piątek, 13 października 2017 12:28

Kolejne działki w ramach programu „Mój własny dom w Gnieźnie”

 
Kolejne działki w ramach programu „Mój własny dom w Gnieźnie” archiwum redakcji

Jeszcze w październiku radni miejscy podejmą uchwałę w sprawie zbycia kolejnych działek pod zabudowę jednorodzinną. Nieruchomości objęte są bonifikatą odłożoną w latach.

Na najbliższej sesji Rady Miasta Gniezna  zostanie przedłożona uchwała o zbyciu kolejnych działek w rejonie ul. Orzeszkowej. W sumie obejmie ona kolejne 21 nieruchomości przeznaczonych pod zabudowę jednorodzinną, zlokalizowanych przy wytyczonych ulicach: Gombrowicza, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Staffa i Fiedlera. Działki te objęte są programem „Mój własny dom w Gnieźnie”, który polega na oddawaniu w użytkowanie wieczyste działki w drodze przetargu nieograniczonego.

Są to działki o powierzchni od 0,0262 hektara do 0,0890 hektara. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, nieruchomości mogą być zabudowane budynkami jednorodzinnymi o płaskim dachu. W sąsiedztwie znajdują się także nieruchomości pod zabudowę mieszkaniową, wielorodzinną.

Jak wygląda zakup działek w ramach programu? Nabywcy przed podpisaniem aktu notarialnego wpłacają 15% wylicytowanej ceny, resztę wnosząc w formie rat rocznych w wysokości 1%. By skorzystać z programu należy spełnić kilka warunków m.in. skończyć budowę, zameldować się i zamieszkać w terminie 6 lat od dnia zawarcia umowy. Pierwsze nieruchomości w ramach pionierskiego programu zostały sprzedane 11 września 2017 r. W sumie 15 działek w okolicach ul. Orzeszkowej znalazło swoich wieczystych użytkowników. 

Przetargi na zbycie kolejnych 21 działek odbędą się w marcu 2018 r. Dokładne lokalizacje działek znajdują się poniżej.

9 komentarzy

 • Link do komentarza lolek sobota, 21 października 2017 21:48 napisane przez lolek

  spokojnie oczka się otworzyły - tak to jest jak się zaburza drenarkę debilnym budowaniem. Tną drenarki a potem woda stoi. Ale kto by się tym przejmował i kto by to pilnował. O dziwo Niemiec wiedział co robi !!!

 • Link do komentarza mieszkanka sobota, 14 października 2017 17:21 napisane przez mieszkanka

  Orzeszkowa...Kiedyś spokojna, polna droga beez zabudowań-dzisiaj mały Berlin. O pomste do nieba woła obecna sytuacja. Postawiono bloczyska na terenie zabudowy jednorodzinnej, no,ale co się dla forsy nie robi... Odpowiedzialni za tą sytuację-może sprzedacie duszę diabłu?Więcej zarobicie

 • Link do komentarza joe piątek, 13 października 2017 21:55 napisane przez joe

  te, które to pod bloki to widzę, bardziej chodzi mi o to, że sprzedają dwa całe kwartały i po części z kolejnych dwóch, zamiast też całe. Inna sprawa to kwestia wód gruntowych, czy są one unormowane, bo całkiem niedaleko mieszkańcy mają problem po większych opadach deszzcu

 • Link do komentarza ja piątek, 13 października 2017 21:52 napisane przez ja

  Panie Koles:
  Zamiast pisać bzdury lepiej się dokształcić.

 • Link do komentarza avalon piątek, 13 października 2017 20:35 napisane przez avalon

  @joe - te place to działki pod bloki, w MPZP oznaczone jako "MW". Kiedyś był artykuł o przetargu.

 • Link do komentarza Koles piątek, 13 października 2017 17:48 napisane przez Koles

  A zna ktos bank ktory da kredyt na budowe domu na nieswojej dzialce? A tak sa traktowane dzialki w uzytkowaniu wieczystym. Program przeznaczony dla bogatych ktorych i tak stac zeby kupic dzialke w normalnej cenie. Prokuratura sie tym powinna zajac.

 • Link do komentarza joe piątek, 13 października 2017 14:50 napisane przez joe

  Czemu mimo wszystko pozostawiają takie puste place? Nie lepiej od razu całe kwartały sprzedawać zamiast fragmentami?

 • Link do komentarza rob piątek, 13 października 2017 13:10 napisane przez rob

  Z jednej strony to tak trochę jak między młotem a kowadłem - tu bloki, tam pociągi, na widoku kotłownia. Z drugiej tanio, w miarę spokojnie i blisko miasta. Co kto lubi...

 • Link do komentarza Julian piątek, 13 października 2017 13:02 napisane przez Julian

  Jak ktoś lubi pociągi to miejsce idealne.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane