wtorek, 08 maja 2018 08:21

Nieruchomość między ul. Cierpięgi i Łąkową dla dewelopera

 
Nieruchomość między ul. Cierpięgi i Łąkową dla dewelopera archiwum redakcji

Zaniedbany teren, położony nieco na uboczu centrum miasta, został zakupiony przez jednego z gnieźnieńskich przedsiębiorców z branży mieszkaniowej.

Kilka tygodni temu odbył się przetarg na zbycie trzech nieruchomości, położonych pomiędzy ul. Cierpięgi i Łąkową. Lokalizując je w terenie - mowa o parterowym budynku przy skrzyżowaniu ul. Cierpięgi z ul. Czystą, który od ponad roku stoi opuszczony po jednym z pożarów, który miał tam miejsce. Nieruchomość, należąca do Miasta Gniezna, sięga ul. Łąkowej, a wraz z nią na przetarg wystawiono także posesję sąsiednią, dochodzącą częściowo do terenu zielonego, położonego nad Jeziorem Jelonek.

Wszystkie trzy nieruchomości (8/2, 149/1 oraz częściowo zabudowana 149/2) o łącznej powierzchni 2809 metrów kwadratowych, zostały wycenione na sumę 664 tysięcy złotych, a do przetargu przystąpiły trzy podmioty, spośród których tylko dwa wpłaciły wadium prawidłowo.

W związku z powyższym, w drodze przetargu, który odbył się w kwietniu br., uzyskano cenę sprzedaży - 828 tys. zł brutto. Nabywcą trzech działek została firma deweloperska M DOM, która w ostatnim czasie realizuje budowę domów wielorodzinnych przy ul. Żuławy.

W przypadków działek położonych przy ul. Łąkowej (8/2 oraz 149/1), istnieją pewne wytyczne co do ułożonego pod nimi kolektora kanalizacyjnego, który wymaga ustanowienia nieodpłatnej służebności na rzecz PWiK. Dla wskazanej instalacji wyznacza się pas eksploatacyjny oraz pas ochronny o szerokości 9,2 m (po 4, m z obu stron kolektora licząc od jego osi). To oznacza iż budynki stawiane na ww. działce muszą być odsunięte o 4 metry od krawędzi kolektora, ale za to, bezpośrednio na nim, mogą zostać zlokalizowane parkingi.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane