piątek, 27 października 2017 10:36

Podpisano umowę na zakup nowych autobusów

 
Podpisano umowę na zakup nowych autobusów fot. Rafał Wichniewicz

Pierwsze pojawią się już w kwietniu 2018 roku, a kolejne w następnych miesiącach - oficjalnie dokonano podpisania umowy pomiędzy gnieźnieńskim MPK a firmą Solaris Bus & Coach, która dostarczy nowe pojazdy.

Zgodnie z tym, co już pisaliśmy kilka tygodni temu, firma Solaris została wybrana w przetargu jako dostawca 12 nowych autobusów, które wejdą w skład taboru Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Projekt, realizowany w ramach Obszarów Strategicznej Interwencji, jest wart 17 milionów złotych z czego samo dofinansowanie wynosi około 11,5 miliona złotych. Sama wartość umowy, która jest podpisana z Solaris, opiewa na kwotę 11 mln 808 tys. złotych brutto. 

- Na około 40 autobusów, jakie posiada obecnie spółka MPK, te 12 pojazdów to będzie naprawdę poważny zastrzyk, który będzie odczuwalny wyraźnie w przyszłym roku przez pasażerów w zakresie podniesienia komfortu podróży (...). Oprócz autobusów, które dostarczymy, ze spółką MPK współpracujemy od wielu lat i tak samo przy tym projekcie, zapewnimy optymalną eksploatację tych autobusów. Zostanie udzielona autoryzacja na potrzeby wewnętrzne spółki, aby maksymalnie jak najwięcej napraw było wykonywanych na miejscu, dzięki czemu uzyska się bardzo wysoki poziom gotowości technicznej - mówił Andrzej Sienkiewicz z Solaris Bus & Coach. Autobusy tej firmy, mającej polski kapitał, kursują już w 32 krajach nie tylko Europy, ale także i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. 

Jak przypomniał Piotr Stasiak, prezes MPK Gniezno, realizowany projekt polega nie tylko na zakupie samych autobusów, ale także przebudowie całej zajezdni przy ul. Wesołej, która doczeka się termomodernizacji, nowego wyposażenia eksploatacyjnego i zaplecza socjalnego. Pierwsze nowe pojazdy pojawią się na ulicach Gniezna w kwietniu 2018 roku, a w sumie 12 nowych kursować już będzie do 30 września tego samego roku.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Paweł sobota, 28 października 2017 18:49 napisane przez Paweł

  Autobusy super. Teraz czas aby naprawić nawierzchnię na ul. Wesołej bo inaczej kiepsko je widzę już po roku.

 • Link do komentarza Solar piątek, 27 października 2017 20:41 napisane przez Solar

  Kolego zielony jamnik to "drugie" logo Solarisa bo oznacza że autobus jest niskopodwoziowy

 • Link do komentarza avalon piątek, 27 października 2017 15:32 napisane przez avalon

  Przetarg nate minibusy wygrał monopolista, koncern VW...

 • Link do komentarza wilk piątek, 27 października 2017 12:23 napisane przez wilk

  Za ten ruch pochwalę prezydenta,bo też byłem za tą firmą !!!!! Ale co robi tam na stole ten zielony królik czy jamnik???

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane