Wydrukuj tę stronę
wtorek, 06 marca 2018 14:45

Wyłoniono wykonawcę przebudowy CK eSTeDe

 
Wyłoniono wykonawcę przebudowy CK eSTeDe źródło: dokumentacja projektowa

Miesiąc po opublikowaniu list oferentów, którzy zdecydowali się wystartować do przetargu, poinformowano o wyborze firmy, która zrealizuje kilkumilionową inwestycję u zbiegu ul. Sobieskiego i Roosevelta.

O całym przedsięwzięciu oraz założeniach, które przyświecały realizatorom projektu, pisaliśmy dwa miesiące temu (zobacz: Tak będzie wyglądać nowy budynek CK eSTeDe). Wcześniej informowaliśmy także o przyznanym dofinansowaniu na kwotę 3 mln 900 tys. złotych, do której Powiat Gnieźnieński dołoży z budżetu 1 mln 600 tys. To oznacza, że wartość inwestycji wyniesie w sumie 5,5 mln złotych.

Dość zaskakujące okazało się jednak otwarcie i zestawienie ofert, złożonych do przetargu. W sumie, do 31 stycznia swoje propozycje złożyło 6 firm (w tym jedno konsorcjum), których ceny opiewały na kwoty od 4 mln 735 tys. złotych do aż 13 mln 128 tys. złotych. Z uwagi na fakt iż dofinansowanie pochodziło ze środków unijnych, należało dokładnie rozpatrzyć przedłożone oferty. 

6 marca poinformowano o odrzuceniu czterech z sześciu przedłożonych ofert - część z powodu braku zgody na przedłużenie terminu związania ofertą, a część z powodów formalno-prawnych. Ostatecznie do rozstrzygnięcia dopuszczono dwie firmy - Budled Sp. z o.o. z Wysogotowa k. Przeźmierowa na kwotę 5 mln. 489 tys. złotych oraz poznańskiej spółki CMX Zielniki za kwotę 4 mln 735 tys. złotych. Ostatecznie zadecydowano o wyborze drugiej, tańszej oferty. Realizacja przebudowy powinna zostać ukończona do końca września br.