poniedziałek, 22 stycznia 2018 07:46

Hala widowiskowo-sportowa z dotrzymanym terminem

 
Hala widowiskowo-sportowa z dotrzymanym terminem źródło: GOSiR

Postępują prace przy budowie hali przy ul. Zabłockiego. Nowy obiekt sportowy docelowo ma zostać oddany w połowie wakacji br., a pierwsze imprezy sportowe odbędą się już we wrześniu.

Na tę inwestycję czeka wiele gnieźnieńskich klubów sportowych, które albo potrzebują lepszych warunków do realizowania swoich spotkań ligowych, albo - co ostatnio też można było odnotować - nie mieszczą wszystkich kibiców w obecnie istniejących obiektach. 

W listopadzie ubiegłego roku minęły dwa lata od podpisania umowy na budowę hali widowiskowo-sportowej przy ul. Zabłockiego. W chwili obecnej obiekt jest już zamknięty i trwa układanie elewacji. Jednocześnie w środku główne prace budowlane również zostały już zakończone, a do wnętrz dotarły m.in. elementy instalacji, które zostaną ułożone w różnych partiach budynku. Trwa także budowa przepierzeń oraz elementów stolarki wewnętrznej. Na zewnątrz realizowana jest infrastruktura odwadniająca dla zaplanowanego zagospodarowania terenu wokół hali.

Na ostatnim posiedzeniu Komisji Kultury Fizycznej i Sportu zapewniano iż termin oddania hali widowiskowo-sportowej pozostaje niezagrożony: - Dzień wiązania z umową mamy wyznaczony na 31 lipca bieżącego roku. Jest to termin oddania hali z pozwoleniem na użytkowanie włącznie, ale potrzebny będzie jeszcze rozruch technologiczny, który przy tego typu kubaturze wielkości obiektów oraz zainstalowanych urządzeniach będzie wymagał po to, aby cykl imprez otwarcia, który chcemy przeprowadzić w połowie września, był kontynuowany do końca października, był realizowany bez przeszkód - mówił Jacek Mańkowski, dyrektor GOSiR.

Jak dodano w trakcie posiedzenia, są już kreślone plany ww. imprez otwarcia hali, ale obecnie jeszcze jest za wcześnie na to, by mówić, która impreza sportowa będzie "tą pierwszą": - To wszystko jest w fazie organizacyjnej i nie mamy jeszcze podpisanych żadnych umów. Na pewno planujemy, że weekend w połowie września byłby takim pierwszym terminem. W piątek odbyłoby się wydarzenie z oddaniem hali do użytku i to na pewno byłoby to wydarzenie sportowe, natomiast od soboty do niedzieli byłoby Gniezno Cup, a więc młodzież i dzieci będą mogły z hali korzystać. W naszym zainteresowaniu jest, by w kolejnym weekendzie byłoby to wydarzenie kulturalne czy rozrywkowe, a potem kolejne wydarzenia sportowe - mówił wiceprezydent Michał Powałowski dodając iż obecnie trwają jeszcze rozmowy z prezesami klubów, prowadzących spotkania w różnych halach sportowych. 

zdjęcia: GOSiR

 

7 komentarzy

 • Link do komentarza ja czwartek, 25 stycznia 2018 09:22 napisane przez ja

  No tak hala juz na ukończeniu a co z drogami wjazdowymi i wyjazdowymi do tego wielkiego obiektu? Przecież tam będzie przyjeżdżało na imprezy około 10 tysięcy ludzi. Oni najprawdopodobniej przyjadą swoimi samochodami. Tak po dwóch w jednym samochodzie . Czyli przyjedzie 5 tysięcy samochodów. no może 4 tysiące bo kilku ludzi przyjdzie pieszo lub przyjedzie autobusem
  I teraz niech mi mądrale z tego miasta powiedzą co się będzie działo natychmiast po imprezie ?????
  Którędy te samochody wyjadą? Przez to śmieszne rondo przy spółdzielni Mieszkaniowej??? a dalej przez to skrzyżowanie przy ulicy Żwirki i Wigury ???? A może wyjadą przez tą ażurową pseudo ulicę Zabłockiego w kierunku PKO przy Staszica ?? BOŻE , to będzie KOSZMAR jakiego jeszcze Gniezno nie widziało !!!!

 • Link do komentarza Wiktor wtorek, 23 stycznia 2018 00:22 napisane przez Wiktor

  To coś z ażurowych płyt to nie żadna ulica tylko jakiś dukt!

 • Link do komentarza dociekliwy poniedziałek, 22 stycznia 2018 09:08 napisane przez dociekliwy

  To są hale przy ulicy Zabłockiego , bo tak sie nazywa ulica z ażurowych płyt.

 • Link do komentarza rowerzysta poniedziałek, 22 stycznia 2018 08:41 napisane przez rowerzysta

  Chciałem zapytać czy na tym zdjęciu, gdzie są przysypane czarne rury i stoi ładowarka to jest szambo czy rozsącznica do deszczówki? Cieszę się, że powstanie taka hala, jest potrzebna miastu. Może wielu emerytom nie - czytaj osobom, które krytykują powstanie tego projektu.

 • Link do komentarza dragosani poniedziałek, 22 stycznia 2018 08:30 napisane przez dragosani

  Do rezigiusz: a widzisz nad zdjęciami coś takiego jak "Tematy" a obok linki takie jak "budowa hali widowiskowo sportowej"??? Poza czytaniem ze zrozumieniem (od 2 lat piszą o tej hali) wystarczy kliknąć na link..

 • Link do komentarza Micio poniedziałek, 22 stycznia 2018 08:20 napisane przez Micio

  Stara na paczkowskiego a ta na zablockiego? A stoją obok siebie przy tej samej jednej ulicy. Niech mnie ktoś poprawi jakby co

 • Link do komentarza rezigiusz poniedziałek, 22 stycznia 2018 08:07 napisane przez rezigiusz

  A na ile miejsc siedzących ta hala i ile rocznie bedzue kosztować jej utrzymanie ???

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane