieszka tam osoba niepełnosprawna tym bardziej powinni się przenieść w lepsze warunki, gdyż ten dom jak wspomniano nadaje sie do generalnego remontu.

 • Link do komentarza Roman środa, 04 października 2017 15:22 napisane przez Roman

  Według mnie nie ma znaczenia, że mieszkają tyle lat. Współczuję za niepełnosprawność syna, ale to nie jest powód, że im się coś należy. Na pewno Miasto chciało im dać dobre mieszkanie, bo nie wierzę, że było proponowane gorsze. A Miasto musiałoby remontować ten dom i na to te czynsze niestety nie starczały. Miasto ma dbać o mieszkańcow ale także o finanse, które są podstawą dla reszty zamieszkałych.

 • Link do komentarza Amiccus środa, 04 października 2017 15:18 napisane przez Amiccus

  Ale cyrk! W tym kraju sprzedaje się już wszystko w ręce prywaciarzy,którzy mają kasę. .. Oby nie skończyło się to taką samą sytuacją, jaka miała swego czasu miejsce z kamienicami na Chrobrego,z pewnym panem z Poznania. Mam nadzieję ,że ten prawnik wie co robi i nie podniesie tej rodzinie czynszu i ich nie wyeksmituje? Życzę tej rodzinie wszystkiego dobrego,mimo że ich osobiście nie znam ...

 • Link do komentarza Kupszcza środa, 04 października 2017 13:54 napisane przez Kupszcza

  Do Mieszkaniec. Znam tych ludzi. Od 30 lat tu mieszkają. Regularnie płacą czynsz. Nie chcieli kupić z bonifikata, tylko spokojnie mieszkać. Nie chcieli przyjąć innego lokalu bo mają niepelnosprawnego syna. Chcieli podobne mieszkanie jak mieli. Ale ciekaw jestem jak prawnik podejdzie do tematu ten co kupił. Czy wygra moralność czy podniesienie czynszu czyli kasa.

 • Link do komentarza mieszkaniec środa, 04 października 2017 12:52 napisane przez mieszkaniec

  A lokatorom bardzo dobrze, trzeba podnieść czynsz, bo jak im miasto dawało mieszkania, to zlekceważyli, oni chcieli willę za 10 % wartości. To dopiero byłaby polka!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane