czwartek, 26 kwietnia 2018 11:39

Ponad pół miliona złotych dofinansowania na termomodernizację SP nr 10

  UM
Ponad pół miliona złotych dofinansowania na termomodernizację SP nr 10 źródło: UM w Gnieźnie

572 tysiące złotych – dotację takiej wysokości pozyskało Miasto Gniezno z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Pieniądze zostaną przeznaczone na termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej nr 10 w Gnieźnie.

Jeszcze w kwietniu Miasto Gniezno ogłosi przetarg na realizację termomodernizacji. Dzięki temu zrealizowany zostanie drugi i trzeci etap tego zadania. W tym roku zostaną ocieplone ściany i stropodach, wymienione zostaną okna i drzwi. Powstanie nowe zewnętrzne oświetlenie i zewnętrzny monitoring, wyremontowany zostanie dach wraz z kominami. Dotacja w wysokości 572 890 zł z WFOŚiGW sfinansuje część kosztów tej dużej inwestycji.

To kolejny remont w tej placówce. Rok temu za kwotę 531 tys. zł wykonano  pierwszy etap modernizacji dachu i elewacji wraz z wymianą okien. Przygotowano część budynku na przyjęcie uczniów klas I i IV w związku z reformą edukacji; za 120 tys. zł wymieniono drzwi i przepierzenia korytarzy szkolnych, a także wyremontowano sale lekcyjne. Również w 2017 r. za 60 tys. zł zmodernizowano sieć informatyczną. W 2016 r. odbył się gruntowany remont boiska przy szkole.

 

18 komentarzy

 • Link do komentarza ojciec niedziela, 13 maja 2018 18:07 napisane przez ojciec

  Pani Fischer, mój syn trzy lata chodzi do gimnazjum z tymi super wynikami i nie wie kto jest dyrektorem. Co Pan na to?

 • Link do komentarza nie jestem z UM sobota, 12 maja 2018 19:28 napisane przez nie jestem z UM

  No i jakie są te wyniki pracy Pana małżonki? Ona chyba powinna być w domu, bo z tego co widzę ledwo chodzi w związku z czym do roboty się nie pali. Za to konfabulować potrafi tak jak szanowny małżonek. Taka widać rodzina.

 • Link do komentarza Uczeń sobota, 12 maja 2018 16:09 napisane przez Uczeń

  No i znowu zero argumentów i odpowiedzi. Doszły natomiast inwektywy. Żal mi Pana. Kończę z Panem dyskusję. Nie będę się zniżał do poziomu bruku

 • Link do komentarza Piotr Fischer sobota, 12 maja 2018 13:58 napisane przez Piotr Fischer

  Do uczeń - zero argumentów za Andrzejewskim, bo rzekoma ciocia i jej koleżanki ( bez imion i nazwisk ) do mnie nie przemawiają.Poczekaj trochę, a instytucje kontrolujące szkołę powinny właściwie ocenić brak elementarnej wiedzy prawnej Andrzejewskiego, podobnie jak aktualnie ocenia Jego Kolegę Budasza trwająca drugi miesiąc kontrola Okręgowej Inspekcji Pracy. Ciekawe dlaczego Budasz nie zwołał do tej pory konferencji prasowej, tak jak lubi, i ogłosił swoje sukcesy w zakresie przestrzegania przepisów prawa. A Andrzejewski przecież też taką konferencję może zorganizować.I to by było na tyle z osiągnięć tej ekipy - byle do listopada 2018r.
  P.S. Bądź uprzejmy, choć wiem, ze to dla ciebie za trudne, nie tykać mojej Kochanej Żony, bo tak robią tylko mierni słabeusze i chamowate osobniki. Moja Żona obroni się sama wynikami swojej dotychczasowej pracy, a jak pomagała komukolwiek, to robiła to bezinteresownie i za swoje, a nie jak Andrzejewski za publiczne, pieniądze.

 • Link do komentarza Uczeń sobota, 05 maja 2018 23:46 napisane przez Uczeń

  Zero argumentów, brak odpowiedzi na pytania, Pan udaje czy naprawdę jest z Panem tak źle. Wywołał Pan temat byłej Dyrektor Sp 10. Pracowała pod jej kierownictwem moja ciocia i kilka jej koleżanek. Po reformie oświatowe przeszły pod skrzydła Pana Pokładeckiego i dopiero wtedy zobaczyły co to prawdziwy dyrektor. Bardzo go chwalły a Pani Maćkowiak nie wytrzymywała w ich oczach konkurencji. Przez wzgląd na to że to Pan wymienił jej nazwisko nie będę jej robił przykrości co o niej mówiły. Powiem tylko że bardzo sobie ceniły że przeszły do 12. Mam wrażenie, że Pan ocenia innych w zależności jak to Panu do tezy pasuje. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi i argumenty na moje wcześniejsze wpisy. No chyba że Pan wymiękł jak ugotowany kartofel i znowu zmieni temat lub schowa głowę w piasek jak struś.

 • Link do komentarza Piotr Fischer sobota, 05 maja 2018 12:18 napisane przez Piotr Fischer

  Do Uczeń - jestem tam, gdzie jestem, a będę tam gdzie będę. Pan Andrzejewski z bardzo marnym skutkiem poznał mechanizmy tworzenia aktów prawnych, ponieważ na proste pytanie o udostępnienie informacji publicznej przedstawił takie efekty swojej prawnej półrocznej pracy na stanowisku dyrektora SP 10, ze nie bardzo wiadomo, czy śmiać się, czy płakać. Nie jest sztuką przy pomocy koalicyjnych towarzyszy Budasza i Powałowskiego wypinać pierś do przodu z uśmiechniętą miną
  z otrzymanych pieniędzy. Znacznie więcej dla tej szkoły zrobiła jej długoletnia Dyrektorka Pani Maria Maćkowiak ( 1991-2015 ),która z zaangażowaniem i sercem ze Swoimi Współpracownikami stworzyła doskonałe warunki do funkcjonowania oddziałów integracyjnych. Obecny dyrektor skaczący z kwiatka na kwiatek nie dorasta Jej do pięt.

 • Link do komentarza Uczeń środa, 02 maja 2018 12:43 napisane przez Uczeń

  Panie Fischer gdzie Pan jest? Widzę, że jak trzeba użyć argumentów lub odpowiedzieć na niezbyt skomplikowane pytania wymięka Pan jak ugotowany kartotel!

 • Link do komentarza rozpaczony mieszkaniec wtorek, 01 maja 2018 13:18 napisane przez rozpaczony mieszkaniec

  Ulice miejskie dziurawe. Korki na co drugiej ulicy w mieście. W parkach nie usunięte połamane drzewa, które w czasie nawałnicy, w ubiegłym roku zostały uszkodzone. Na wielu drzewach ciągle czekają na zdjęcie lub odcięcie połamane grube i ciężkie gałęzie. Gdzie jest zakład Zieleni Miejskiej by to wszystko uprzątnąć ? By parki miejskie stały się chociażby bezpieczne dla spacerujących. Trawniki zarośnięte nie koszoną trawą. W całym mieście jest zaledwie jeden żłobek choć wiadomo było ,że dzieci zacznie przybywać bo rząd wprowadził program 500 +. W śmietnikach bajzel spowodowany zarządzoną przez prezydenta "nową" segregacją.
  Czy to miasto w ogóle ma prezydenta ?

 • Link do komentarza mama pierwszaka niedziela, 29 kwietnia 2018 19:39 napisane przez mama pierwszaka

  Panie Fischer, co Pan znowu bredzisz? Jedna szkoła na całe Winiary to nieporozumienie. Powiedz rodzicom i dzieciom z osiedla, że będą się kotłować w molochu nr 12 i kończyć lekcje o 17 lub później. Ja wybrałam dla mojego dziecka sp 10 i podobnie jak inni rodzice jestem mega zadowolona.

 • Link do komentarza Uczeń niedziela, 29 kwietnia 2018 11:34 napisane przez Uczeń

  Skoro jest Pan takim znawcą prawa oświatowego to doskonale Pan wie że gdyby ewentualnie Pan Prezydent Budasz nie wygrał wyborów Pan Dyrektor Andrzejewski zostanie do końca kadencji na którą został powołany. Jeżeli jest inaczej proszę wskazać konkretny przepis prawa, który to umożliwia a nie wypisywać kolejne fiszeryzmy.

 • Link do komentarza Uczeń niedziela, 29 kwietnia 2018 11:27 napisane przez Uczeń

  Szanowny Panie Fischer, proszę się tak nie spinać, Pańska żona i tak nigdy nie dorówna Andrzejewskiemu, ani pod względem pedagogicznym ani w zakresie umiejętności zarządczych, ani nawet działalności na rzecz lokalnej społeczności. Co co tego że pozostane uczniem, otóż zgadzam się z Panem, całe życie się powinniśmy uczyć, rozwijać, poznawać nowe obszary wiedzy. Nawet Pana idol Prezydent Duda cały czas się uczy żeby być na wysokim C. Proszę sobie obejrzeć filmik z nominacją prezydenta w plebiscycie srebrne usta radiowej trójki a może zrozumie Pan o co chodzi. Zarzuca Pan Dyrektorowi Andrzejewskiemu nieprawidłowe pisanie zarządzeń i uchwał. Tyle tylko że nikt oprócz Pana tego nie stwierdza. Panu się wydaję że tylko Pan ma rację i wszyscy powinni robić tak jak Pan uważa. Nie bierze Pan jednak pod uwagę, że Pana twierdzenia i osądy są nacechowane silnym ładunkiem negatywnych emocji i osobistego zacietrzewienia. Do tego Pana interpretacja prawa, o czym świadczą decyzje wielu organów odmawiających Panu racji, nie wyszła jeszcze z poziomu licealisty. Samo przeczytanie ustawy, to nie wszystko Panie Fischer. Pan zatrzymał się na poziomie wykładni literalnej, która jest prawidłowa w znikomej części przypadków stosowania przepisów. Proszę poczytać trochę o wykładni funkcjonalnej i celowościowej prawa a może dojdzie Pan do przekonania, że tworzenie zarządzeń i uchwał ma służyć sprawnej realizacji zadań nałoźonych przez przepisy wyższego rzędu a nie bezkrytycznemu literalnemu kalkowaniu nie zawsze jasnych przepisów. Proszę pamiętać zanim zarzuci Pan innym niekompetencję, że organy wyższego stopnia i oraz sądy powszechne i administracyjne myślą jednak inaczej niż Pan. Na koniec trochę przeraża mnie z jaką pogardą pisze Pan o sprzątaczkach. Powinien się Pan wstydzić za wypisywanie tych swoich fiszeryzmów.

 • Link do komentarza omen niedziela, 29 kwietnia 2018 08:15 napisane przez omen

  dzięki antypropagandzie tworzonej przez fischera koalicja eseldowskopeowska będzi się miała dobrze. chłopina szkodzi dobrej sprawie jak mało kto. czy to prawda, że na jego spotkaniu była garstka osób, którą można policzyć na jednej ręce?

 • Link do komentarza Piotr Fischer sobota, 28 kwietnia 2018 23:48 napisane przez Piotr Fischer

  Do uczeń - uczniem byłeś, jesteś i pozostaniesz.Jeżeli uważasz, że Andrzejewski nie musi potrafić właściwie wydawać zarządzeń, ani prawidłowo formułować uchwał rady pedagogicznej, to znaczy, ze nadaje się co najwyżej na stanowisko sprzątaczki w SP 10, bo one takowej wiedzy mieć nie muszą. Jeżeli to Go przerosło - jest wyjście - rezygnacja ze stanowiska. Przyjdzie nowy dyrektor, który, jak sądzę będzie chciał uczyć się prawa, a nie tylko promiennie się uśmiechać. Bo chyba nie za uśmiechanie się Budasz zrobił Go dyrektorem. I tak karuzela platformersko-esldowska się kręci. Aby do listopada 2018r. Zostało tylko 7 miesięcy. Razem z Budaszem odejdzie też Andrzejewski.

 • Link do komentarza Uczeń piątek, 27 kwietnia 2018 23:09 napisane przez Uczeń

  I jeszcze jedno Panie Fischer. O Pana kompetencjach prawnych świadczy nie najlepiej pisanie skarg na uchwały Rady Miasta Gniezna, które to skargi są odrzucane przez Wojewodę. Zapamiętajcie Gnieźnianie nowy lokalny neologizm. Uprawianie głupoty - fiszeryzm!

 • Link do komentarza nie jestem z UM piątek, 27 kwietnia 2018 21:51 napisane przez nie jestem z UM

  Choć jedno pozytywne muszę zauważyć, P.F. pisze prawdę, uczniowie wysoko cenili Roberta Andrzejewskiego, którego nie lubię, ale nie uważam, że o jego kompetencjach ma decydować napisanie zarządzenia dyrektora, które zadowoliłoby autorytet prawniczy- P.F.
  Pomysł tworzenia w miejscu SP 10 getta uważam za chory.

 • Link do komentarza Uczeń piątek, 27 kwietnia 2018 21:12 napisane przez Uczeń

  Panie Fischer jest Pan po prostu bezczelny, małostkowy i nie potrafisz niczego poza obrażaniem i to bezpodstawnym obrażaniem. Pan Andrzejewski był moim nauczycielem i to dobrym nauczycielem, nie wszyscy go lubili bo był bardzo wymagającym pedagogiem. Jako dyrektor II LO potrafił zadbać o szkołę w zakresie o jakim chodzi uczniom żeby dobrze się w niej czuło. Za moich czasów nie było odrapanych, przerażających ścian jak obecnie. A co do kompetencji Andrzejewskiego patrząc całkowicie obiektywnie, odrzucając ideologię i uprzedzenia na własne potrzeby moźna je nazwać fiszeryzmami, jest to dyrektor o najwyższych kompetenchach spośród wszystkich dyrektorów w Gnieźnie. Wiedza pedagogiczna, merytoryczna oraz wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu okraszone dodatkowo tytułem naukowym czynią z dyrektora osobę niezwykle kompetentną. Jako dyrektor II LO, ale przede wszystkim wiceprezydent oraz wicestarosta poznał mechanizmy zarządzania, wydatkowania pieniędzy a przede wszystkim tworzenia aktów prawnych po stokroć waźniejszych, bardziej skomplikowanych i o wiele większym ciężarze gatunkowym niż uchwały rady pedagogicznej czy zarządzenia dyrektora. Pan jest po prostu śmieszny i nieszczęśliwy Panie Fischer. Wiem, że mój komentarz brzmi trochę jak laurka ale wszystko jest w nim prawdziwe. Trzeba bronić ludzi przyzwoitych przed takimi barbarzyńskimi wpisami, których dopuszcza się Pan Fischer. Mam nadzieję, że ktoś Pana poda do sądu za głupoty, które Pan wypisuje.

 • Link do komentarza emeryt piątek, 27 kwietnia 2018 07:15 napisane przez emeryt

  No proszę PiS dba o warunki ksztalcenia mlpdego pokolenia. Tylko PiS i Polska będzie Polską.

 • Link do komentarza Piotr Fischer piątek, 27 kwietnia 2018 00:15 napisane przez Piotr Fischer

  Należałoby się zastanowić, czy na osiedlu Winiary powinny funkcjonować dwie szkoły podstawowe. Szkoła Podstawowa Nr 12 przed wielu laty została wskazana jako szkoła z oddziałami integracyjnymi.Można stwierdzić, że ta decyzja okazała się prawidłowa.Proponuję zamiast Szkoły Podstawowej Nr 10 utworzyć Miejskie Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej, którego zadaniem byłoby udzielanie wszystkim uczniom z Miasta Gniezna wszechstronnej pomocy w formach takich, jak: zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, zajęcia logopedyczne, zajęcia terapeutyczne, zajęcia socjoterapeutyczne, zajęcia rozwijające uzdolnienia, zajęcia rozwijające umiejętności uczenia się, porady, konsultacje, warsztaty itp. Odejść ze stanowiska Dyrektora SP 10 powinien natychmiast znakomity nauczyciel i popularyzator historii ( taka opinię wielokrotnie słyszałem od Jego byłych uczniów ) Pan Robert Andrzejewski, który nie ma praktycznie żadnej wiedzy na temat prawa oświatowego - nie potrafi prawidłowo napisać zarządzenia dyrektora szkoły oraz przygotować uchwał rady pedagogicznej. Tak to bywa, gdy jedynym kluczem objęcia stanowiska kierowniczego w oświacie gnieźnieńskiej są koneksje polityczno-towarzyskie. Skacząc kolejno z kwiatka na kwiatek - Dyrektor II LO, Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna, Wicestarosta Gnieźnieński, Dyrektor SP 10 Pan Andrzejewski jest klasycznym przykładem karierowicza, którego tylko interesują stołki i kasa, a wiedzy merytorycznej w danych zagadnieniach prawnych brak.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

BarMleczny