środa, 25 lipca 2018 18:20

Wskazano ofertę dla budowy prawoskrętu na ul. Dalkoskiej

 
Wskazano ofertę dla budowy prawoskrętu na ul. Dalkoskiej archiwum redakcji

Niewielki odcinek drogi, o który zabiegał Urząd Miejski, wkrótce ma zostać zrealizowany. Jeden z wykonawców złożył ofertę niższą od zakładanego wydatku na ten cel.

Mowa o budowie raptem 20-metrowego odcinka drogi, a właściwie prawoskrętu w kierunku wiaduktu i ul. św. Wawrzyńca (prowadzącej do torów kolejowych). O budowę tego rozwiązania zabiegało Miasto, a z uwagi na fakt iż ul. Dalkoska podlega Starostwu, sprawą zajął się Powiatowy Zarząd Dróg. Na zapytanie cenowe, ogłoszone w czerwcu, odpowiedziały trzy firmy, przy czym oferta tylko jednej z nich wypadła korzystnie.

W sumie zamawiający na to zadanie planował przeznaczyć 95 tys. złotych brutto, przy czym oferty złożyły: Firma Budowlano-Remontowo-Drogowa Dariusz Białobrzycki z Gniezna na 159,9 tys. złotych, "BADERA" Firma Produkcyjno Handlowo Usługowa Tadeusz Badera z Dalachowa na kwotę 128 tys. złotych oraz WBR-SERWIS Wioleta Buczkowska z Pakszyna na kwotę 79,9 tys. złotych i to właśnie ofertę tej ostatniej uznano za najkorzystniejszą. 

PZD zakładał iż zadanie ma być objęte trzyletnią gwarancją, a ponadto wykonane ma zostać do 28 września br. W ramach przedsięwzięcia, realizowanym na tak krótkim odcinku drogi, powstać ma zjazd na pas prowadzący prosto w kierunku prawoskrętu na wiadukt oraz w prawo do ul. św. Wawrzyńca (w kierunku torów). Przy tym powstanie azyl dla pieszych, przechodzących przez ul. Dalkoską oraz chodnik na nowym przebiegu wzdłuż powstałego odcinka jezdni.


Komentarz. Tajemnicą poliszynela jest, jak na to rozwiązanie patrzą niektórzy drogowcy, a także niektórzy mieszkańcy ul. św. Wawrzyńca. Ci ostatni już teraz mają problemy z wyjazdem ze swojej ulicy w kierunku ul. Dalkoskiej oraz św. Wawrzyńca (w kierunku targowiska), a kłopot może się zwiększyć w momencie, gdy będą mieli do pokonania kolejne dwa pasy ruchu. 

6 komentarzy

 • Link do komentarza ANDRZEJ czwartek, 26 lipca 2018 09:16 napisane przez ANDRZEJ

  To z targowiska tez niech jadą pod prąd po co nadkladac drogi...

 • Link do komentarza RW czwartek, 26 lipca 2018 07:58 napisane przez RW

  Andrzej, znaki swoją drogą, a praktyka swoją. Wystarczy postać dłużej i zobaczyć, jak ludzie wyjeżdżają z ul. św. Wawrzyńca mimo oznakowania. Praktycznie nikt nie chce nadkładać kilometra objazdu przez dwie sygnalizacje świetlne, by jechać w ul. Dalkoską.

 • Link do komentarza ANDRZEJ środa, 25 lipca 2018 22:12 napisane przez ANDRZEJ

  Z ul. Św Wawrzyńca jest nakaz jazdy w prawo w kierunku świateł , więc nie można jechać w kirunku ul. Dalkoskiej, targowiska. Zanim coś napiszemy najpierw sprawdzamy, co nie jest tajemnicą ca dziennikarska.

 • Link do komentarza pytajnik środa, 25 lipca 2018 21:50 napisane przez pytajnik

  Jak został opracowany kosztorys, skoro dwie oferty są zbliżone do siebie a wygrywa oferta tańsza o połowę? Czegoś tutaj nie rozumiem! Ktoś robi nas w konia, tylko kto?

 • Link do komentarza avalon środa, 25 lipca 2018 21:42 napisane przez avalon

  Jakie "kolejne DWA pasy ruchu"? Przecież mają dobudować kilka metrów JEDNEGO pasa...
  Z drugiej strony teoretycznie można zrozumieć, że będzie gorzej stamtąd wyjechać. Pozostaje jedno rozwiązanie - NAKAZ skrętu w PRAWO i zakaz w lewo oraz na wprost dla wyjeżdżających z Wawrzyńca spod wiaduktu. To normalne rozwiązanie w przypadku ulic zbiorczych, w kraju setki tysięcy ludzi ma możliwość skrętu tylko w prawo wyjeżdżając z domu czy osiedlowej uliczki. Właściwie to już dawno powinna być podwójna ciągła na tym skrzyżowaniu, skręty w lewo blokują ruch bo nie mają niezależnych pasów ruchu.

 • Link do komentarza Kierowa środa, 25 lipca 2018 20:25 napisane przez Kierowa

  Tylko, żeby ta najtańsza oferta nie była czasem najdroższa oferta jeśli będą poprawki i złe materiały wykorzystane.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane