poniedziałek, 19 lutego 2018 13:18

Przy stacji Gniezno Winiary powstaje nowy pasaż handlowy

 
Przy stacji Gniezno Winiary powstaje nowy pasaż handlowy źródło: BOIG

Od kilku tygodni trwa budowa i komercjalizacja nowego obiektu handlowego, który powstaje w północnej części Gniezna. Pojawić się ma kilka sklepów, których do tej pory nie było w Grodzie Lecha.

Inwestorem obiektu jest N Group Development Sp. z o.o., który planuje otwarcie obiektu już jesienią tego roku. Za komercjalizację 2 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej odpowiada The Blue Ocean Investment Group.

Obiekt zlokalizowany zostanie przy ul. Gdańskiej, na terenie dawnego składowiska przy stacji Gniezno Winiary. Bezpośredni dojazd do nieruchomości będzie możliwy od strony ul. Gdańskiej oraz Galerii Gniezno. Położenie w rejonie tego obiektu handlowego, jak i pobliskiej Castoramy, przyświecało inwestorowi, który chce w ten sposób wzbogacić lokalną ofertę o nowe sklepy.

W Pasażu Gniezno pojawić się ma sieć specjalistycznych sklepów dla dzieci Smyk z salonem o powierzchni 500 metrów kwadratowych oraz wchodząca na polski rynek sieć Dealz, która oferuje produkty przemysłowe, akcesoria domowe i dekoracyjne, artykuły drogeryjno-kosmetyczne i spożywcze w konkurencyjnych cenach. Ten lokal ma objąć powierzchnię 510 metrów kwadratowych. Ponadto swój salon otworzy także RTV Euro AGD, który obejmie 510 metrów kwadratowych.

Jak informuje BOIG, obecnie trwają jeszcze rozmowy z najemcami zainteresowanymi ostatnim lokalem o powierzchni 200 metrów kwadratowych, który uzupełni przygotowaną ofertę handlową: - Niewielkie formaty handlowe cieszą się dużą popularnością zarówno wśród konsumentów jak i najemców. Przy odpowiednio skonstruowanym tenant mixie optymalnie dopełniają ofertę funkcjonujących w okolicy obiektów handlowych i pozwalają szybko i wygodnie zaspokoić potrzeby zakupowe klientów. Poprzez dobór najemców w Pasażu Gniezno chcemy wypełnić niszę istniejącą na lokalnym rynku, a jednocześnie umożliwić najemcom zaistnienie w atrakcyjnej i dynamicznie rozwijającej się przestrzeni rynku obiektów handlowych w mniejszych miastach - mówi Jan Wciślak, Associate Director BOIG.

Kształt budynku został wkomponowany w układ działki, ciągnącej się od ul. Gdańskiej w kierunku stacji Gniezno Winiary. Przyległy do obiektu handlowego teren zostanie zagospodarowany pod parkingi, ciągi komunikacyjne oraz zieleń. Obecnie wznoszone są elementy nośne przyszłego pasażu, którego otwarcie planuje się na trzeci kwartał 2018 roku.

29 komentarzy

 • Link do komentarza Magda G. niedziela, 05 sierpnia 2018 00:14 napisane przez Magda G.

  Dlaczego nikt nie ściągnie czegoś sensownego?? Ja chce Action!

 • Link do komentarza Marek Z, sobota, 24 lutego 2018 08:29 napisane przez Marek Z,

  Eagle. W Gnieźnie też jest benzyna z Rejowca po 4.49 na Roosevelta !!

 • Link do komentarza EagleEye piątek, 23 lutego 2018 11:59 napisane przez EagleEye

  @kometa Ciekawe jak nazywasz swoich co mają dwojke dzieci i na drugie dziecko biorą pieniadze z programu rządowego potocznie nazywanego 500+. Trzeba byc konsekwentnym i ich teź nazwmywać tak jak mnie probujesz nazwac czyli socjalistami korzystającymi z socjalu.
  Dobije Cie i przykład z wczoraj cena Pb95 w Poznamiu 4.43 a w Gnieźnie 4.73 za ten sam towar z Rejowca

 • Link do komentarza czytelnik czwartek, 22 lutego 2018 00:22 napisane przez czytelnik

  A i tak cieszyć się trzeba, że jeszcze na Łaskiego i parkingu Poznańskiej nie urósł kolejny market!

 • Link do komentarza budowlaniec środa, 21 lutego 2018 21:13 napisane przez budowlaniec

  I znowu kolejny inwestor dał w "ł......" urzędnikom w magistracie i buduje sklep wielkopowierzchniowy prawie bez miejsc parkingowych. ? Jak to możliwe? Jak się to robi . A tak. Piszę się przy projekcie, że parking udostępni galeria obok. ( choć ilość miejsc parkingowych dla tej galerii obok, była wcześniej przez projektantów ścisłe obliczona, i zatwierdzona jako minimalna!!) . A urzędnicy magistratu niby to " niechcący " zapominają co było zapisane w projekcie galerii obok. I za to zapomnienie kasują ........zł i puszczają projekt jako zgodny z obowiązującym prawem budowlanym. Takie numery już przechodziły w Gnieźnie. Więc dlaczego by, nie spróbować jeszcze raz . ??? W ten właśnie sposób inwestor, który na działce, gdzie powinien powstać sklep o powierzchni 100 m2 wybudował sobie sklep o powierzchni 1000 m2. I dzięki temu z wynajmu tak zbudowanych powierzchni handlowych będzie miała 200 % więcej zysku.
  Podobny "numer" zrobiono przy budowie pawilonu "STOKROTKA" na osiedlu Ustronie. Kierownik budowy tego pawilonu, będąc synem znanego urzędnika - urbanisty zaprojektował wymagany parking dla tego pawilonu "STOKROTKA " ..... 500 metrów od budowanego pawilonu. Na terenie dawnej kotłowni przy ulicy Laubitza . Bo tam ten sam inwestor też sobie kupił kawałek ziemi. I dzięki takiemu "manewrowi" , powiatowy inspektor nadzoru budowlanego zatwierdzając projekt a następnie odbierając gotowy obiekt stwierdził ,że wszystko jest "zgodne z obowiązującym prawem" . I tak się właśnie w Polsce OBCHODZI PRAWO BUDOWLANE. Po co? By osiągnąć bezprawnie, jak największe zyski !!!! I tak się to dalej w Gnieźnie kręci i kręci. Długo jeszcze?

 • Link do komentarza kometa środa, 21 lutego 2018 08:19 napisane przez kometa

  Szczyt socjalizmu eagleeye - pracy nie podejmować, socjal czerpać, po galeriach łazić (tych z nazwy, bo przecież do takiej ze sztuką to nie wie jak trafić). Obraz typowego gnieźnianina - marudzić, na wszystkim się znać.

 • Link do komentarza EagleEye środa, 21 lutego 2018 04:56 napisane przez EagleEye

  @Tomasz Ty tak na powaźnie ???Przykład Galeria Posnania. Nugdy podkreślam nigdy nie miałem problemu tam zaparkować

 • Link do komentarza ;p wtorek, 20 lutego 2018 19:10 napisane przez ;p

  Ha ha ha lepsze zakupy człowiek zrobi blisko bo we Wrześni małe miasto ale włodarze wiedzą jak dać ludziom pracę i zadowolić ich jako konsumentów

 • Link do komentarza Tomasz wtorek, 20 lutego 2018 18:20 napisane przez Tomasz

  No jak czytam ze w galerii poznańskich jest miejsca do parkowania full to powodzenia. .. co za bzdury jest tak jak wszędzie ! A place w Gnieźnie chyba już nie są takie małe skoro przez 4 miesiące szukałem pracownika "mechanika samochodowego" za 3tys do ręki za 8h dziennie z sobotami wolnymi i każdemu co dotarł na rozmowę było za mało kasy... place wzrosły i to sporo. A jak komuś xle tu w Gnieźnie a tak dobrze w Poznaniu czy Wrześni czy gdziekolwiek to powodzenia i przeprowadzki życzę

 • Link do komentarza Tom wtorek, 20 lutego 2018 15:15 napisane przez Tom

  I tak ludzie będą tam kupować i tak, tylko tu na portalu obrońcy handlu są.
  @EagleEye, jest jeszcze stacja na Słonecznej która nie jest w zmowie cenowej z sieciówkami z centrum.

 • Link do komentarza EagleEye wtorek, 20 lutego 2018 12:23 napisane przez EagleEye

  Powiem tak żadna kolejna galeria w Pierwszej Stolicy Polski nie skusi mnie do robienia zakupów w tych sklepach wielkopowierzchniowych na terenie Gniezna.
  Pierwszy argument to taki iż owe galerie nie mają nic ciekawego do zaoferowania oprócz zakupów
  Drugi argument s a to tzw. sklepy i marki typowo ''śmieciowe'' w nomenklaturze handlowej
  Trzecie bardziej opłaca mi się jechać do Poznania czy Bydgoszczy gdzie nie mam problemu z zaparkowaniem auta do tego pod dachem i wymiarowymi miejscami parkingowymi.
  Czwarte w rzeczonych miastach jest o 0,30 g choćby tańsza benzyna gdzie tam Pb95 kosztuje 4,51 a w Gnieżnie jak jeden mąż stacje sieciowe po 4,79
  Piąte jedyne zakupu które realizuje w Gnieżnie to market na ul. Mickiewicza i sklepik na ul.Zielony Rynek gdzie kupuję pieczywo
  [
  Argumentów na nie jest więcej ale po co mam się pastwić. Cóż widać to ''budzenie miasta''przez ówczesnych włodarzy i jak to ktoś napisał jedynie jest to drenowanie portfeli przez korporacje, A czeka nas jeszcze niespodzianka na ul. Poznańskiej za niedługo bo zgoda miasta już jest tylko czekają na jakieś szczegóły do dogrania

 • Link do komentarza handlowiec wtorek, 20 lutego 2018 12:11 napisane przez handlowiec

  DO ha ha ha .
  SOS jak zwykle podlizuje się prezydentowi miasta i nie będzie krytykowało jego "wizji" rozwoju miasta . SOS zawsze patrzyło tylko na swój ekonomiczny interes . Interes małych sklepikarzy bez wizji na własną przyszłość. Dla nich każdy prezydent będzie dobry, byle by coś spadło dla nich z jego "pańskiego" stołu

 • Link do komentarza czytelnik wtorek, 20 lutego 2018 09:41 napisane przez czytelnik

  Odezwali sie ci, którym na sercu leżą nieustanne zakupy telewizorow, materiałów budowlanych, mebli itp. art. przemysłowych. Wy wszyscy macie cos z głową. Rynek nasycony do granic możliwosci, a wam jeszcze w głowie kolejne hipermarkety. Potem sie nie dziwcie, że kudzie w nich zarabiają grosze, bo obrot z podażą spada, zatem i w efekcie place nie moga być wysokie. No i ta praca w Gnieżnie, może jest, ale za jaką płacę? Znam co najmniej kilka firm, które zatrudniaja pracowników na cały etat, a wykazuja tylko 1/4 albo i mniej.

 • Link do komentarza dieta wtorek, 20 lutego 2018 09:24 napisane przez dieta

  Bugaj szkoda, że w tych "kurczakach" nie ma kurczaków :)

 • Link do komentarza hahah wtorek, 20 lutego 2018 08:58 napisane przez hahah

  a gdzie SOS , co tak cicho , centrum umiera , handel w sklepikach umiera

 • Link do komentarza o wtorek, 20 lutego 2018 08:20 napisane przez o

  @Dawid G - w Poznaniu, Wrześni, Swarzędzu, Pobiedziskach, Wągrowcu.........

 • Link do komentarza red wtorek, 20 lutego 2018 08:20 napisane przez red

  Nikt nikogo nie zmusza by chodził na zakupy. Ja się cieszę, bo w Gnieźnie nie ma w zasadzie gdzie zrobić rozsądne zakupy. Nie mówię tu o spożywce, bo Biedronki ci u nas dostatek, ale o przemysłówce. Tylko Jysk i to wszystko w tym stylu.
  Nie mogę zrozumieć fali hejtu, jak coś nowego w Gnieźnie powstaje. W końcu podobno mamy wolny handel.

 • Link do komentarza Bugaj wtorek, 20 lutego 2018 08:17 napisane przez Bugaj

  Czyli to będzie już 3 RtvEuroAgd w Gnieźnie bo przypominam że w nowej galerii na witkowskiej również ma być :) dajcie w końcu gdzieś KFC te pyszne kurczaki

 • Link do komentarza red wtorek, 20 lutego 2018 08:15 napisane przez red

  Nikt nikogo nie zmusza by chodził na zakupy. Ja się cieszę, bo w Gnieźnie nie ma w zasadzie gdzie zrobić rozsądne zakupy. Nie mówię tu o spożywce, bo Biedronki ci u nas dostatek, ale o przemysłówce. Tylko Jysk i to wszystko w tym stylu.
  Nie mogę zrozumieć fali hejtu, jak coś nowego w Gnieźnie powstaje. W końcu podobno mamy wolny handel.

 • Link do komentarza Tomasz wtorek, 20 lutego 2018 07:18 napisane przez Tomasz

  Co Wy piszecie ? Same marudy... a gdzie mamy kasę zarobić. .. no stary akurat pracy w Gnieźnie nie brakuje. A nawet brakuje RĄK do pracy wiec to już jest bzdura co wypisujesz. Następne haslo" a może by tak zakład pracy " to otwórz a nie siedź na tyłku i piszesz takie bzdury. Taka galeria tez zatrudnia ludzi tak dla Twojej świadomości. Każdy ma prawo otworzyć taki biznes jaki mu pasuje i jaki przyniesie mu dobry dochód. Tak Wam źle ze powstaje market a będziecie tam śmigać ze aż miło. Czy to tak ciężko nie marudzić ????

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane