środa, 27 czerwca 2018 13:51

Miasto pozbywa się niechcianego „spadku”

 
Miasto pozbywa się niechcianego „spadku” źródło: Google Street View

Na sprzedaż zostało wystawione prawo użytkowania wieczystego zabudowanej nieruchomości, położonej w Szprotawie. W ten sposób Magistrat chce się pozbyć "kukułczego jaja", którym zostało obdarowane po śmierci jego właściciela.

To efekt kilku lat starań o uregulowanie sytuacji finansowej obiektu, położonego przy ul. Sobieskiego w Szprotawie (woj. lubuskie). Przypomnijmy iż budynek, który dawniej stanowił gmach administracji nieistniejącej już odlewni, został zakupiony wiele lat temu przez mieszkańca Gniezna. Kiedy zmarł w 2011 roku, zadłużonej na 3,5 mln złotych nieruchomości zrzekli się spadkobiercy. W efekcie, zgodnie z przepisami, trafiła ona do samorządu, w którym ostatnio był zameldowany właściciel - Miasta Gniezna.

Ostatni raz o postępach w sprawie pisaliśmy w grudniu ub. roku, kiedy to poinformowano o umorzeniu większej części długu przez bank. Obecnie Urząd Miejski w Gnieźnie wystawił na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego nieruchomości: - Budynek jest obiektem czterokondygnacyjnym, w tym piwnice. Pierwotnie obiekt stanowił integralną cześć zakładów i pełnił funkcję biur. Obiekt wysoki, pomieszczenia w wewnątrz posiadają znaczną wysokość w stosunku do standardu dla obiektów przewidzianych na stały pobyt ludzi. Budynek wybudowany w technologii tradycyjnej, obecnie nieużytkowany, powinien zostać poddany adaptacji i modernizacji. Stan techniczny budynku wymaga przeprowadzenia restauracji i kapitalnego remontu - widnieje w opisie nieruchomości.

Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 1 999,40 m², powierzchnia całkowita 2 672,40 m², a kubatura 9 341,00 m³. Działka ma powierzchnię 0,3065 hektara. Nieruchomość należy do Skarbu Państwa., a użytkowanie wieczyste wygasa 24 maja 2095 roku. Przetarg zaplanowano na 12 września br., a wartość nieruchomości wyceniono na kwotę 484 tys. złotych. Z uwagi na jej położenie w znacznym oddaleniu od Gniezna, należy przypuszczać iż obiekt nie znajdzie nabywcy wśród lokalnych, gnieźnieńskich inwestorów.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane