poniedziałek, 02 lipca 2018 11:55

Kolejne działki pod bloki na sprzedaż

 
Kolejne działki pod bloki na sprzedaż archiwum redakcji

Miasto wystawiło do przetargu nieruchomości, które położone są na obszarze pomiędzy ul. Orzeszkowej a torami kolejowymi. To ostatnie w tym rejonie, które są przeznaczone pod zabudowę wielorodzinną.

Na sprzedaż trafiło siedem działek, z których cztery stanowią łączność gospodarczą i będą sprzedawane jako dwie. W sumie więc potencjalni inwestorzy mają do dyspozycji pięć nieruchomości o powierzchni od 2415 metrów kwadratowych do ok. 5000 metrów kwadratowych, mających wartość od 400 tys. do 809 tys. złotych. Położone są one w rejonie ulic: Tuwima, Lema i Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Łącznie za wszystkie nieruchomości Miasto Gniezno planuje pozyskać niemal 3 mln złotych. 

Wszystkie nieruchomości są zlokalizowane pośrodku terenu położonego pomiędzy ul. Orzeszkowej a torami kolejowymi i rozdzielone są rowem melioracyjnym, którego otoczenie przeznaczone jest pod zieleń. Wszystkie też mają połączenie drogowe oraz dostęp do mediów położonych obecnie w pewnym oddaleniu. Pozostała część działek, które otaczają ww. nieruchomości, przeznaczona jest pod zabudowę jednorodzinną lub działalność usługową. 

Dodajmy iż poprzednio trzy działki (także pod zabudowę wielorodzinną), leżące w obrębie obecnie wystawionych na przetarg, zostały sprzedane w listopadzie ub. roku inwestorowi z Gniezna. Obecnie ogłoszony przetarg odbędzie się 6 września.

5 komentarzy

 • Link do komentarza :( wtorek, 03 lipca 2018 06:31 napisane przez :(

  Kilo-blisko torów dom jest trudny w sprzedaży, widać to po wiszących długo ogłoszeniach, coś musi być z tym hałasem, no a teraz te bloki ?

 • Link do komentarza kristo poniedziałek, 02 lipca 2018 21:00 napisane przez kristo

  Spytaj się mieszkańców Mnichowskiej.

 • Link do komentarza Tukan poniedziałek, 02 lipca 2018 16:33 napisane przez Tukan

  Kilo jako mieszkający bardzo blisko torów powiem Ci że do hałasu pociągów człowiek się przyzwyczaja i później nawet nie zwraca na nie uwagi.

 • Link do komentarza hihi poniedziałek, 02 lipca 2018 12:58 napisane przez hihi

  Teraz wiadomo czemu tam wcześniej sprzedali z bonifikatą działki na „Mój własny dom w Gnieźnie”

 • Link do komentarza Kilo poniedziałek, 02 lipca 2018 12:48 napisane przez Kilo

  Mam pytanie do osób zamieszkujących nowe bloki przy Orzeszkowej. Czy nie przeszkadza Wam bliskość torów i hałas pociągów? Czy jest to uciążliwe?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane