czwartek, 19 kwietnia 2018 14:16

180 tys. złotych dofinansowania na dwa gnieźnieńskie parki

  UM
180 tys. złotych dofinansowania na dwa gnieźnieńskie parki źródło: UM w Gnieźnie

Miasto Gniezno otrzymało łączną kwotę 180 tys. złotych środków zewnętrznych, które zostaną przeznaczone na rewitalizację dwóch parków po sierpniowej nawałnicy.

Wnioski złożone przez Miasto Gniezno zostały dofinansowane przez Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, który przyznał dotacje na prace w Parku XXV-lecia (przy Jeziorze Winiary), oraz Parku Piastowskim (przy Jeziorze Jelonek). Otrzymane środki wyczekiwane były prez gnieźnieński Zakład Zieleni Miejskiej, który będzie mógł teraz kontynuować prace związane z usuwaniem skutków nawałnicy, która nawiedziła miasto w sierpniu ubiegłego roku.

Pierwszy z wniosków, pod nazwą „Przyrodnicza rewaloryzacja Parku XXV-lecia w Gnieźnie – usuwanie skutków nawałnicy z  11.08.2017 r.” został wsparty kwotą 72 tys. 800 złotych. W ramach tego zadania planowane jest usunięcie suchych i połamanych gałęzi oraz drzew stanowiących złomy i wywroty na terenach przylegających do popularnych „Łazienek”.

Z kolei wniosek pt. „Przyrodnicza rewaloryzacja Parku Piastowskiego w Gnieźnie – usuwanie skutków nawałnicy z 11.08.2017 r.” został dofinansowany w wysokości 107 tys. 590 złotych. Planowane prace w tym zadaniu to usuwanie karpin wraz z ich utylizacją, usunięcie suchych i połamanych gałęzi oraz drzew stanowiących złomy i wywroty. Dzięki przekazanym środkom, wokół „Wenecji” pojawią się także nowe nasadzenia.

6 komentarzy

 • Link do komentarza mieszczuch piątek, 20 kwietnia 2018 11:16 napisane przez mieszczuch

  Te kwoty to jak rozumiem są na usunięcie skutków huraganu. Gdyby było ubezpieczenie, to by ubezpieczyciel to musiał zapłacić, więc zapytuję, dlaczego te parki nie sa ubezpieczone od skutków anomalii pogodowych?

 • Link do komentarza popieram piątek, 20 kwietnia 2018 10:22 napisane przez popieram

  Mieszkaniec to są dotacje. O jakim zadłużaniu piszesz ? Jakoś jak rząd rozdaje pieniądze na prawo i lewo to nie protestujesz. Poza tym są to prace, które i tak muszą zostać zrealizowane zanim komuś stanie się krzywda.

 • Link do komentarza EagleEye piątek, 20 kwietnia 2018 08:43 napisane przez EagleEye

  Wszystko fajnie tylko nie kumam jednego a mianowicie "wyczekiwania" na te środki prze ZZM. To ja sie pytam na co wydaje ten ZZM pieniadze przyznawane przez UM ??? Moze mi to ktoś z działu PR urzedu wyjaśnić ????

 • Link do komentarza Gnieźnianin2 piątek, 20 kwietnia 2018 07:56 napisane przez Gnieźnianin2

  Mieszkaniec - a co ma piernik do wiatraka?

 • Link do komentarza Mieszkaniec czwartek, 19 kwietnia 2018 19:30 napisane przez Mieszkaniec

  Nie zapomnijcie o gałęziach zwisających z drzew. A topole, które rosną na Wenecji warto wyciąć bo tylko zanieczyszczają wodę i chodniki.

 • Link do komentarza Mieszkaniec czwartek, 19 kwietnia 2018 17:53 napisane przez Mieszkaniec

  Drodzy Państwo. Jako mieszkaniec nie zgadzam się na dalsze zadłużanie miasta. Budasz odejdzie a moje dzieci będą spłacać dług przez wiele lat. Dzieci Budasza wyjadą on zmieni pracę a ja nadal będę spłacać zaciągnięte długi. Budasz powinien otrzymać zakaz zadłużania miasta. Mieszkańcy obuddźcie się wreszcie i zatrzymajcie Budasza w wyborach.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

BarMleczny