Jesteś tutaj:Gospodarka PEC otrzymał wyróżnienia za swoją działalność
poniedziałek, 28 maja 2018 14:17

PEC otrzymał wyróżnienia za swoją działalność

 
PEC otrzymał wyróżnienia za swoją działalność fot. Rafał Wichniewicz

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej wzięło udział w ogólnopolskim rankingu Strefy Gospodarki - dodatku biznesowego do Gazety Prawnej, w którym zajęło piąte miejsce.

Przedsięwzięcie, oceniające przede wszystkim kondycję finansową i politykę inwestycyjną (w tym prośrodowiskową) firm ciepłowniczych, jest jednym z najbardziej prestiżowych rankingów gospodarczych organizowanych w Polsce. W swojej kategorii piąte miejsce przypadło gnieźnieńskiej spółce PEC, która znalazła się w tym zestawieniu po raz czwarty, poprawiając swoją ubiegłoroczną pozycję o jedno miejsce. 

- To pokazuje, że działania podejmowane na co dzień przez nasze przedsiębiorstwo, są naprawdę dobrze postrzegane, nie tylko przez Strefę Gospodarki, która organizuje ten ranking, ale także przez nasze społeczeństwo. Mamy coraz więcej podłączeń, a przez to odbiorców i każdego dnia mamy informację o to, czy będziemy się rozwijać i obejmować kolejne rejony miasta - przekazał Dariusz Zamiar, prezes PEC Gniezno. Jak dodał Bogdan Leszczorz, kierownik zespołu redakcyjnego Strefy Gospodarki Gazety Prawnej, w zestawieniu co roku bierze udział 40-50 mniejszych i większych firm ciepłowniczych

W opracowaniu rankingu brano pod uwagę takie kryteria jak m.in. zaawansowanie technologiczne firm ciepłowniczych, politykę ekonomiczną i inwestycyjną, przyjazność dla środowiska oraz działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. W przypadku gnieźnieńskiego PEC, kapituła szczególnie wysoko oceniła m.in. zaawansowanie technologiczne spółki, stosowanie nowoczesnych technologii w produkcji i przesyle ciepła oraz zakres i charakter realizowanych projektów modernizacyjnych, a także działania na rzecz poszanowania środowiska naturalnego i społeczności lokalnej.

Ponadto, PEC otrzymał także certyfikat PreQurs w zakresie niskiej i ogólnej emisji zanieczyszczeń do powietrza, opracowany przez Instytut Certyfikacji Emisji Budynków. Na jego podstawie stwierdza się, ze oferowane przez spółkę ciepło systemowe stanowi skuteczne narzędzie do ograniczania niskiej emisji zanieczyszczeń do powietrza: - Przez taki certyfikat chcemy uzmysłowić mieszkańcom i naszym odbiorcom, że korzystając z ciepła systemowego, mieszkają w budynku, który nie emituje szkodliwych substancji w naszym otoczeniu. PEC od paru lat informuje o smogu i walczy z niską emisją, dlatego chcemy zaprosić wszystkich deweloperów, wspólnoty mieszkaniowe czy właścicieli kamienic z centrum miasta, do przystąpienia do tego ekologicznego ciepła systemowego - mówiła Monika Kowalczyk, inspektor ds. obsługi klienta w PEC. 

Certyfikat wystawiony przez ICEB jest dokumentem zaświadczającym, ile razy budynek zasilany z miejskiej sieci ciepłowniczej ma mniejszą emisję zanieczyszczeń do powietrza w porównaniu z referencyjnym budynkiem, wyposażonym w kotłownię węglową.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane