wtorek, 12 grudnia 2017 11:22

Nowe ścieżki nad Jeziorem Winiary ukończone

 
Nowe ścieżki nad Jeziorem Winiary ukończone źródło: UM w Gnieźnie

Zakończył się pierwszy etap budowy nowych ścieżek oraz ciągów pieszo-rowerowych, które powstały pomiędzy ul. Łazienki a ul. Spokojną.

pierwszych dniach grudnia zakończono roboty polegające na wybudowaniu chodników wraz z oświetleniem wokół Jeziora Winiary. W ramach inwestycji powstało łącznie 1115 m chodników z kostki brukowej betonowej o szerokości 1,5 m i 3 m, które stanowią ciągi piesze lub pieszo-rowerowe. Wybudowano także schody terenowe z balustradami oraz dwa place widokowe z ławkami, stojakami rowerowymi i koszami na śmieci. Chodniki na całej długości oświetlone są 24 lampami LED o mocy znamionowej 35 W.  Całkowity koszt robót budowlanych wyniósł ponad 840 tys. zł brutto.

To kolejny etap rewitalizacji terenu wokół popularnych Łazienek. Do tej pory Miasto Gniezno zainstalowało oświetlenie wokół całego jeziora, oczyściło teren zielony od strony os. Tysiąclecia (usunięto drzewa zagrażające bezpieczeństwu, a także nadmiar krzewów – dzięki temu teren stał się bardziej przejrzysty i bezpieczny) a także wybudowało pierwszy w Gnieźnie wybieg na psów. W przyszłym roku powstanie w pobliżu wybiegu plac zabaw dla dzieci.

8 komentarzy

 • Link do komentarza Koryfeusz środa, 13 grudnia 2017 08:38 napisane przez Koryfeusz

  Przerażony, czym ty się zamartwiasz? Najwyżej odwiedzi Ciebie komornik i zechce, abyś ten dług spłacił.
  Wolisz w mieście inwestycje czy dziadowanie i popadanie w ruinę? Czasem trzeba wydać więcej niż się ma, inaczej w przyszłości będzie trzeba wydawać jeszcze więcej, ale już na mniej niż gdyby te pieniądze wydano wcześniej. Pewnych rzeczy nie należy odkładać na później.

 • Link do komentarza toniczek85 środa, 13 grudnia 2017 08:34 napisane przez toniczek85

  Świetna robota UM. Nie da się jednak nie dostrzec mankamentów - pod te schody z wózkiem się raczej nie wjedzie, osoby niepełnosprawne również będą miały ograniczoną możliwość korzystania z tej infrastruktury. Mamy 2017 rok i wypadałoby, aby nikt nawet nie brał pod uwagę wykonania jakiejkolwiek inwestycji bez tych podstawowych udogodnień.
  Tak, czy inaczej tylko ślepy, albo zacietrzewiony nie zauważy, że w mieście nigdy nie działo się tak dużo jak za obecnego Prezydenta.

 • Link do komentarza Przerażony wtorek, 12 grudnia 2017 22:14 napisane przez Przerażony

  Ktoś się zapytał ile DŁUGU ma Gniezno za Budasza ? Ile KREDYTÓW SIĘ BIERZE. Kto to spłaci ?

 • Link do komentarza rowerzysta wtorek, 12 grudnia 2017 18:50 napisane przez rowerzysta

  Rowerzyści na pewno skorzystają z tych schodów, może jakiś trialowiec na nich wyrośnie. Może spod katedry się przeniosą.

 • Link do komentarza pierożek wtorek, 12 grudnia 2017 18:43 napisane przez pierożek

  tak wygląda to wszystko ok, ale tylko dla pełnosprawnych!

 • Link do komentarza spostrzegawczy wtorek, 12 grudnia 2017 14:29 napisane przez spostrzegawczy

  A gnieźnianie spacerujący z małymi dziećmi w wózkach, to muszą mieć ze sobą drugą, dorosłą osobę, by po tych schodach, co kawałek te wózki z dziećmi znosić, bądź w nosić ?
  A może to park tylko dla rodzin z ....... dużymi dzieciakami, które już same chodzą ?

 • Link do komentarza tvybjn wtorek, 12 grudnia 2017 13:10 napisane przez tvybjn

  a może spostrzegawczy przeszedłby się na spacerek? :)

 • Link do komentarza spostrzegawczy wtorek, 12 grudnia 2017 12:10 napisane przez spostrzegawczy

  A można tymi nowymi ścieżkami - chodnikami zejść bezpośrednio , najprostszą drogą na plaże ?
  Czy znowu ludzie mają sobie sami robić w "nowym parku" nowe skróty przez trawniki i krzaki ?
  Czy będzie jakieś połączenie nowych ścieżek ze "starym mostem ? nad ulicą Łazienki ?
  Czy miejsce odpoczynku dla rowerzystów za nowo budowaną halą sportową nie mogło być od razu " trasem widokowym" dla ludzi spacerujących (pieszo) i chcących siedząc na ławeczkach podziwiać nasze jezioro i plażę ?
  Czy nie za mało wzdłuż tych chodników koszy parkowych i koszy na psie odchody ?
  Ale i tak jest lepiej niż było. Ale czy będzie tak długo ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane