piątek, 25 maja 2018 10:24

Dwie kolejne nieruchomości miejskie trafią na sprzedaż

 
Dwie kolejne nieruchomości miejskie trafią na sprzedaż źródło: Google Street View

Radni wyrazili pozytywne opinie co do woli sprzedaży dwóch nieruchomości - jednej położonej w centrum, a drugiej na os. Piekary.

Na wczorajszej Komisji Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska, zaopiniowano uchwały dotyczące woli sprzedaży działek, których lokalizacja może być atrakcyjna dla potencjalnych inwestorów. 

Pierwsza z nieruchomości położona jest przy ul. św. Wawrzyńca 33. Kilka lat temu, znajdujący się tu niewielki budynek frontowy został rozebrany, a w jego miejscu powstał dziki parking. W ostatnim czasie wykwaterowano też lokatorów z oficyny, znajdującej się na tyłach nieruchomości (kilka tygodni temu doszło w niej także do pożaru). Jak poinformowano, składa się ona z dwóch wydzielonych geodezyjnie działek o łącznej powierzchni 415 metrów kwadratowych. Obszar ten nie jest objęty aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego, ale sama nieruchomość znajduje się w strefie tkanki zabudowy z przełomu XIX i XX wieku i jest objęta strefą ochrony konserwatorskiej. Znajduje się ona także w granicach obszaru potencjalnych stanowisk archeologicznych. 

Druga z działek położona jest pomiędzy ul. Liliową a projektowaną od północy drogą osiedlową. Nieruchomość o powierzchni ponad 8 tysięcy metrów kwadratowych, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną.

Obie ww. uchwały o zbyciu nieruchomości zostały pozytywnie zaopiniowane przez komisję, a ostateczną decyzję podejmie w najbliższych dniach Rada Miasta. Ceny nieruchomości zostaną ustalone przez rzeczoznawców i po tym będą mogły trafić na przetarg.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane