środa, 29 listopada 2017 07:37

Ul. Roosevelta ukończona

 
Ul. Roosevelta ukończona źródło: UM w Gnieźnie

Dobiegł końca trzeci etap budowy sieci kanalizacyjnej i wodociągowej na ul. Roosevelta. Tym samym także kończą się też uciążliwe dla kierowców objazdy.

Zadanie było realizowane przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Miasto Gniezno, które w ramach kolejnego etapu inwestycji, trwającej już od trzech lat, wykonało całą niezbędną infrastrukturę kanalizacyjną oraz wodociągową, doprowadzając ją do ulic dochodzących do głównej drogi. 

Na wykonywanym w tym roku odcinku (od doliny do ul. Kasztelańskiej) o długości 476 metrów ułożono: kanał sanitarny wraz z odgałęzieniami do poszczególnych działek oraz kanał deszczowy do odprowadzania wód opadowych z jezdni, a także wodociąg. Po ukończeniu głównych prac ziemnych, odtworzono układ drogowy, ustawiając nieistniejące tu wcześniej krawężniki, a po ułożeniu podbudowy, układając nową nawierzchnię bitumiczną (pierwotna droga miała 6,3 m szerokości, nowa ma 7 m).

Wzdłuż południowego odcinka drogi pobudowano także chodnik z dopuszczonym ruchem rowerowym. Infrastrukturą towarzyszącą jest zainstalowane nowe oświetlenie drogowe oraz oznakowanie pionowe i poziome. Całkowity ruch na drodze ma zostać przywrócony 30 listopada br.

Całkowity koszt wykonanych robót wynosi 3 mln 955 tys. złotych. Czwarty etap budowy kanalizacji od ul. Kasztelańskiej do granic miasta zostanie odłożony w czasie z uwagi na pilniejsze zapotrzebowania PWiK w kwestii odprowadzania wody. Ostatnia część inwestycji, która miała być wykonana w przyszłym roku, ustąpić musi przebudowie kolektora ściekowego, prowadzącego z zachodniej części miasta do przepompowni przy ul. Jeziornej.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane