Wydrukuj tę stronę
piątek, 05 stycznia 2018 08:45

Pałac wciąż bez zainteresowania

 
Pałac wciąż bez zainteresowania źródło: Starostwo Powiatowe

Nie doszedł do skutku kolejny przetarg, dotyczący sprzedaży pałacu w Mielnie. Obiekt nie wzbudził zainteresowania mimo i tak już dość atrakcyjnej ceny.

Pod koniec grudnia miał się odbyć przetarg na zbycie nieruchomości zabudowanej, położonej w Mielnie. Działka zagospodarowana jako park, na której znajduje się także pałac z początku XX wieku wraz z oficynami, po raz trzeci stała się przedmiotem sprzedaży. Obiekt wyceniony pół roku temu na kwotę 1 mln 946 tys. zł nie znalazł zainteresowania w pierwszym rozstrzygnięciu, ani nawet w drugim, po obniżeniu tej ceny o 400 tys. zł w październiku ub. roku.

Trzeci przetarg, bez zmiany wartości, wyznaczony został na 28 grudnia 2017 roku, ale i również wtedy pojawił się żaden zainteresowany podmiot - jak informuje Powiatowy Zarząd Geodezji, Kartografii, Katastru i Nieruchomości, nikt nie wpłacił wymaganego wadium. Teraz decyzja w sprawie dalszych losów obiektu pozostaje w gestii Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego. Z posiadanych informacji wiemy iż tej stronie zależy na jak najszybszym pozbyciu się nieruchomości, która staje się coraz większą kulą u nogi, pochłaniającą co rusz kolejne środki finansowe. Na przeszkodzie stoi jednak jej realna wartość. Decyzji w tej sprawie należy się spodziewać zapewne w niedługim czasie.

Również negatywnym wynikiem zakończył się przetarg, który odbył się także 28 grudnia dla działki usługowej (należącej do Powiatu) przy ul. Konikowo. Nieruchomość, położona w rejonie przebudowanej już ulicy, ma łączną powierzchnię 0,31.99 hektara. Do tej pory odbyły się już trzy rozstrzygnięcia w tej sprawie - w lipcu, październiku i grudniu. We wszystkich trzech nie było zainteresowanych, a pierwotna wartość wynosząca 651 tys. złotych została obniżona już do niespełna 521 tys. zł - kolejne ogłoszenie wywieszono 4 stycznia, a przetarg odbędzie się 6 marca br.

9 komentarzy