Wydrukuj tę stronę
piątek, 06 lipca 2018 13:39

Zgoda wyrażona - na Winiarach może powstać kolejny parking

 
Zgoda wyrażona - na Winiarach może powstać kolejny parking fot. Rafał Wichniewicz

Radni zaaprobowali pomysł dzierżawy terenu położonego między osiedlem Kazimierza Wielkiego a ul. Gdańską. Docelowo miałby tu powstać parking na 60 samochodów, a w przyszłości nawet na 120 pojazdów.

W chwili obecnej mieszkańcy ww. osiedla, podobnie zresztą jak każdego innego z zabudową wielorodzinną, mają kłopot z pozostawieniem pojazdu w miarę bliskiej odległości od własnego domu. Problem zastawiania chodników, dróg przeciwpożarowych czy trawników nie jest nowy, ale jest szansa iż w wkrótce we wspomnianej części Winiar sytuacja będzie mogła ulec poprawie.

W trakcie ubiegłotygodniowej sesji, radni miejscy wyrazili zgodę na dzierżawę w trybie bezprzetargowym nieruchomości położonej przy ul. Gdańskiej. Mowa o działce, którą w znacznej części stanowi pas zieleni po zachodniej stronie ul. Gdańskiej, między Rondem Winiary a skrzyżowaniem koło kościoła. Powierzchnia działki wynosi 1,5667 hektara, ale nie cały ten teren ma zostać początkowo zagospodarowany.

Jak przekazano w trakcie ww. posiedzenia, w pierwszym etapie przy ul. Gdańskiej ma powstać 60 miejsc parkingowych, choć projekt przewiduje powstanie w przyszłości także kolejnych 60 - w sumie 120. Dostęp na parking możliwy ma być z ul. Biskupińskiej i ul. Gdańskiej. Podmiotem, planującym realizację tego przedsięwzięcia (czas wykonania póki co nie jest znany), jest Gnieźnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

18 komentarzy