poniedziałek, 23 lipca 2018 11:35

Rusza budowa chodników i parkingów na ul. Biskupińskiej

 
Rusza budowa chodników i parkingów na ul. Biskupińskiej źródło: Google Street View

W najbliższych dniach ruszy kolejny etap budowy infrastruktury drogowej, pieszej i - w przyszłości - rowerowej, jaka została zaplanowana na tytułowej ulicy.

Kilka tygodni temu informowaliśmy o ogłoszeniu przetargu na realizację zatok postojowych, chodników i zjazdów na ul. Biskupińskiej. Pierwszy przetarg nie pozwolił na wyłonienie wykonawcy z uwagi na wysokie ceny, zaproponowane w rozstrzygnięciu, ale w kolejnym udało się już wyłonić Zakładowi Robót Wielobranżowych Kubiaczyk z Nekli. W poniedziałek 23 lipca nastąpiło przekazanie terenu budowy i wkrótce ruszy kolejny etap całej inwestycji.

Pierwszym zadaniem, wchodzącym w skład przedsięwzięcia, było ubiegłoroczne wykonanie peronów przystankowych dla autobusów MPK. Teraz przed wykonawcą kolejnego etapu jest budowa 118 nowych miejsc postojowych po stronie rodzinnych ogródków działkowych oraz boiska Szkoły Podstawowej nr 12. Po stronie zachodniej powstanie także chodnik umożliwiający dojście z powstałego parkingu wejść na działki. Cała inwestycja ma zostać wykonana do października br. Koszt całej inwestycji wyniesie 589 tys. złotych.

Kolejnym etapem, zaplanowanym do realizacji w przyszłym roku, będzie budowa następnych 56 miejsc postojowych w rejonie garaży na os. Kazimierza Wielkiego, a także chodnika od strony osiedla, gdzie pojawi się również asfaltowa ścieżka rowerowa.

  

16 komentarzy

 • Link do komentarza Mieszkaniec niedziela, 05 sierpnia 2018 09:19 napisane przez Mieszkaniec

  Króliki są zielone moi drodzy z banalnego powodu. To swietne miejsce by pieski mogly wydalić mocz - to cala przyczyna.

 • Link do komentarza mamamija czwartek, 26 lipca 2018 12:23 napisane przez mamamija

  Panie Hans - w budowlance ceny idą w górę bo jest dużo inwestycji , zwłaszcza inwestycji samorządowych gdzie "rządzą" tacy co to chcą głosy dostać od wyborców i chcą się POpisać na sam koniec przed wyborami . W takich Pobiedziskach już dawno w tej kadencji zakończono największe inwestycje jak tunele, parkingi, chodniki, zieleń - tylko że tam rządzi burmistrz z lokalnego komitetu wyborczego co ma tytuł doktora nauk ekonomicznych. W Pobiedziskach zaczynali inwestycje w początku tej kadencji jak było taniej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Link do komentarza podatnik czwartek, 26 lipca 2018 08:55 napisane przez podatnik

  @Hans - ceny idą w górę bo jest coraz więcej inwestycji czyli jest popyt na usługi i materiały a jest coraz więcej inwestycji bo jest rok wyborczy, nie ważne że drożej - ważne by się pokazać przed wyborami i być zapamiętanym , że kosztuje ? a co tam to i tak z publicznej kasy czyli naszej podatników ! Od 2019 r przez 2-3 lata znowu będzie spokój inwestycyjny i ceny spadną ! :-)

 • Link do komentarza Hans czwartek, 26 lipca 2018 08:02 napisane przez Hans

  Podnoszony był, ale wkład własny - właśnie na budowę chodników i tak dalej - bo to w budowlance ciągle ceny idą w zawrotnym tempie w górę.
  Rzeźby są płacone z dotacji unijnej. Tak ciężko to zrozumieć?

  I co to ma być za zarzut, że chodniki i ławki to obowiązek a są robione przy okazji szlaku turystycznego? To tylko o dobrym gospodarowaniu świadczy

 • Link do komentarza taka prawda czwartek, 26 lipca 2018 07:38 napisane przez taka prawda

  Hansie! uczepili się królików bo są kosztowne, małe , pokraczne, z jakimś felerem typu "zielone plamy", do tego wszystkiego wystawione w wielu nieprzemyślanych miejscach gdzie turysty nie widać i turysta nie zajrzy ! Na dobrą sprawę zapytaj nawet gnieźnian i się zdziwisz bo wielu nie wie gdzie te wszystkie króliki stoją. W innych miastach podobne figury wystawiono w miejscach już uczęszczanych przez turystów !

 • Link do komentarza Andrzej czwartek, 26 lipca 2018 07:09 napisane przez Andrzej

  Dj . A ja chcę też pasy przy samej Biedronce, bo już raz widziałem, jak samochód by potrącił idące tam tedy do szkoły dziecko z tornistrem.

 • Link do komentarza czytelnik środa, 25 lipca 2018 15:50 napisane przez czytelnik

  Hans, ile ci płaci twój pracodawca za te komentarze? Ale niech wie, że jesteś w tej materii kiepski, bo wszyscy inni sprowadzają cię po każdym twoim komentarzu na ziemię.

 • Link do komentarza Kupszcza środa, 25 lipca 2018 14:57 napisane przez Kupszcza

  Do Hans. Czy tak trudno zrozumiec, że wkład własny był wielokrotnie podnoszony i przekroczył dotacje unijną. A przecież chodniki, ławki i kosze to powinny być bez żadnego traktu kroliczego, przepraszam królewskiego. To obowiązek gminy i prezydenta. A ludzie uczepili się królików bo są dziwne i jakoś zielone ostatnio.

