Wydrukuj tę stronę
piątek, 02 lutego 2018 08:38

Kto przebuduje eSTeDe? Oferty od 4,7 do aż 13 mln zł!

 
Kto przebuduje eSTeDe? Oferty od 4,7 do aż 13 mln zł! wizualizacja projektowa / źródło: CK eSTeDe

Otwarto propozycje finansowe, które złożyły firmy chętne do udziału w przebudowie Centrum Kultury "Scena To Dziwna". Wymiar przedstawionych kwot może zaskakiwać.

W pierwszej połowie stycznia przedstawiliśmy wizualizację oraz projekt przebudowy ośrodka, mieszczącego się u zbiegu ul. Żwirki i Wigury oraz Roosevelta. Obiekt, który ostatnią poważną przebudowę przechodził w latach 80. XX wieku, doczekać się ma gruntownego remontu wraz z dostosowaniem go do potrzeb osób niepełnosprawnych wraz z usprawnieniem jego funkcjonowania. W tym ostatnim kryje się m.in. budowa systemu wentylującego pomieszczenia, niezbędnego przy organizacji dużych wydarzeń (zobacz jak będzie wyglądać CK eSTeDe).

Firmy, które byłyby zainteresowane wykonaniem inwestycji, miały początkowo czas do 25 stycznia br. na złożenie ofert. Ostatecznie został on wydłużony do 31 stycznia i tego dnia odbyło się otwarcie kopert z propozycjami finansowymi. W sumie napłynęło ich sześć i w zasadzie każda różni się znacząco od pozostałych. Zamawiający na to zadanie zdecydował się przeznaczyć 5 mln 199 tys. złotych brutto (wraz z przyznanym dofinansowaniem). Oferty wyglądają następująco:

  • Zakład Budowlany Grinbud z Gniezna - 7 mln 799 tys. złotych - gwarancja 36 miesięcy
  • ARKON-BUD Zakład ogólnobudowlany z Gniezna - 6 mln 194 tys. złotych - gwarancja 60 miesięcy
  • Konsorcjum Wezambud Sp. z o.o. (lider) ze Żnina - 13 mln 128 tys. złotych - gwarancja 60 miesięcy
  • CMX Zielniki Sp. z o.o. z Poznania - 4 mln 735 tys. złotych - gwarancja 60 miesięcy
  • Budled Sp. z o.o. z Wysogotowa - 5 mln 489 tys. złotych - gwarancja 60 miesięcy
  • PUH Jan Derkacz-Duchewicz Sp. z o.o. z Gniezna - 8 mln 339 tys. złotych - gwarancja 40 miesięcy

Teraz powyższe propozycje będą musiały zostać rozpatrzone pod kątem finansowym i realizacyjnym. Wszystkie firmy zgodziły się zarówno na termin płatności, jak i termin wykonania zadania - 30 września 2018 roku. Biorąc pod uwagę możliwości finansowe Powiatu Gnieźnieńskiego, najbardziej prawdopodobnymi wykonawcami będzie spółka CMX Zielniki lub Budled. Ostateczna decyzja w kwestii wyboru zapewne zapadnie w najbliższych dniach.

 

6 komentarzy