piątek, 05 stycznia 2018 08:45

Pałac wciąż bez zainteresowania

 
Pałac wciąż bez zainteresowania źródło: Starostwo Powiatowe

Nie doszedł do skutku kolejny przetarg, dotyczący sprzedaży pałacu w Mielnie. Obiekt nie wzbudził zainteresowania mimo i tak już dość atrakcyjnej ceny.

Pod koniec grudnia miał się odbyć przetarg na zbycie nieruchomości zabudowanej, położonej w Mielnie. Działka zagospodarowana jako park, na której znajduje się także pałac z początku XX wieku wraz z oficynami, po raz trzeci stała się przedmiotem sprzedaży. Obiekt wyceniony pół roku temu na kwotę 1 mln 946 tys. zł nie znalazł zainteresowania w pierwszym rozstrzygnięciu, ani nawet w drugim, po obniżeniu tej ceny o 400 tys. zł w październiku ub. roku.

Trzeci przetarg, bez zmiany wartości, wyznaczony został na 28 grudnia 2017 roku, ale i również wtedy pojawił się żaden zainteresowany podmiot - jak informuje Powiatowy Zarząd Geodezji, Kartografii, Katastru i Nieruchomości, nikt nie wpłacił wymaganego wadium. Teraz decyzja w sprawie dalszych losów obiektu pozostaje w gestii Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego. Z posiadanych informacji wiemy iż tej stronie zależy na jak najszybszym pozbyciu się nieruchomości, która staje się coraz większą kulą u nogi, pochłaniającą co rusz kolejne środki finansowe. Na przeszkodzie stoi jednak jej realna wartość. Decyzji w tej sprawie należy się spodziewać zapewne w niedługim czasie.

Również negatywnym wynikiem zakończył się przetarg, który odbył się także 28 grudnia dla działki usługowej (należącej do Powiatu) przy ul. Konikowo. Nieruchomość, położona w rejonie przebudowanej już ulicy, ma łączną powierzchnię 0,31.99 hektara. Do tej pory odbyły się już trzy rozstrzygnięcia w tej sprawie - w lipcu, październiku i grudniu. We wszystkich trzech nie było zainteresowanych, a pierwotna wartość wynosząca 651 tys. złotych została obniżona już do niespełna 521 tys. zł - kolejne ogłoszenie wywieszono 4 stycznia, a przetarg odbędzie się 6 marca br.

9 komentarzy

 • Link do komentarza Zenas poniedziałek, 08 stycznia 2018 13:46 napisane przez Zenas

  Przemek, bingo. Święta racja. No, ale radnymi i różnymi szefami na czele urzędów są ludzie z wyboru, a nie fachowcy. Na ogół niestety partyjni celebryci, no to nie ma się czemu dziwić, że jest, jak jest.

 • Link do komentarza Przemek poniedziałek, 08 stycznia 2018 12:03 napisane przez Przemek

  Problem w tym iż urzędy kompletnie nie znają się na zarządzaniu nieruchomościami i nigdy nie powinny być ich właścicielami przykłd nie tylko Mielna, szpitala , ale także budynku pogotowia. Nieruchomości powinny być sprzedane kiedy były jeszcze w jakimś stanie technicznym 10-15 lat temu proszę znajdzcie frajera , który nie dosyć żę ma wydać ponad milion w dodatku zainwestować w remont kolejnych kilka. Dzisiaj każdy liczy ebida z nieruchomości musi wynieść 10 -12 lat takie są realia w tym przypadku 30-40 lat odpowiedź jest jedna nawet za grosze a sie tego pozbyć

 • Link do komentarza szperacz niedziela, 07 stycznia 2018 23:19 napisane przez szperacz

  Tak się sprzedaje pałace w Polsce: Na wniosek kupującego można obniżyć cenę do 50 proc., pod warunkiem przeznaczenia tej kwoty na renowację w ciągu pięciu lat od zakupu. Dotyczy to tylko obiektów wpisanych do rejestru zabytków. Można też rozłożyć cenę sprzedaży na raty. Można starać się także o dotacje ministra kultury i dziedzictwa narodowego, wojewódzkiego konserwatora zabytków i samorządu na prace konserwatorskie i remontowe. Od podatku od nieruchomości są zwolnione grunty i budynki wpisane do rejestru zabytków, pod warunkiem ich utrzymania i konserwacji.
  Czy w przypadku Mielna zastosowano takie preferencje?

 • Link do komentarza abcde sobota, 06 stycznia 2018 15:16 napisane przez abcde

  Potrzebna pilna dekomunizacja resortu oświaty, bo skoro głos zabierają tacy nieudacznicy, którzy ponoć są nauczycielami (jak się podpisują), to strach posyłać dzieci do szkół, w ktorych oni uczą.

 • Link do komentarza nauczyciel piątek, 05 stycznia 2018 14:19 napisane przez nauczyciel

  Hm... Interesik pewnego stowarzyszenia z pewną fundacją dotyczący skoku na pałac w Mielnie nie wypalił. Nawet tego nie umieli zrobić nieudacznicy.

 • Link do komentarza wyborca piątek, 05 stycznia 2018 13:51 napisane przez wyborca

  Ależ Drogi inspektorze tacy jak Ty mieli wpływ niestety na zarządzanie mieniem publicznym. Efekty tej głębokiej wiedzy ekonomii widać do dzisiaj na przykładzie szpitala i mielna. Oby nigdy więcej.

 • Link do komentarza inspektor piątek, 05 stycznia 2018 12:32 napisane przez inspektor

  Wyborco od siedmiu boleści, znasz się na gospodarce i ekonomii, jak wilk na gwiazdach. Całe szczęście, że prawdopodobnie nie masz wpływu na zarządzanie społecznym mieniem. Ten "pałac"ma tyle wspólnego z pałacem, co węgiel kamienny z kamieniem węgielnym. Tę ruine należy przekazac jakiejś sprawdzonej fundacji z obłożonymi w umowie warunkami przystosowania jej na Dom Spokojnej Starosci na przykład lub tym podobną działalnosć. Inaczej za 2-3 lata trzeba bedzie to dziadostwo rozebrac.

 • Link do komentarza adam z piątek, 05 stycznia 2018 11:16 napisane przez adam z

  Nieśmiało chciałem napisać, że na nowym odcinku ul. Konikowo - "flagowej" inwestycji powiatu- pojawiła się pierwsza dziura!!! Brawo!!!

 • Link do komentarza wyborca piątek, 05 stycznia 2018 10:18 napisane przez wyborca

  Szpital i pałac w Mielnie. Dwie decyzje Starosty Ostrowskiego, które stanowią kulę u nogi powiatu na długie lata. Niestety takie są efekty złego zarządzania i braku kadr ówczesnych władz.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane