Wydrukuj tę stronę
środa, 14 lutego 2018 10:41

Droga na Wrześnię doczeka się w końcu przebudowy?

 
Droga na Wrześnię doczeka się w końcu przebudowy? źródło: Google Street View

Jest szansa, że najpóźniej w 2020 roku droga krajowa nr 15 z Gniezna w kierunku Wrześni doczeka się przebudowy na odcinku znajdującym się na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

Informację w tym temacie przekazano w trakcie wtorkowego posiedzenia Komisji Polityki Społecznej i Bezpieczeństwa Publicznego, gdzie z radnymi spotkali się zarządcy dróg, przebiegających przez Gniezno. O kwestię ewentualnej przebudowy DK 15 na odcinku ul. Wrzesińskiej (od ul. Kostrzewskiego w kierunku granic miasta) zapytał radny Jerzy Chorn. W tym temacie wypowiedział się Wojciech Dams, kierownik gnieźnieńskiego rejonu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Na ten moment w rejonie w Gnieźnie leży dokumentacja na przebudowę tego odcinka. Kilka lat temu udało się przebudować fragment DK 15 na terenie powiatu wrzesińskiego, natomiast po naszej stronie dokonaliśmy wymiany nakładki bitumicznej, co jednak ograniczyło się jedynie do warstwy ścieralnej - przyznał Wojciech Dams. Przypomnijmy iż przed kilku laty poprawy warunków drogowych doczekał się wówczas jedynie odcinek "piętnastki" na ul. Kostrzewskiego, a dalszy fragment drogi pozostał w takiej samej formie z licznymi kolizyjnymi skrzyżowaniami, szczególnie w rejonie osiedla Putachowa czy w Cielimowie. W takim standardzie drogę zrobiono aż do Czeluścina, do granicy powiatu gnieźnieńskiego.

Jak przekazał na spotkaniu kierownik rejonu: - Otrzymaliśmy zatwierdzony przez centralę plan i przewiduje się - bo są już zabezpieczone środki - w 2018 roku nastąpi aktualizacja dokumentacji na przebudowę, która będzie dosyć podobna do tej, jaka jest na terenie powiatu wrzesińskiego. Obejmować będzie chodniki, ścieżki rowerowe, lewoskręty, a więc całą infrastrukturę poprawiającą bezpieczeństwo na drodze. Wojciech Dams jednak zastrzegł, że ostateczny kształt tego, jak będzie wyglądać droga na Wrześnię, okaże się po zaprojektowaniu. Dodał przy tym iż ma ona zostać poszerzona o metr. Zakładany czas realizacji zadania to 2019 i 2020 rok.

4 komentarzy