środa, 10 stycznia 2018 09:10

Osiedla na Winiarach są lepiej doświetlone

 
Osiedla na Winiarach są lepiej doświetlone źródło: UM w Gnieźnie

Łącznie 290 opraw oświetleniowych na przestrzeni ostatnich 2 lat wymieniono na terenie Winiar. Koszt całości wyniósł niespełna 200 tys. złotych. 

Wymiana opraw, które po latach funkcjonowania w niewystarczającym stopniu oświetlały ścieżki przy których były ustawione, postępowała sukcesywnie od 2016 roku, w miarę możliwości budżetowych. Na początku wymieniono 53 oprawy na os. Piastowskim oraz 77 na os. Jagiellońskim. W 2017 roku wymieniono 58 opraw na os. Orła Białego, 24 na os. Władysława Łokietka i 78 na os. Kazimierza Wielkiego. W ten sposób 290 lamp zaczęło doświetlać w nowy sposób.

Zastosowane w oprawach oświetleniowych źródła światła sodowe w porównaniu z poprzednimi oprawami są bardziej energooszczędne. Dzięki nowym lampom, które kierują światło ku dołowi, teren jest lepiej oświetlony, co przekłada się przede wszystkim na większe bezpieczeństwo.

Koszt wymiany całości, realizowanej przez Miasto Gniezno, wyniósł łącznie 191 000 złotych.

3 komentarzy

  • Link do komentarza Hans środa, 10 stycznia 2018 12:21 napisane przez Hans

    Róża, może nie znasz, ale jest taki super najnowszy wynalazek techniki - żaluzje. Ew inny - rolety.

  • Link do komentarza dociekliwy środa, 10 stycznia 2018 11:56 napisane przez dociekliwy

    Lampy są wymienione na "energooszczędne" a rachunki za prąd dla Miasta Gniezna ciągle sa na tym samym poziomie. Może mi ktoś to wytłumaczyć?

  • Link do komentarza Róża Luxemburg środa, 10 stycznia 2018 11:30 napisane przez Róża Luxemburg

    U nas na Kazia nowe oświetlenie jest od przed Świąt. Teraz mamy przed domem i wieczorem w pokoju (przy zgaszonym świetle) wściekły pomarańcz :/

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane