Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 19 lutego 2018 13:18

Przy stacji Gniezno Winiary powstaje nowy pasaż handlowy

 
Przy stacji Gniezno Winiary powstaje nowy pasaż handlowy źródło: BOIG

Od kilku tygodni trwa budowa i komercjalizacja nowego obiektu handlowego, który powstaje w północnej części Gniezna. Pojawić się ma kilka sklepów, których do tej pory nie było w Grodzie Lecha.

Inwestorem obiektu jest N Group Development Sp. z o.o., który planuje otwarcie obiektu już jesienią tego roku. Za komercjalizację 2 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej odpowiada The Blue Ocean Investment Group.

Obiekt zlokalizowany zostanie przy ul. Gdańskiej, na terenie dawnego składowiska przy stacji Gniezno Winiary. Bezpośredni dojazd do nieruchomości będzie możliwy od strony ul. Gdańskiej oraz Galerii Gniezno. Położenie w rejonie tego obiektu handlowego, jak i pobliskiej Castoramy, przyświecało inwestorowi, który chce w ten sposób wzbogacić lokalną ofertę o nowe sklepy.

W Pasażu Gniezno pojawić się ma sieć specjalistycznych sklepów dla dzieci Smyk z salonem o powierzchni 500 metrów kwadratowych oraz wchodząca na polski rynek sieć Dealz, która oferuje produkty przemysłowe, akcesoria domowe i dekoracyjne, artykuły drogeryjno-kosmetyczne i spożywcze w konkurencyjnych cenach. Ten lokal ma objąć powierzchnię 510 metrów kwadratowych. Ponadto swój salon otworzy także RTV Euro AGD, który obejmie 510 metrów kwadratowych.

Jak informuje BOIG, obecnie trwają jeszcze rozmowy z najemcami zainteresowanymi ostatnim lokalem o powierzchni 200 metrów kwadratowych, który uzupełni przygotowaną ofertę handlową: - Niewielkie formaty handlowe cieszą się dużą popularnością zarówno wśród konsumentów jak i najemców. Przy odpowiednio skonstruowanym tenant mixie optymalnie dopełniają ofertę funkcjonujących w okolicy obiektów handlowych i pozwalają szybko i wygodnie zaspokoić potrzeby zakupowe klientów. Poprzez dobór najemców w Pasażu Gniezno chcemy wypełnić niszę istniejącą na lokalnym rynku, a jednocześnie umożliwić najemcom zaistnienie w atrakcyjnej i dynamicznie rozwijającej się przestrzeni rynku obiektów handlowych w mniejszych miastach - mówi Jan Wciślak, Associate Director BOIG.

Kształt budynku został wkomponowany w układ działki, ciągnącej się od ul. Gdańskiej w kierunku stacji Gniezno Winiary. Przyległy do obiektu handlowego teren zostanie zagospodarowany pod parkingi, ciągi komunikacyjne oraz zieleń. Obecnie wznoszone są elementy nośne przyszłego pasażu, którego otwarcie planuje się na trzeci kwartał 2018 roku.

29 komentarzy

startpoprz.12nast.koniec