Jesteś tutaj:Gospodarka Konsultacje społeczne ws. rozwiązań komunikacyjnych na Dalkach
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 13:17

Konsultacje społeczne ws. rozwiązań komunikacyjnych na Dalkach

 
Konsultacje społeczne ws. rozwiązań komunikacyjnych na Dalkach fot. Rafał Wichniewicz

Za ponad tydzień w Starostwie Powiatowym odbędą się konsultacje społeczne w sprawie przebudowy układu komunikacyjnego, w tym przejazdu kolejowego na ul. Gajowej.

Zgodnie z podaną przez nas w ubiegłym tygodniu informacją, w czwartek 19 kwietnia odbędzie się spotkanie autorów proponowanej koncepcji z mieszkańcami. Biorąc pod uwagę opinie pojawiające się w tym temacie, rozpoczęcie konsultacji zostało przesunięte na godzinę 16:00. Udział mogą wziąć wszyscy, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców tej części Gniezna, gminy Gniezno oraz gminy Czerniejewo.

W trakcie spotkania, które odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie, najpierw zostanie zaprezentowana koncepcja przygotowana przez konsorcjum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie i Politechniki Poznańskiej pn. Analiza i ocena rozwiązań w zakresie zmiany układu drogowego ukierunkowanego na poprawę transportu mieszkańców w związku z występowaniem utrudnień na przejazdach w rejonie ulic Mnichowska, Cienista i Gajowa w Gnieźnie (około 40 minut).

Następnie odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli PKP PLK S.A., samorządów lokalnych, zarządców dróg oraz autorów koncepcji (około 60 minut). W dyskusji mogą wziąć osoby, które zgłoszą się od 16 kwietnia od godziny 9:00 do 17 kwietnia do godziny 12:00 pocztą elektroniczną pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz telefonicznie lub osobiście w Wydziale Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym - ul. Jana Pawła II 9/10, tel 61 424 66 24.

Po dyskusji przeprowadzona zostanie ankieta w formie papierowej, rozdana pomiędzy uczestników spotkania. Ankiety w formie elektronicznej będzie można składać poprzez stronę internetową - zostanie ona udostępniona na www.powiat-gniezno.pl w zakładce Konsultacje-Przejazd (od 19 kwietnia godz. 17:00 do 23 kwietnia do godz. 12:00). Tam też będzie dostępna wersja robocza koncepcji.

Po tym przewiduje się czas na wolne głosy i opinie co do ww. tematu. Całość spotkania powinna się zakończyć do godziny 19:00.

Raport z konsultacji zostanie opublikowany od 7 maja br., od godziny 12:00 na stronie Powiatu Gnieźnieńskiego. Uwagi do raportu będzie można składać drogą elektroniczną do 10 maja 2018 roku do godz. 12:00 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Końcowa wersja koncepcji zawierająca opinię na temat wybranego wariantu zostanie opublikowana 25 maja od godz. 12:00.

4 komentarzy

 • Link do komentarza hol czwartek, 12 kwietnia 2018 09:04 napisane przez hol

  starosta? a ona w ogóle wie, że są jakieś konsultacje?

 • Link do komentarza Gnieźnianin czwartek, 12 kwietnia 2018 00:02 napisane przez Gnieźnianin

  można tylko pogratulować wspaniałej postawy pani Starosty,może też wysłucha opinii społecznych w sprawie rozwiązań komunikacyjnych przy nowej galerii,rondzie u zbiegu ul Witkowska i Wrzesińska na której dosłownie odbywają się załadunki tirów przeprowadzane przez skup makulatury,wspaniała wizytówka w centrum Gniezna

 • Link do komentarza zainteresowany poniedziałek, 09 kwietnia 2018 15:05 napisane przez zainteresowany

  Brawo pani Starosto.
  Dziękujemy za przełożenie konsultacji społecznych na godziny popołudniowe.

 • Link do komentarza Stefan poniedziałek, 09 kwietnia 2018 14:16 napisane przez Stefan

  Dziękuję ze pierwsze wysłuchanie opinii społeczeństwa i przesunięcie godziny konsultacji.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Wybory 2018 Kujawski