środa, 08 sierpnia 2018 12:29

Inwestycje drogowe w połowie wakacji - fotogaleria

 
Inwestycje drogowe w połowie wakacji - fotogaleria fot. Rafał Wichniewicz

Postępują prace na ulicach położonych na terenie Gniezna. Wykonawcy korzystają z upalnej, ale przy tym korzystnej aury do realizacji założonych zadań.

Przedsięwzięcia odbywają się na kilku ulicach. Na ul. Biskupińskiej realizowany jest pierwszy etap budowy miejsc postojowych i chodników od strony rodzinnych ogródków działkowych. Na ul. Laubitza zdejmowane są warstwy ziemi, robiąc w ten sposób miejsce na podbudowę nowej nawierzchni jezdni. 

Bardzo zaawansowany stan prac jest na ul.  Lelewela, gdzie budowlańcy wykonują ostatni odcinek drogi, tuż przy skrzyżowaniu z ul. Konikowo. Wcześniej do ruchu oddano wyremontowany odcinek ul. Cieszkowskiego.

Postępujące prace ziemne można zaobserwować na nowo zaprojektowanej drodze, łączącej ul. Osiniec z ul. Słoneczną, między fabryką baterii a bazą PKS. Obecnie trwa układanie pierwszej warstwy ziemnej pod podbudowę planowanej drogi. 

W zasadzie ostatnie prace trwają na ul. 28 Grudnia, a coraz bliżej końca jest budowa ul. Kawiary, gdzie w czwartek będzie układana kolejna warstwa nawierzchni bitumicznej. Do ukończenia zostały jeszcze ciągi piesze w kierunku ul. Osiniec oraz zatoka autobusowa.

Uwagę mieszkańców centrum zwraca przebudowa placu przed teatrem, gdzie dokonano już wycinki drzew, rozebrano pomnik, murki oporowe oraz wyrównano teren. W zestawieniu nie ujęto budowy prawoskrętu na ul. Dalkoskiej

12 komentarzy

 • Link do komentarza avalon niedziela, 12 sierpnia 2018 13:25 napisane przez avalon

  Fajnie, że po 30 latach zastoju budują nowe ulice. Tylko obawiam się o jedną z nich - Osiniec. Teraz pusta, nikt tym nie jeździ. Jednak jak powstanie nowa ulica z Osińca do Rejmonta, będzie to ważna trasa z dużym natężeniem ruchu. Czy ktoś przeanalizował, jakie natężenie ruchu pojazdów będzie na skrzyżowaniu Witkowska-Osiniec??? Nie ma tam świateł, żadnych pasów do skrętu w lewo czy w prawo, skręcający z Witkowskiej w Osiniec w lewo mają mikro-lewoskręt może na dwa samochody. Skręcający w lewo zablokują więc Witkowską... Z Osińca można jechać jedynie w lewo lub w prawo - powinny być więc dwa pasy ruchu ale jest jeden. Kierowcy skręcający w stronę Witkowa zablokują cały ruch na ulicy Osiniec bo z pewnością nie będzie stamtąd łatwo wyjechać w lewo w godzinach szczytu. To skrzyżowanie za rok stanie w potężnym korku. Gratulacje...

 • Link do komentarza do taki sobie piątek, 10 sierpnia 2018 08:34 napisane przez do taki sobie

  Co jest na opak w remontowaniu zniszczonych ulic, przy których mieszkają setki lub tysiące ludzi? Gdzie jest brak wizji i planu przy przebudowie np. Trzech Mostów??

 • Link do komentarza Stefan czwartek, 09 sierpnia 2018 18:53 napisane przez Stefan

  Miszkańcu - podstawowa kwestia jest taka, że na drogach rowerowych nie powinno się robić kostki.
  A druga sprawa - gdzie są inwestycje Powiatu? Czy tam się nic nie dzieje? Może za dużo uwagi zajmuje im naprawianie niedawnych inwestycji jak np. ronda na Konikowie (nowe, świeżutkie łaty, poprzestawiane znaki drogowe itp.). Chyba w Czerniejewie coś budują?

 • Link do komentarza micio czwartek, 09 sierpnia 2018 14:58 napisane przez micio

  Wreszcie powstanie skatepark w centrum -kolo teatru. :)

 • Link do komentarza Marek ZYGMUNT czwartek, 09 sierpnia 2018 09:12 napisane przez Marek ZYGMUNT

  ATI Masz rację. Dobrze myślisz. Kandyduj na radnego . Takich ludzi miasto Gniezno potrzebuje ! Ale jak znam życie, zapewne " nie masz czasu". Albo odpowiesz. " są inni". I większość gnieźnian ciągle odpowiada podobne, jak usłyszy propozycję, by kandydować do Rady Miasta Gniezna. A szkoda, że nie chcą właśnie tacy ludzie jak Ty , poświęcić tych czterech lat swojego życia, dla swojego ukochanego miasta

 • Link do komentarza W. czwartek, 09 sierpnia 2018 00:10 napisane przez W.

  Wycinamy drzewa, betonujemy centrum. Jedno z ostatnich miejsc, gdzie rosły stare, przydrożne drzewa- teren przed teatrem- wkrótce będzie betonową patelnią. Ciekawe kto usiądzie przy tych stolikach w taką pogodę, jak dziś, bez odrobiny cienia rzucanego przez korony drzew?

 • Link do komentarza obserwator środa, 08 sierpnia 2018 22:23 napisane przez obserwator

  Jakość inwestycji ocenimy po kilku latach. Bo o ile mnie pamięć nie myli to nie tak dawno (kilka lat wstecz) remontowana byla ul. Cieszkowskiego !!! Mnie interesuje ile lat gwarancji na te inwestycje daje wykonawca? Dlaczego UM nie składa reklamacji?
  Co do teatru to za tę dewastację w trybie natychmiastowym zlikwidować wydziaŁ zieleni UM.

 • Link do komentarza taki sobie środa, 08 sierpnia 2018 21:20 napisane przez taki sobie

  W ogóle wszystko idzie w tym mieście na opak. Żadnego planu, żadnej wizji. ktoś gdzieś trzepnie, ze trzeba robić, to robimy. Bez ładu i składu.

 • Link do komentarza zawiedziony środa, 08 sierpnia 2018 20:32 napisane przez zawiedziony

  Najbardziej żal zielonego terenu przed teatrem, który zamieni się w betonową wyspę

 • Link do komentarza Mieszkaniec środa, 08 sierpnia 2018 20:26 napisane przez Mieszkaniec

  To budujące. Na ul. Lelewela ktoś pomyślał i przy przejściu dla pieszych zrobił studzienki kanalizacyjne. Inaczej wygląda sytuacja na ul. Wrzesińskiej w czasie opadów przejść nie można na drugą stronę ulicy. Podobnie jest przy torach wąskotorówki. Jeżeli mogę to za pomocą portalu chciałbym wskazać na problem na ul. Osiniec. Kostka na ścieżce rowerowej jest nie zamulona i luźna.

 • Link do komentarza ATI środa, 08 sierpnia 2018 19:42 napisane przez ATI

  Tylko nie rozumiem dlaczego ziemia z terenu budowy łącznika Słoneczna -Osiniec trafia na prywatne grunty, jak Miasto ma na terenie inwestycyjnym obszaru Cegielskiego same dziury. Dziury na działkach inwestycyjnych i na działkach drogowych. Dzisiaj wolna strefa inwestycyjna to żaden argument, Strefę można ustalić wszędzie. Pokazywanie inwestorom terenów z potężnymi "wyrobiskami" nie zachęca.

 • Link do komentarza Jankowski środa, 08 sierpnia 2018 12:49 napisane przez Jankowski

  I co dalej z pomnikowym patronem teatru ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane