piątek, 02 lutego 2018 08:38

Kto przebuduje eSTeDe? Oferty od 4,7 do aż 13 mln zł!

 
Kto przebuduje eSTeDe? Oferty od 4,7 do aż 13 mln zł! wizualizacja projektowa / źródło: CK eSTeDe

Otwarto propozycje finansowe, które złożyły firmy chętne do udziału w przebudowie Centrum Kultury "Scena To Dziwna". Wymiar przedstawionych kwot może zaskakiwać.

W pierwszej połowie stycznia przedstawiliśmy wizualizację oraz projekt przebudowy ośrodka, mieszczącego się u zbiegu ul. Żwirki i Wigury oraz Roosevelta. Obiekt, który ostatnią poważną przebudowę przechodził w latach 80. XX wieku, doczekać się ma gruntownego remontu wraz z dostosowaniem go do potrzeb osób niepełnosprawnych wraz z usprawnieniem jego funkcjonowania. W tym ostatnim kryje się m.in. budowa systemu wentylującego pomieszczenia, niezbędnego przy organizacji dużych wydarzeń (zobacz jak będzie wyglądać CK eSTeDe).

Firmy, które byłyby zainteresowane wykonaniem inwestycji, miały początkowo czas do 25 stycznia br. na złożenie ofert. Ostatecznie został on wydłużony do 31 stycznia i tego dnia odbyło się otwarcie kopert z propozycjami finansowymi. W sumie napłynęło ich sześć i w zasadzie każda różni się znacząco od pozostałych. Zamawiający na to zadanie zdecydował się przeznaczyć 5 mln 199 tys. złotych brutto (wraz z przyznanym dofinansowaniem). Oferty wyglądają następująco:

 • Zakład Budowlany Grinbud z Gniezna - 7 mln 799 tys. złotych - gwarancja 36 miesięcy
 • ARKON-BUD Zakład ogólnobudowlany z Gniezna - 6 mln 194 tys. złotych - gwarancja 60 miesięcy
 • Konsorcjum Wezambud Sp. z o.o. (lider) ze Żnina - 13 mln 128 tys. złotych - gwarancja 60 miesięcy
 • CMX Zielniki Sp. z o.o. z Poznania - 4 mln 735 tys. złotych - gwarancja 60 miesięcy
 • Budled Sp. z o.o. z Wysogotowa - 5 mln 489 tys. złotych - gwarancja 60 miesięcy
 • PUH Jan Derkacz-Duchewicz Sp. z o.o. z Gniezna - 8 mln 339 tys. złotych - gwarancja 40 miesięcy

Teraz powyższe propozycje będą musiały zostać rozpatrzone pod kątem finansowym i realizacyjnym. Wszystkie firmy zgodziły się zarówno na termin płatności, jak i termin wykonania zadania - 30 września 2018 roku. Biorąc pod uwagę możliwości finansowe Powiatu Gnieźnieńskiego, najbardziej prawdopodobnymi wykonawcami będzie spółka CMX Zielniki lub Budled. Ostateczna decyzja w kwestii wyboru zapewne zapadnie w najbliższych dniach.

 

6 komentarzy

 • Link do komentarza Wyborca powiatowy poniedziałek, 05 lutego 2018 10:57 napisane przez Wyborca powiatowy

  Widać, że przeciwnicy starostwa bardzo uaktywnili się na forum. Tylko tyle potrafią, bo szpitala nie umieli dokonczyc, a za Estede wcale sie nie zabrali. Tacy z nich "fachowcy"od rządzenia.

 • Link do komentarza Inwest niedziela, 04 lutego 2018 20:42 napisane przez Inwest

  Okna zrobią z płyty osb tak jak w hali na ul. Sobieskiego ?

 • Link do komentarza as sobota, 03 lutego 2018 20:01 napisane przez as

  Grinbud to nie był wykonawca Hali sportowej dla Starostwa?

 • Link do komentarza rowerzysta piątek, 02 lutego 2018 23:54 napisane przez rowerzysta

  Aaa, tego nie wiedziałem. To starostwu też dołożę. Temat rzeka - Szpital.
  Czy starostwo ma już zabezpieczone środki na skończenie tej inwestycji? Rozumiem, że do wyposażenia też się dołoży? Przecież to szpital powiatowy.

 • Link do komentarza urzednikpogodzinach piątek, 02 lutego 2018 13:47 napisane przez urzednikpogodzinach

  rowerzysta, ale to jest inwestycja powiatu, a nie miasta...

 • Link do komentarza rowerzysta piątek, 02 lutego 2018 11:01 napisane przez rowerzysta

  Czy jest rzeczywiście potrzebna przebudowa ESTEDE nawet za 4,7 mln? Jest budowana hala sportowa, są plany rozbudowy basenu, rewitalizacja parków - wiadomo, że brakuje pieniędzy ponieważ miasto jest zadłużone - czy jest to konieczna inwestycja? Nie chciałbym, żeby w kolejnych dziesięciu latach miasto podnosiło podatki w celu spłaty zaciągniętych kredytów. Wtedy zapłacimy wszyscy z nawiązką. Rozumiem, że inwestycje do tej pory poczynione, przyniosą korzyść mieszkańcom, ale osobiście uważam, że ta w tej formie nie jest potrzebna. Co innego, gdyby nie było takiej instytucji z takim zapleczem w mieście.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane