poniedziałek, 05 marca 2018 09:34

Kolejny przetarg na działki z programu „Mój własny dom w Gnieźnie”

 
Kolejny przetarg na działki z programu „Mój własny dom w Gnieźnie” archiwum redakcji

22 nieruchomości, położone przy czterech ulicach w zachodniej części miasta, zostały wystawione do przetargu w ramach programu, który w ubiegłym roku został wdrożony na terenie Gniezna.

Mowa o programie Urzędu Miejskiego pn. „Mój własny dom w Gnieźnie”, którego założeniem jest zachęcenie gnieźnian do wybierania lokalizacji swoich przyszłych domów na terenie miasta. Wszystko to odbywa się na preferencyjnych warunkach, które są określone w założeniach przetargu. Nieruchomości bowiem nie są wprost sprzedawane, ale zainteresowany otrzymuje prawa do użytkowania wieczystego na 99 lat. Idąc dalej - po wybudowaniu domu mieszkalnego, jednorodzinnego w ciągu 6 lat, możliwe jest nabycie pełnych praw do działki z bonifikatą w wysokości 75% od ceny sprzedaży. 

Nabywcy przed podpisaniem aktu notarialnego zapłacą jedynie 15% wylicytowanej ceny, a przez kolejne 6 lat płacić będą 1% wartości. Zakup, który nastąpi za 6 lat, będzie oszacowany przez rzeczoznawcę. Przykładowo, sprzedaż działki o cenie ustalonej w przetargu, wynoszącej 80 tys. złotych, nastąpi po 6 latach za 19 400 zł.  Więcej informacji można znaleźć pliku przetargowym, umieszczonym pod artykułem.

Na przetarg, który odbędzie się 11 kwietnia, przeznaczone zostały 22 działki o powierzchni od 470 do 890 metrów kwadratowych, położonych przy ul. Gombrowicza, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Staffa i Fiedlera, a więc w południowej i zachodniej części terenu, położonego pomiędzy ul. Orzeszkowej a torami kolejowymi. Wartość działek oszacowano od 39 795 zł do 73 496 zł.

Przypomnijmy iż 15 nieruchomości z poprzedniego "rozdania" we wrześniu 2017 roku, położone przy ul. Gombrowicza, Tuwima, Rodziewiczówny i Iwaszkiewicza, miały bardzo duże zainteresowanie. Dodajmy także, że centralną część tego terenu, sąsiadującego z ww. wystawionymi na przetarg działkami, zajmują nieruchomości pod zabudowę wielorodzinną - przetarg na ich zbycie odbył się w listopadzie i zostały one sprzedane prywatnemu przedsiębiorcy za kwotę 2 mln 235 tys. złotych (więcej informacji).

 

3 komentarzy

 • Link do komentarza Redakcja Gniezno24.com czwartek, 15 marca 2018 22:59 napisane przez Redakcja Gniezno24.com

  Wszelkie informacje nt. przetargu można uzyskać - zgodnie z informacją zawartą w treści sprzedaży - w Wydziale Mienia
  Komunalnego, Referat Nieruchomości,pok.17, tel. 61 426 04 91.

 • Link do komentarza Rafal czwartek, 15 marca 2018 22:54 napisane przez Rafal

  Dziendobry, czy mogę prosić o nr tel pod który mógłbym zadzwonić i zapytać kilka szczegółów na temat wyprzedanych działek w Gnieźnie?

  Dziękuje
  Rafal

 • Link do komentarza elemeledudki czwartek, 08 marca 2018 13:27 napisane przez elemeledudki

  Rozumie ze pieniadze ze sprzedaźy tych dzialek pojda na fanaberie szefa Magistratu i jego świty tj. na park Trzech Kultur gdzie chodza sluchy iź juz 950 tyś. zł trzeba dołoźyć do tych blisko 2 mln. zl ktore juz zabezpieczono w budźecie na 2018

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane