Wydrukuj tę stronę
czwartek, 12 kwietnia 2018 17:27

Powstaną nowe miejsca postojowe na ul. Biskupińskiej

 
Powstaną nowe miejsca postojowe na ul. Biskupińskiej źródło: Google Street View

W najbliższych miesiącach powstanie sto miejsc postojowych przy tytułowej ulicy. Uporządkuje to ruch na fragmencie tej drogi.

Inwestycja obejmie około 350-metrowy odcinek drogi od supermarketu na os. Kazimierza Wielkiego, aż do wyjazdu z osiedla, tuż za boiskiem szkolnym. Po obu stronach ulicy powstaną chodniki, przy czym od strony wewnętrznej będzie dodatkowo ścieżka rowerowa (powstanie w kolejnym roku inwestycyjnym), a po zewnętrznej stronie, od rodzinnych ogródków działkowych, powstanie chodnik wraz z miejscami na sto samochodów. Tym samym mieszkańcy, którzy do tej pory przyjeżdżali na tereny ROD, będą mogli stawiać swoje pojazdy w uporządkowany sposób a ci, którzy poruszają się pieszo, dotrą bez konieczności wchodzenia na jezdnię. Najbliżej samych wejść na działki znajdować się będą miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.

Nawierzchnie miejsc postojowych oraz chodników zostaną wykonane z kostki betonowej, natomiast ścieżka rowerowa - która zostanie pobudowana w 2019 roku, będzie ułożona z betonu asfaltowego.

Galeria

7 komentarzy