poniedziałek, 18 czerwca 2018 09:51

Osiedle Relaks z dojazdem - ruszył przetarg

 
Osiedle Relaks z dojazdem - ruszył przetarg archiwum redakcji

Wyboista, niekiedy wyjątkowo błotnista droga, już wkrótce zamieni się w prostą, asfaltową jezdnię - ogłoszono właśnie przetarg na wykonanie kilkusetmetrowego odcinka.

Jakby w mieście, ale jednak poza jego granicami - tak można w skrócie opisać Osiedle Relaks, na które składa się kilka ulic, zabudowanych domami mieszkalnymi. Ich właściciele, choć mieszkają na terenie Gminy Gniezno, dojazd mają jedynie od strony miasta, przez ul. Cegielskiego. Właśnie ten aspekt od lat był tematem sporu, bowiem Miasto Gniezno nie widziało powodów, dla których miałoby robić trwały dojazd dla mieszkańców, którzy wybrali pobyt w gminie. Gmina tymczasem nie poczuwała się ku temu, by swoim mieszkańcom polepszyć życie i dołożyć na budowę drogi istniejącej w mieście. To się jednak zmieniło, o czym informowaliśmy w lutym br., a przetarg jest efektem inwestycyjnej partycypacji - połowę środków ma dołożyć Gmina Gniezno.

Obecnie ogłoszony został przetarg na budowę 556-metrowego odcinka jezdni ul. Cegielskiego, od skrzyżowania z ul. Osiniec aż do granicy administracyjnej Gniezna - tam, gdzie zaczyna się już utwardzona droga gminna. W założeniu przetargu, ogłoszonego przez Miasto Gniezno, jest poszerzenie istniejącej nawierzchni tłuczniowo-żwirowej, ułożenie kruszywa i dwóch warstw betonu asfaltowego.

Nowa jezdnia ma mieć szerokość 7 metrów i oraz pobocze tłuczniowe o szerokości 1 metra z każdej strony. W projekcie jest także budowa skrzyżowania w rejonie działek Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W celu odwodnienia powierzchni nowej jezdni, na wymagających tego fragmentach inwestycji, powstać mają przydrożne rowy.

Wykonawca inwestycji zostanie wyłoniony na początku lipca, a czas na realizację zadania wynosi 70 dni. Jeśli więc ceny przedstawione w ofercie nie będą powodem unieważnienia przetargu, nowa droga może powstać najpóźniej na przełomie trzeciego i czwartego kwartału br.

2 komentarzy

  • Link do komentarza detalista środa, 20 czerwca 2018 08:48 napisane przez detalista

    "wielkie zero złotych " Taką kwotę miasto powinno zaplanować na tą drogę BO to jest droga nie dla mieszkańców Gniezna, tylko dla mieszkańców GMINY GNIEZNO. Oni tam odprowadzają swoje podatki . Po co się budowali w gminie a nie w mieście ?!

  • Link do komentarza ciekawy świata poniedziałek, 18 czerwca 2018 10:19 napisane przez ciekawy świata

    A Jaką Kwotę miasto Gniezno zaplanowało na tą inwestycje ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane