czwartek, 12 kwietnia 2018 17:27

Powstaną nowe miejsca postojowe na ul. Biskupińskiej

 
Powstaną nowe miejsca postojowe na ul. Biskupińskiej źródło: Google Street View

W najbliższych miesiącach powstanie sto miejsc postojowych przy tytułowej ulicy. Uporządkuje to ruch na fragmencie tej drogi.

Inwestycja obejmie około 350-metrowy odcinek drogi od supermarketu na os. Kazimierza Wielkiego, aż do wyjazdu z osiedla, tuż za boiskiem szkolnym. Po obu stronach ulicy powstaną chodniki, przy czym od strony wewnętrznej będzie dodatkowo ścieżka rowerowa (powstanie w kolejnym roku inwestycyjnym), a po zewnętrznej stronie, od rodzinnych ogródków działkowych, powstanie chodnik wraz z miejscami na sto samochodów. Tym samym mieszkańcy, którzy do tej pory przyjeżdżali na tereny ROD, będą mogli stawiać swoje pojazdy w uporządkowany sposób a ci, którzy poruszają się pieszo, dotrą bez konieczności wchodzenia na jezdnię. Najbliżej samych wejść na działki znajdować się będą miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.

Nawierzchnie miejsc postojowych oraz chodników zostaną wykonane z kostki betonowej, natomiast ścieżka rowerowa - która zostanie pobudowana w 2019 roku, będzie ułożona z betonu asfaltowego.

7 komentarzy

 • Link do komentarza Cezary sobota, 14 kwietnia 2018 13:07 napisane przez Cezary

  Pan prezydent skomasował wszystkie prace w roku wyborczym. To taka praktyka niestety, falszujaca obraz czterolecia. A przecież wiele prac mozna bylo dokonac natychmiast po objęciu stanowiska, choćby te parkingi. No, ale wtedy wyborcy by zapomnieli o dobroci swego łaskawcy. Ale jak tu wielu sìę wypowiada, te parkingi nie są wcale roziwiazaniem prawdziwych kłopotów z parkowaniem, bowiem w większości one służą nie usunieciu braku wolnych miejsc szczególnie w centrum, a są prezentem dla mieszkanców nowo budowanych deweloperskich budynków w różnych częściach miasta. A gdzie te parkingi buforowe szczegolnie dla potrzeb ruchu turystycznego?

 • Link do komentarza mieszkaniec sobota, 14 kwietnia 2018 10:21 napisane przez mieszkaniec

  Marek, masz rację, jak rownież wielu z poważnych komentatorow, ktorzy z zatroskaniem odnoszą się w komentarzach do spraw miasta. Ale co z tego, skoro obecna władza wykazuje sie wyjątkowym lekceważeniem głosu ludu traktujac go jako zamach na swoją osobę. Niestety, ta kadencja przejdzie do historii jako jedna z najsłabszych i bezużytecznych. A wydawało się, że młody wiek prezydenta Budasza wniesie świeży powiew w mury tej prastarej stolicy Polski. Grzechy zaniedbania tego nieudanego 4-letniego "zarządzania" na wielu odcinkach będą sie mściły przez długie lata.

 • Link do komentarza Marek sobota, 14 kwietnia 2018 07:26 napisane przez Marek

  Niby te parkingi mają być dla mieszkańców Winiar . Ale w rzeczywistości będą to parkingi tylko dla działkowiczów. Bo skończą się ( jak pisze autor) razem z płotem szkoły. W efekcie będą wykorzystywane intensywnie .... wyłącznie .... w okresie letnim. A można było, za te same pieniądze wybudować duże parkingi "buforowe", wzdłuż ulicy Gdańskiej. Wtedy byłyby one wykorzystywane przez ..... cały, okrągły rok a nie tylko latem. Parkingi przy ulicy Gdańskiej ( między ulicą a blokami. Od samego kościoła, aż do sklepu DINO), stanowiły by odciążenie dla ulic osiedlowych i trawników miedzy blokowych. Mieszkańcy wracając z pracy pozostawialiby swoje samochody na parkingu "buforowym", a dalej do swojego bloku, szli by już pieszo. Dzięki temu, powietrze miedzy blokami byłoby dużo czystsze, a tereny miedzy blokowe i uliczki osiedlowe byłyby dużo bezpieczniejsze. Czy nie mam racji ?

 • Link do komentarza mieszkaniec osiedla piątek, 13 kwietnia 2018 11:05 napisane przez mieszkaniec osiedla

  działkowiec to link z planem gospodarczym 2017 -2020 Warto poczytać zanim Kogoś oczernisz :) http://gniezno24.com/gospodarka/item/6101-miasto-planuje-inwestycje-do-2020-roku

 • Link do komentarza spacerowicz czwartek, 12 kwietnia 2018 19:10 napisane przez spacerowicz

  Czy znikną samochody działkowiczów nad jeziorem Winiary???

 • Link do komentarza działkowiec czwartek, 12 kwietnia 2018 18:39 napisane przez działkowiec

  A w jakim wieloletnim planie gospodarczym ta inwestycja jest zapisana ?

  Dopiero co, przesunięto szereg inwestycji remontowych zapisanych już dawno w planie gospodarczym miasta Gniezna na kolejne lata , bo panu budaszowi były potrzebne kolejne pieniądze na rewitalizacje ( pod publiczkę ) parku Trzech Kultur !!! Więc skąd nagle teraz, czarodziej Budasz ma pieniądze na budowę nowych parkingów, wzdłuż ulicy Biskupińskiej ? Znowu okantował naiwną Radę Miasta. A może To już przysługa za przysługę w ramach współpracy koalicyjnej PO i SLD przy najbliższych wyborach samorządowych? I SLD z funduszy Spółdzielni Mieszkaniowej, po cichu zasiliło budżet miasta, "partycypując " w budowie tych nowych miejsc postojowych ????. To bardzo, ale to bardzo prawdopodobne !
  Dzięki takiemu zabiegowi Budasz bedzie mógł się chwalić przed spółdzielcami z Winiar jak to on dużo w czasie swojej kadencji dla nich zrobił. Więc niech dalej na niego głosują!! Na druga kadencję !! .
  To bardzo prawdopodobne , że właśnie tak okrada się spółdzielnię ??
  Kto może to sprawdzić w dokumentach księgowych spółdzielni mieszkaniowej ?.

 • Link do komentarza Teodor czwartek, 12 kwietnia 2018 18:30 napisane przez Teodor

  No i nareszcie ktoś się za to zabrał :)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Wybory 2018 Kujawski