 • Link do komentarza Hans środa, 25 lipca 2018 10:12 napisane przez Hans

  Nie było czego, to się królików uczepili! Czy tak trudno jest zrozumieć, że pieniądze na rzeźby są z dotacji unijnej? A wkład własny miasta w ramach projektu został wydany na to, na co niby wg Was Budasz szczędzi - czyli na chodniki. A oprócz nich na ławki, kosze na śmieci itd

 • Link do komentarza hej wtorek, 24 lipca 2018 20:39 napisane przez hej

  do zenona - jak najbardziej robić ! tylko że robić z głową i dobrze ! natomiast nie robić bez pomyślunku i byle jak ! nie robić tak żeby za kilka lat się rozsypało bo to już będą inne kadencje , że mnie nie będzie tylko inny zostanie wybrany i niech się martwi, nie robić na zasadzie "a po mnie choćby potop" , nie robić jak z tymi latarniami że rdzewieją i do wymiany bo nie było komu konserwować . Nie robić że teraz na chodniki idzie zwykła kostka betonowa która jak będzie wyglądała za kilka lat dobrze wiemy bo takie przykłady możemy znaleźć w naszym mieście i to z poprzednich kadencji. Może to i drobiazg ale przykładem niech też będzie ta mapa europy ułożona z kamieni za kilkadziesiąt tysięcy złotych za jednej z POprzednich kadencji, a jak teraz wygląda to miejsce to tylko wstyd przed przejeżdżającymi ulicą Kostrzewskiego.

 • Link do komentarza urzędas wtorek, 24 lipca 2018 19:14 napisane przez urzędas

  Zenonie, ty wielki fanie Budasza, przestań ze swoimi pochwalnymi komentarzami , bo wazelina zalewa mi ekran. Budasz zrobił, Budasz pomyślał, Budasz i ciągle Budasz. A ja Tobie powiem, że prezydent ma obowiązki, które musi wykonywać i łaski żadnej łaski nie robi. A, że nie wywiązuje się z wielu z nich, to znaczy, że jest kiepskim kierownikiem tego miasta. Ulice, chodniki i w ogóle cała infrastruktura miasta jest tak w kiepskim stanie, ze jedna czy druga jaskółka wiosny nie czyni. Zamiast tych cholernych królików, na które ludzie już patrzeć nie mogą, naprawiłby jeden chodnik więcej, bo taki jest jego psi obowiązek. A na wszystkie podstawowe potrzeby rzeczy żal mu pieniędzy, bo jak mieszkaniec o co prosi, to słyszy, ze ich brakuje. Ale kolejna gazetka wychwalająca Budasza znowu w przygotowaniu.

 • Link do komentarza zenon wtorek, 24 lipca 2018 14:50 napisane przez zenon

  Nie robić źle, Robić też źle i jak tu bliźniemu dogodzić. Wszystkie chwyty dozwolone byleby przyłożyć prezydentowi który wreszcie pomyślał o parkingach i chodnikach. Ta nienawiść i malkontenctwo zalewa wam mózgi.

 • Link do komentarza Dj wtorek, 24 lipca 2018 08:01 napisane przez Dj

  Pomalujcie w końcu te pasy przy kościele na Winiarach oraz policja niech usunie te samochody co parkują przy pasach. Strach tam jeździć. Ludzie wychodzą zza samochodu, trzeba strasznie uważać

 • Link do komentarza gnieźnieński obserwator wtorek, 24 lipca 2018 07:47 napisane przez gnieźnieński obserwator

  Czy Biskupińska się zmieni ? Oczywiście . Podobnie jak zmieniły się inne ulice Gniezna, gdzie Miasto pobudowało nowe chodniki , a potem o nich.......... zapomniało,. I całe te nowe chodniki pozarastały zielskiem. Zielskiem, które nawet popodnosiło źle ( bez podbudowy betonowej) ułożone kostki poz-bruk. Albo jeszcze gorsze, miasto najpierw pobudowało chodniki i ustawiło nawet na ich początku znaki drogowe o zakazie postoju na tych chodnikach , Ale tego zakazu potem nikt nie egzekwował. I co się stało z tymi pięknymi na początku chodnikami. Ciężkie samochody dostawcze dojeżdżające do sklepów przy tym chodniku, po prostu te chodniki pozarywały. I teraz, po deszczu stoją na nich tylko wielkie kałuże wody. Wobec tego piesi obywatele miasta Gniezna i tak nie mogą z tych chodników korzystać. Pytam się wobec tego. Gdzie jest nasza Straż Miejska, co ma chronić nasz miejski majątek ? Czy jak się tego majątku w dostateczny sposób nie chroni i nie konserwuje to czy w ogóle jest sens takie nowe chodniki budować ? Czy nie uważają Państwo, że coś należałoby tu zmienić? Pytam się tylko co ? Plan budowy nowych chodników? Czy może lepiej "pseudo gospodarza" tego naszego miasta , który wcale nie potrafi być tym ...... gospodarzem.

 • Link do komentarza do kto dobrze konserwuje, oszczędnie mieniem gospodaruje. wtorek, 24 lipca 2018 01:19 napisane przez do kto dobrze konserwuje, oszczędnie mieniem gospodaruje.

  jeśli potrafisz marudzić to potrafisz wykonać czyn społeczny :) słupki...hmmm będzie miał gdzie chodzić, zaparkować a przeszkadza mu słupek, zardzewiały słupek :) pozdrawiam Krasnoludek

 • Link do komentarza kto dobrze konserwuje, oszczędnie mieniem gospodaruje. poniedziałek, 23 lipca 2018 13:10 napisane przez kto dobrze konserwuje, oszczędnie mieniem gospodaruje.

  A kto w końcu pomaluje zardzewiałe słupy latarni ulicznych przy ulicy Biskupińskiej ? Krasnoludki ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane