piątek, 29 czerwca 2018 11:47

Rewitalizacja stawku na os. Kazimierza Wielkiego do przetargu

 
Rewitalizacja stawku na os. Kazimierza Wielkiego do przetargu fot. Rafał Wichniewicz

Rozpoczęło się poszukiwanie wykonawcy przedsięwzięcia, na które czekają mieszkańcy ww. osiedla. W ramach tego teren zostanie uporządkowany i zagospodarowany, a staw oczyszczony.

To wynik ubiegłorocznego głosowania w budżecie obywatelskim, w którym ww. projekt zyskał najwięcej głosów. W ostatnim czasie wykonywano projekt, a następnie czas zajęły procedury administracyjne. Teraz Miasto Gniezno rozpoczęło poszukiwanie wykonawcy dla całego zadania, które obejmie staw oraz najbliższe jego otoczenie.

W ramach przetargu, który został właśnie ogłoszony, wykonana zostanie rewitalizacja stawu, polegająca na odmuleniu dna wraz z likwidacją istniejącej na środku wyspy. Skarpy wokół zostaną wyprofilowane i umocnione, a następnie zostanie wykonany przelew ze stawu do kanalizacji deszczowej (odpływ i dopływ).

Ponadto wokół stawu zostanie wykonana ścieżka z betonu asfaltowego (poza istniejącym odcinkiem, posiadającym już nawierzchnię), co na pewno będzie atrakcją dla dzieci jeżdżących na rolkach. Dodatkowo przeprowadzona zostanie przycinka i formowanie drzew, a ponadto pojawią się oczekiwane elementy małej architektury. Wśród nich są ławki parkowe i kosze na odpady, a także urządzenia edukacyjne i gry podwórkowe: kółko i krzyżyk, cymbałki, krążki, pary, a na nawierzchni także w formie masy termoplastycznej: klasy oraz gąsienice z cyframi i literami.

Zlikwidowane ma zostać istniejące, stare ogrodzenie wokół stawu, które zastąpi nowe, na całej długości (270 metrów). Do nowej ścieżki asfaltowej, okalającej teren, doprowadzone zostaną ścieżki wykonane z kostki brukowej.

Wykonawca, o ile ceny na to pozwolą, wyłoniony ma zostać w połowie lipca, a prace mają zostać wykonane najpóźniej do początku października br.

11 komentarzy

 • Link do komentarza Bonzo poniedziałek, 09 lipca 2018 10:53 napisane przez Bonzo

  Teren stawku należy do UM czy spółdzielni?

 • Link do komentarza Aniula sobota, 30 czerwca 2018 23:10 napisane przez Aniula

  Projekt rewitalizacji stawku wygral dokladnie rok temu.Zaczecie prac na jesien,po przeszlo roku,niezrozumiale.Z pewnoscia jesienia i zima beda tam tlumy.Zalatwienie formalnosci dla terenu nalezacego do miasta przez Urzad Miasta to faktycznie problem.No ale coz na pewne rzeczy wplywu nie mamy.Moze trzeba sie cieszyc ze w koncu jednak zrobia a teren stawku nie bedzie szpecil.

 • Link do komentarza Kazimierz Wielki sobota, 30 czerwca 2018 22:07 napisane przez Kazimierz Wielki

  Do tego stawku miały być odprowadzone wody opadowe z tego wielkiego dachu budowanego od ponad 10 lat gmachu na jakąś galerię. Czy to zostało wykonane? Bo, żeby nie było, że robota zostanie zrobiona i potem trzeba będzie wszystko przekopywać.

 • Link do komentarza Mieszkaniec sobota, 30 czerwca 2018 16:40 napisane przez Mieszkaniec

  Bzyk jezioro Świętokrzyskie jest chyba w rękach prywatnych

 • Link do komentarza bzyk piątek, 29 czerwca 2018 18:54 napisane przez bzyk

  A może by tak któryś z radnych zainteresował się jeziorem Świętokrzyskim?
  Przecież to jezioro zaczyna zanikać od strony cmentarza. Jeziora Winiary i Jelonek są jakoś zagospodarowane, a o trzecim jeziorze jakoś władze miasta zapomniały, mimo że jest również prawie w centrum miasta.

 • Link do komentarza Belzebiusz Lucyferowicz piątek, 29 czerwca 2018 16:38 napisane przez Belzebiusz Lucyferowicz

  Całe szczęście, że prace będą wykonywane w okresie jesiennym. Bo przy obecnie panujących upałach, smród osadów wydobywanych z dna stawku roznosiłby się po całych Winiarach i okolicy przez wiele dni.

 • Link do komentarza hahahahahahahahaha piątek, 29 czerwca 2018 14:13 napisane przez hahahahahahahahaha

  niedawno ktoś napisał komentarz że tego stawku nie robią , czy to zbieg okoliczności że zaczęto teraz poszukiwać wykonawcy

 • Link do komentarza wyborca piątek, 29 czerwca 2018 14:02 napisane przez wyborca

  Nic dziwnego że coraz mniej ludzi idzie głosować w tym budżecie obywatelskim. Rok temu głosowanie a oni nie mogą się pozbierać żeby temat opanować i to stwierdzenie "o ile ceny na to pozwolą", co za asekuracja, ręce opadają, penie że ceny nie pozwolą bo to nie króliki żeby radni zgodzili się na dołożenie kolejnych milionów. Za to my wyborcy na jesieni się zmobilizujemy.

 • Link do komentarza dawny sąsiad z Kazimierza piątek, 29 czerwca 2018 13:47 napisane przez dawny sąsiad z Kazimierza

  I co. Oddadzą to jeszcze przed wyborami, by można się było pochwalić, że to wszystko powstało dzięki dobrej współpracy Budasza z Kujawą, ze spółdzielni. I oczywiście termin oddania tej inwestycji, tuż przed wyborami do Rady Miasta, będzie zupełnie przypadkowy. I przypadkiem też akurat Kujawa, będzie właśnie z terenu Kazimierza Wielkiego chciał kandydować do Rady Miasta. Bo akurat na tym osiedlu ma chyba swoje drugie mieszkanie, ( choć wcale już tam od dawna nie mieszka). Tak właśnie to wszystko zostało przez ten układ ukartowane.

 • Link do komentarza samon piątek, 29 czerwca 2018 13:46 napisane przez samon

  rewitalizacja jesienią, żeby można było wstążki przecinać w czasie kampanii

 • Link do komentarza micio piątek, 29 czerwca 2018 12:27 napisane przez micio

  Okaże się że wszystko podrożało w ciągu roku i za mało pieniędzy jest na rewitalizację...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane