czwartek, 24 maja 2018 12:52

Pałac w Mielnie ponownie na sprzedaż - za niecały milion złotych

 
Pałac w Mielnie ponownie na sprzedaż - za niecały milion złotych archiwum redakcji

Tak tanio jeszcze nie było - Powiat Gnieźnieński ogłosił po raz kolejny przetarg na zbycie nieruchomości zabudowanej, położonej w Mielnie. Cena została jeszcze bardziej obniżona.

Problem z zagospodarowaniem nieruchomości, jaką jest pałac w Mielnie, występuje już od wielu lat. Brak wystarczających funduszy na jego utrzymanie, rosnące nakłady na konieczne reparacje, a także pielęgnacje porastającej zieleni sprawia iż utrzymywanie tego obiektu jest nierentowne dla samorządu. Przez kilka lat znajdował się on w rękach dzierżawcy, który jednak nie wywiązał się z obowiązków zapisanych w umowie i w tej kadencji zadecydowano o jej zerwaniu. Wówczas też postanowiono podjąć próby zbycia nieruchomości, która jednak do tej pory nie znalazła swojego nabywcy.

Pierwszy przetarg odbył się w połowie ubiegłego roku i wówczas cena wywoławcza wynosiła 1 mln 946 tys. złotych. Za tę kwotę planowano sprzedać całą nieruchomość, a więc działkę o powierzchni 4,51.08 hektara, na której znajduje się dwukondygnacyjny gmach pałacu, dwie oficyny (wszystko z początku XX wieku) oraz garaże, magazyn i kotłownia (z lat 70.). Nikt jednak nie zgłosił się do tej oferty. Także i w późniejszym czasie, kiedy cena w kolejnym przetargu (październik 2018) została obniżona do 1 mln 536 tys. złotych, nie zgłosił się nikt chętny. W grudniu 2018 roku było podobnie i dalsze zbywanie nieruchomości stanęło pod znakiem zapytania.

Obecnie ogłoszono kolejny przetarg, w którym to cena nieruchomości została obniżona (po dokonaniu operatu szacunkowego rzeczoznawcy) i wynosi już 954 tysiące złotych. Za tę kwotę Powiat Gnieźnieński będzie próbował sprzedać nieruchomość 31 lipca br., na kiedy to wyznaczony został termin rozstrzygnięcia.

6 komentarzy

 • Link do komentarza Budowlaniec wtorek, 29 maja 2018 10:10 napisane przez Budowlaniec

  Bobhaus madralo, to znajdź kupca i dostaniesz prowizję. Nie da sie czytać twoich wypocin.

 • Link do komentarza humanista poniedziałek, 28 maja 2018 20:08 napisane przez humanista

  100 tysięcy za hektar, to niemała kwota.
  Pałac? Dziś taniej nowy postawić, niż ten remontować.
  Ostrowski jest winny krachowi przy szpitalu, ale gdyby ten pałac kupił kilka lat temu, to Powiat byłby na plusie.

 • Link do komentarza bobhaus poniedziałek, 28 maja 2018 17:20 napisane przez bobhaus

  W odpowiedzi na post cyt. napisane przez wyborca powiatu..
  Nie rozumiem ciebie człowieku gdzie i w czym miałbym kłamać i pomawiać ?? Sama twoja rekacja pokazuje dobitnie że piszę że znajmością materii..
  Nigdzie nie piszę o tym na co miałby być wykorzystywany pałac po przebudowie.. Ty to zdradzasz... i w tym wypadku piszesz prawdę. Rzeczywiście chodzi o dom opieki to jest planowane ... Wspominając o komunie to tylko dzieki paru ludziom z pasjami ten obiekt ocalał po II Wojnie.. Inaczej podzielił by los zabytków którymi "zaopiekował" się lud polski.. Dziś były by zgliszcza i krzewy.... okoliczne obiekty to dobitnie pokazują.. Gdzie w niedalekim Dębłowie nie ma śladu po dworku Wojciecha Trąbczyńskiego wielkiego patrioty do którego obecna u władzy psychoprawica żywi głęboki sentyment i atencję... Jest tylko miejsce po dworku.. Ale co do Mielna Dom Wczasów Dziecięcych funkcjonował , działał i użytkował pałac . Dokonując remontów i konserwacji..Dbano o otoczenie ... . 31 sierpnia 2008 przestał istnieć Dom Wczasów Dziecięcych... I przez 10 lat nie można było znaleźć nabywcy?? dziwna to gra tak sprzedawać by nie sprzedać.. Czy mam przypomnieć kto był wówczas starostą??? I jakie prowadził podchody , publikacje pracowe nadal istnieją z tego okresu.?? To nazwisko jest dziś na firmamencie politycznym Gniezna i powiatu także i obecnie.. Tak załatwiano by nie załatwić.. A teraz popatrzmy na okoliczności pewna fundacja traci swą dotychczasową siedzibę. Ciekawe prawda?? akurat teraz gdy ten człowiek ma przemożne wpływy jego koledzy umiejscowieni w powiecie i szpitalu wypowiadają jemu umowę i generuja jakoby konflikt....ha.ha ha ha ha.. a wiem z pewnych źródeł że korzysta z nich bezwzględnie... I teraz dalej.. Cena jaka zostanie ustalona podlega obniżeniu z mocy prawa o 50% bo to obiekt zabytkowy.. czyli z niecałego miliona robi sie około pół tegoż miliona.. Ciekawe prawda??Misiu wskazując że tam jest wilgoć i grzyb i że trzeba wielu milionów na remont usiłujesz odstraszyć od ewentulanego uczestnictwa innych kontrachentów.. Co do dębów to kipsz oczywiście.. Bo to te drzewa i otoczenie stanowią w części o atrakcyjności terenu.. Terenu o dużej powierzchni około 5 ha czyli 50.000 m2 z prawem zabudowy wszystkimi mediami . Dogodnym dojazdem drogą safaltową .. niecały kilometr od węzła drogi S5.. Gdyby tak bardzo koszty doskwierały starostwu to obiekt nie byłby trzymany 10 lat w pustostanie... Nadto można było zaproponowac ten obiekt rodzinie przedwojennych właścicieli rodzinie Wendorff .. A wiem że byli zainteresowani... Tylko była potrzebna zwykła ludzka wola.. Urzednicza wola .. i działanie ponad schematami. I nie jest ważne że Rodzina Wendorff ma obywatelstwo RFN.. Jesteśmy w Unii Europejskiej . Polacy też inwestuja w Europie i nikt im nie przeszkadza.. Liczy się interes społeczny i dobro kultury którego tutaj wyrażnie zabrakło..Zarzucając mi kłamstwa i manipulacje wskaż mi je.. a nie posługuj sie ogólnikami manipulancie wyborczy..

 • Link do komentarza wyborca powiatu niedziela, 27 maja 2018 23:37 napisane przez wyborca powiatu

  bobhaus, przestań brylować w internecie ze swoimi kłamstwami i pomówieniami. Ten niby pałac w Mielnie od lat nie nadawał się na żaden Dom wczasów Dziecięcych. Tam była wilgoć i grzyb, tam były naruszone wszelkie normy bezpieczeństwa, w tym także p/pożarowego. Cud, że to wszystko jako tako się trzymało. Komuna poprzerabiała pałace, które były domami mieszkalnymi na Domy Dziecka i inne jakieś instytucje tylko dlatego, żeby udowodnić, że jest dobra dla potrzebujących. A tak naprawdę, to zniszczyła cały pozostały po wojnie majątek dotyczący takich zabytków. Ten pałac jest nic nie wart. Tam potrzeba grubych milionów na remont i nie wiadomo, komu i czemu miałby służyć. Nie nadaje się na wesela, nie nadaje się na Dom Opieki, więc niby kto i po co miałby w niego inwestować? Także te dęby nie przedstawiają żadnej materialnej wartości, bo ich nie wolno wyciąć i sprzedać, tylko trzeba o nie dbać. Te nieruchomość może kupić tylko miliarder na własne potrzeby, bo człowiek o zdrowych zmysłach chcący budować dom opieki, wykona to znacznie taniej zaczynając od nowa. A Starostwu się nie należy dziwić, że sprzedaje rzecz dla jego celów zbyteczną i potrzebującą niewspółmiernie wysokich nakładów. No, ale niejaki "bobhaus" wie wszystko lepiej i manipuluje w necie tylko po to, by mieszać. Niczego więcej nie potrafi. Żałosny człowieczek.

 • Link do komentarza Kibic niedziela, 27 maja 2018 23:16 napisane przez Kibic

  Jak wygram w lotto to kupię, wyremontuje i zamieszkam wraz z rodziną . Podoba mi się ten pałac więc proszę życzcie mi dużej wygranej :)

 • Link do komentarza bobhaus niedziela, 27 maja 2018 18:33 napisane przez bobhaus

  Doprawdy wielkie osiagnięcie.. za chwile kupi to fundacja pewnego posła . Od poczatku była gra pod tegoż.. Zdewastowany mniejsza wartość przedstawia.. A wystarczyło tylko by nie likwidować Domu Wczasów Dzieciecych.. Dziesięc lat ponad Starostwo czyli podatnik dokładali do tego obiektu.. Sprawa w sam raz dla prokuratora za niegospodarność i działanie na szkodę polskiego podatnika...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane